DSÖ etiketine sahip içerikler sıralanmıştır.
Sağlık

Avrupa’da vaka sayıları tekrar artmaya başladı

25 Temmuz 2020
Dünya Sağlık Örgütü (WHO), Cuma günü koronavirüs vaka sayısının 285 bine yakın artış kaydettiğini ve bunun bugüne dek kayıtlara geçen en yüksek artış olduğunu, en fazla vaka artışının ise ABD, Brezilya, Hindistan ve Güney Afrika'da görüldüğ..
Sağlık

DSÖ: Koronavirüs aşısı 2021 ortasını bulacak

20 Temmuz 2020
Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) Baş Araştırmacısı ve Kamu Sağlığı Birimi Başkanı Soumya Swaminathan, aşının kitlesel kullanımının en iyi ihtimalle 2021 yılı yaz aylarını bulabileceği ve pandemiyi bitirebilmek için aşının koruma oranının yüzde 70'..
Sağlık

DSÖ: Umut veren tek ilaç var

4 Temmuz 2020
Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) yetkilisi Dr. Soumya Swaminathan, korona virüsüne karşı geliştirilen ilaçlar arasında sadece Remdesivir’in testlerinin “umut verici sonuçlar ortaya koyduğunu” söyledi.Soumya Swaminathan Cenevre’de düzenlediği b..
Yerel Yönetimler

Çankaya’da pandemi mücadelesi sürüyor

1 Temmuz 2020
Çankaya Belediyesi'nin yeni tip koronavirüse karşı ilçe genelinde yürüttüğü çalışmalar aralıksız devam ediyor. Çankaya’da vatandaşların sürekli kullandığı alanlar öncelikli olmak üzere birçok noktada çalışma yapan Çankaya Belediyesi ilaçlam..
Dünya

DSÖ’den ikinci dalga uyarısı!

19 Haziran 2020
Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ), yeni tip koronavirüste ikinci bir dalganın yaşanabileceği konusunda uyarı yaptı.DSÖ'nün Avrupa Bölge sorumlusu Dr. Hans Kluge, tüm ülkelerin bulaşma ve vaka takibi konusunda hemen adım atmaları gerektiğini söy..
Dünya

Trump, “Dünya Sağlık Örgütü ile ilişkilerimizi sonlandırdık”

29 Mayıs 2020
Trump'ın açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:Çin, virüsün tüm dünyaya yayılmasına izin verdi, DSÖ'nün dünyayı yanlış yönlendirmesine neden oldu. DSÖ ile ilişkimizi bitirmeye karar verdik. ABD, DSÖ'ye ayırdığı fonu başka yerlerde kullana..
Dünya

UNICEF: Aşılanamayan 80 milyon çocuk risk altında

23 Mayıs 2020
Birleşmiş Milletler Çocuklara Yardım Fonu (UNICEF) İcra Direktörü Henrietta Fore, Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) Genel Direktörü Dr. Tedros Adhanom Ghebreyesus’un düzenlediği basın toplantısında konuştu. Örgütün İsviçre’nin Cenevre kentindeki me..
Dünya

DSÖ: Dezenfektan etkili bir yöntem değil

18 Mayıs 2020
Dünya Sağlık Örgütü'nden yapılan açıklamada, kapalı mekanlarda yaygın olarak kullanılan dezenfektan püskürtme veya fumigasyon işlemlerinin Kovid-19’a karşı etkili olmadığı ifade edildi.Açıklamaya göre koronavirüsten korunmak için kullan..
Dünya

‘Afrika’da koronavirüs nedeniyle 1 yılda 190 bin kişi ölebilir’

7 Mayıs 2020
DSÖ, Afrika kıtasında yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınına karşı etkili önlemler alınmadığı taktirde bir yılda 83 ila 190 bin kişinin hayatını kaybedebileceği uyarısında bulundu. Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) Afrika Bölge Ofisi'nden yapıl..
Dünya

Dünya Sağlık Örgütü’nden uyarı: Dikkatli olun!

7 Mayıs 2020
Dünya Sağlık Örgütü Genel Direktörü Dr. Tedros Adhanom Ghebreyesus, İsviçre'nin Cenevre kentindeki merkezinde, video konferans yöntemiyle basın toplantısı düzenledi.Her geçen gün daha fazla ülkenin Kovid-19 nedeniyle getirilen kısıtlama..
Dünya

Dünya Sağlık Örgütü: Kovid-19 uzun süre bizimle olacak

4 Mayıs 2020
Ghebreyesus, DSÖ'nün İsviçre'nin Cenevre kentindeki merkezinde, video konferans yöntemiyle basın toplantısı düzenledi.Avrupa Birliği (AB) Komisyonu öncülüğünde gün içinde düzenlenen "Koronavirüs Küresel Mukabele Uluslararası Taahhüt Etk..
Sağlık

Koronavirüs salgınına karşı ‘tersine karantina’ planı

2 Mayıs 2020
Salgında normalleşme adımlarında ramazan bayramı sonrasına kadar vaka sayısını sıfıra indiren illerin özel olarak değerlendirileceği belirtiliyor .Hürriyet'ten Nuray Babacan'ın haberine göre bu illerde temel önlemler alınarak, sosyal ha..

Yazar Gündemleri

Ali Murat İRAT

İnsan insanın yarasıdır

Enver AYSEVER

Hangi Diyanet, hangi laiklik?

Gündemde Son Dakika