Ermenistan etiketine sahip içerikler sıralanmıştır.
Gündem

Bakan Akar: Türkiye terör koridoruna müsaade etmedi

4 Ocak 2021
Hürriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Ahmet Hakan’ın “S-400 sorunu ve yaptırımlar var gündemde. ABD ile ilişkilerde nasıl bir gelecek öngörüyorsunuz?” sorusuna Akar, “Amerika ile yıllara dayalı münasebetlerimiz var. Yüzlerce husus arasınd..
Dünya

Ermenistan’da muhalifler Paşinyan’ın istifasını istedi

15 Aralık 2020
Rusya, Azerbaycan ve Ermenistan arasında 10 Kasım'da imzalanan anlaşma gereği Dağlık Karabağ'da ateşkes ilan edilmesinin ardından anlaşmanın Ermenistan'ın aleyhine olduğunu savunan muhalefet, Başbakan Nikol Paşinyan'ın istifasını talep etme..
Gündem

Azerbaycan, zafer tarihini Atatürk için değiştirdi

3 Aralık 2020
Yıllardır Ermenistan’ın kontrolü altındaki Şuşa’nın bağımsızlığını kutlamak için daha önce 10 Kasım olarak belirlenen zafer gününün değiştirilmesine ve bu özel günün 8 Kasım’da kutlanmasına karar kılındı.Mustafa Kemal Atatürk’ün yaşamın..
Dünya

Azerbaycan ordusu Laçin’e girdi

1 Aralık 2020
Azerbaycan Savunma Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, Azerbaycan ile Ermenistan arasında Rusya'nın ara buluculuğunda imzalanan ateşkes anlaşması gereği, Azerbaycan ordusunun Laçin'e girdiği duyuruldu.Ermenistan sınırında bulunan Laçin, ..
Dünya

Rusya: Son 24 saatte 2431 sığınmacı Karabağ’a geri döndü

29 Kasım 2020
Rusya Savunma Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, Rus barış gücü birliklerinin son 24 saate Ermenistan’dan Stepanakert'e dönen 2 bin 431 sığınmacıya refakat ettikleri belirtildi.Açıklamada, “28 Kasım 2020’de Rus barış gücü birlikleri Erm..
Dünya

Fransa: Dağlık Karabağ Cumhuriyeti’ni tanımıyoruz

27 Kasım 2020
Agnes von der Mühll, yaptığı yazılı açıklamada, Senato'da önceki gün kabul edilen kararda, hükümete Dağlık Karabağ Cumhuriyeti'ni tanıma çağrısı yapıldığını hatırlattı. Fransa'nın "Dağlık Karabağ Cumhuriyeti'ni..
Dünya

Ermenistan’dan Rusya’ya iş birliği çağrısı

21 Kasım 2020
Azerbaycan ordusunun yapılan anlaşma kapsamında 27 yıldır Ermenistan'ın kontrolünde bulunan Ağdam iline girmesinden bir gün sonra başkent Erivan'da Rusya Savunma Bakanı Sergey Şoygu ile bir araya gelen Paşinyan, Moskova'ya çağrıda bulundu. ..
Dünya

Ermenistan: Savunma Bakanı Tonoyan istifasını sundu

20 Kasım 2020
Aravot gazetesinin haberine göre Tonoyan, bakanlıktan istifasını sundu. Henüz istifayla ilgili resmi bir açıklama yapılmadı.Geçen günlerde Ermenistan Dışişleri Bakanı Zohrab Mnatsakanyan da görevi bırakmıştı...
Dünya

Azerbaycan ordusu Ağdam’a girdi

20 Kasım 2020
Azerbaycan Savunma Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, Azerbaycan ile Ermenistan arasında Rusya'nın ara buluculuğunda imzalanan ateşkes anlaşması gereği, Azerbaycan ordusunun Ağdam'a girdiği duyuruldu.Ağdam ilinin yaklaşık yüzde 77'lik k..
Dünya

Azerbaycan askerleri, Karabağ’a Türk bayrağı dikti

20 Kasım 2020
Ordu tarafından paylaşılan videoda, "Karabağ’ın azad olmasında bize yakından destek olan bir millet iki devlet olan gardaşımız Türkiye’nin şerefine Türk Bayrağı Karabağ’a dikilir" ifadelerini kullandı. ..
Dünya

Azerbaycan ile Ermenistan arasındaki çatışmalar durdu

11 Kasım 2020
Dağlık Karabağ'daki duruma ilişkin basın toplantısı düzenleyen Rusya Genelkurmay Başkanlığı'ndan Sergey Rudskoy, "Şu an itibarıyla her iki taraf da askeri faaliyetlere son verdi” dedi. Sergey, "Azerbaycan ve Erme..
Dünya

Fransa Dışişleri’nden Karabağ açıklaması

11 Kasım 2020
Fransa Dışişleri Bakanı Jean-Yves Le Drian, Dağlık Karabağ bölgesinde savaşın sonlandırılmasına ilişkin Rusya'nın arabuluculuğuyla Azerbaycan ve Ermenistan arasında yapılan anlaşma hakkında açıklamalarda bulundu.Le Drian, açıklamasında ..
Dünya

Putin’den ‘Dağlık Karabağ’ açıklaması

10 Kasım 2020
Şangay İşbirliği Örgütü (ŞİÖ) liderlerinin videokonferans yöntemiyle gerçekleştirdiği zirvenin açılışında konuşan Putin, Azerbaycan ve Ermenistan liderleriyle Dağlık Karabağ'da çözüm için imzaladıkları ateşkes metnine değindi.Sputnik'te..
Dünya

Mevlüt Çavuşoğlu’ndan Azerbaycan’a tebrik paylaşımı

10 Kasım 2020
Azerbaycan'ı tebrik eden Çavuşoğlu, açıklamasında, "Can Azerbaycan sahada ve masada önemli bir kazanım elde etti. Bu kutlu başarıyı yürekten tebrik ediyorum. Can Azerbaycanlı kardeşlerimizle tek millet, tek yürek olmaya devam edeceğiz." ifa..
Dünya

Karabağ’da savaşı sona erdirecek anlaşma imzalandı

10 Kasım 2020
Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan, yaptığı açıklamada Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ve Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev ile Dağlık Karaba bölgesinde ateşkes için ortak bir bildiri imzalandığını ifade etti. Paşinyan, bunun kendi..
Dünya

Azerbaycan: Ermenistan’a ait tank ve toplar yok edildi

9 Kasım 2020
Azerbaycan Savunma Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, çatışmaların, ağırlıklı olarak cephenin Ağdere, Ağdam, Hocavend ve Gubadlı yönlerinde devam ettiği belirtildi.Son 24 saatte  Ermenistan güçlerinin cephenin bazı bölgelerinde personel..
Dünya

Aliyev: 16 yerleşim yeri daha kontrol altına alındı

7 Kasım 2020
Twitter hesabından açıklama yapan Aliyev, Azerbaycan ordusunun Dağlık Karabağ'da devam eden çatışmalarda Füzuli, Cebrail, Kubatlı, Zengilan, Hocalı ve Hocavend bölgelerinde 16 yerleşimin işgalden kurtardığını belirtti.Açıklamada, “Muzaf..
Dünya

Azerbaycan: Ermeni askeri konvoyu imha edildi

6 Kasım 2020
Azerbaycan Savunma Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada, “Ağdere-Papravend güzergahında hareket eden bir kumandan aracı, bir irtibat aracı, askeri ve mühimmat taşıyan iki adet KamAz tipi kamyon ve top taşıyan 3 adet Ural tipi kamyon tamamen im..