Doğu Akdeniz etiketine sahip içerikler sıralanmıştır.
Dünya

Joe Biden döneminde Türkiye’yi neler bekliyor?

21 Ocak 2021
İlişkilerin yönünü ve geleceğini, tarafların YPG ve S-400 sorunlarının da yer aldığı beş başlıkta izleyecekleri politikalar ve anlayışlar belirleyecek. Taraflardan yapılan açıklamalar, ABD açısından S-400 konusun..
Gündem

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan ‘yan etki’ açıklaması

15 Ocak 2021
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, cuma namazının ardından açıklamalarda bulundu.Koronavirüs aşısı hakkında konuşan Erdoğan, "Yan etki söz konusu değil, sapasağlamım" dedi. Aşı pasaportu iddiaları hakkında k..
Politika

Cumhurbaşkanı Erdoğan aşı oldu

14 Ocak 2021
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ve Bilim Kurulu üyelerinin ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da Sinovac tarafından yeni tip koronavirüse (Covid-19) karşı geliştirilen CoronaVac aşısını yaptırdı.Sosyal medya hakkında açıklamalarda..
Gündem

Çavuşoğlu: Hiçbir ülke ile kötü ilişkilerimiz olsun istemeyiz

8 Ocak 2021
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, yeni yılın ilk ziyaretinde Avrupa Birliği (AB) Dönem Başkanı Portekiz’in başkenti Lizbon’a geldi. Çavuşoğlu resmi ziyaret kapsamında geldiği Portekiz’de Başbakan Antonio Costa tarafından kabul edildi. ..
Politika

Ali Babacan’dan Boğaziçi Üniversitesi açıklaması

6 Ocak 2021
Habertürk TV'de Fatih Altaylı'nın sorularını yanıtlayan Babacan, son dönemdeki 'başörtüsü' tartışmasına değinirken, "Her dönemin mağdurları oldu, zulme uğrayanları oldu. Farklı farklı ihlaller. Şu kadın cinayetl..
Gündem

2020’nin en çok ‘aranan’ gemisi: Oruç Reis

4 Ocak 2021
Gemilerin hareketleri ve limanlardaki mevcut konumları hakkında gerçek zamanlı bilgi sağlayan Marine Traffic adlı internet sitesi, 2020 yılının en çok aranan beş gemisini sıraladı.Aydınlık'tan Tevfik Kadan'ın Marine Traffic verilerinden..
Dünya

KKTC Cumhurbaşkanı: Maraş’a açık bölge olarak bakabiliriz

26 Aralık 2020
Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Bayrak Radyo Televizyon Kurumunun (BRTK) 57'nci kuruluş yıl dönümü münasebetiyle kurumu ziyaret etti ve canlı yayında gündeme ilişkin soruları yanıtladı...
Gündem

Bakan Akar: Doğu Akdeniz’de planlarımız var

22 Aralık 2020
NTV'nin sorularını yanıtlayan Millî Savunma Bakanı Akar, ABD'nin Türkiye'nin Rus hava savunma silahı S-400'leri almasının ardından uyguladığı CAATSA yaptırımlarıyla ilgili olarak "Kararı düzeltmesini bekliyoruz" dedi.Bakan Akar, Doğu Ak..
Dünya

Britanya, Doğu Akdeniz yaptırımlarını uzatma kararı aldı

19 Aralık 2020
Britanya Dışişleri Bakanlığı, 2020'de yürülüğe sokulan yaptırımların Güney Kıbrıs Rum Yönetimi'nin onayı olmadan karasularında faaliyetleri yürütme girişimlerini caydırmayı hedeflediğini belirtti.Yunanistan merkezli eKathimerini'nin akt..
Politika

AKP’li Çelik: Türkiye olmadan hiçbir temel sorun çözülmez

11 Aralık 2020
Twitter hesabından açıklamalarda bulunan Çelik'in açıklamaları şöyle:"Türkiye pek çok özelliğinin yanı sıra güçlü bir Avrupa devletidir. Türkiye olmadan Avrupa olmaz. AB, Türkiye ile ilişkilerinde pozitif ajandaya sahip olmalıdır. Bu, t..
Dünya

DSÖ açıkladı! İşte dünyadaki ilk 10 ölüm nedeni

10 Aralık 2020
DSÖ'nün "2019 Küresel Sağlık Tahminleri" raporu yayımlandı.2020'de 1,5 milyondan fazla insanın ölümüne neden olan yeni tip koronavirüs (Covid-19) raporda yer almadı. Covid-19'un, DSÖ'nün gelecek yıl yayımlaya..
Dünya

Akar: Akdeniz’de gerilimi tırmandıran Yunanistan’dır

10 Aralık 2020
Akar'ın açıklamalarından satır başları;"Akdeniz'de gerilimi tırmandıran Yunanistan'dır. Biz önkoşulsuz olarak tüm sorunları görüşmeye hazırız. Biz haklıyız. Kimseye de hakkımızı çiğnetmeyiz. Ege ve Akdeniz'deki haklarımızı gözetmekte ka..
Politika

Erdoğan: Avrupa Birliği bu stratejiden kurtulmalı

7 Aralık 2020
AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Uluslararası Üniversiteler Konseyi ve Akdeniz Üniversitesi tarafından düzenlenen Doğu Akdeniz Çalıştayı'na video mesajla katıldı.Erdoğan, mesajında şu ifadelere yer verdi:“Türkiye gibi, Akd..
Gündem

Oruç Reis gemisi Antalya Limanı’na geri döndü

30 Kasım 2020
Oruç Reis sismik araştırma gemisi, 10 Ağustos'ta başladığı Demre sahasındaki iki boyutlu sismik araştırmalarını tamamlamasının ardından Antalya Limanı'na döndü.Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı'nın Twitter hesabından yapılan paylaşımd..
Politika

CHP’den Almanya’nın Türk gemisinin aramasına tepki

23 Kasım 2020
CHP Sözcüsü Faik Öztrak, MYK gündemi ile ilgili basın toplantısı düzenledi. Öztrak, Alman fırkateyninin Türkiye'den Libya'ya gıda ve boya gibi muhtelif maddeler taşıyan bir gemiyi Doğu Akdeniz'de durdurarak aramasına tepki gösterdi.Gerç..
Gündem

Erdoğan, gündeme dair açıklamalarda bulundu

9 Kasım 2020
Türkiye Berat Albayrak'ın Hazine ve Maliye Bakanlığından istifa süreci ile ilgili resmi açıklamayı beklerken gözlerin çevrildiği isimlerin başında gelen Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, 12.si düzenlenen Büyükelçiler Konferansı'na katıldı.T..
Çevre

Meteoroloji’den kuvvetli yağış uyarısı

3 Kasım 2020
Meteoroloji, Güneydoğu Anadolu’nun kuzey ve batısı, Doğu Anadolu’nun batısı, İç Anadolu’nun doğusu, Orta Karadeniz ve Doğu Akdeniz'de etkili olması beklenen kuvvetli sağanak yağışlara karşı vatandaşları uyardı.Meteoroloji Genel Müdürlüğ..
Dünya

ABD Dışişleri Bakanlığı’ndan deprem mesajı

31 Ekim 2020
Twitter üzerinden açıklamada bulunan ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Morgan Ortagus, "ABD, Ege Denizi'ndeki depremin ardından İzmir, Sisam ve Sakız'da yaşanan can kayıpları ve meydana gelen hasar nedeniyle taziyelerini sunuyor" yazdı.Or..