Faik Öztrak etiketine sahip içerikler sıralanmıştır.
Gündem

CHP Kurultayı’nda 4 ismin üzeri çizildi, 10 kişi listeyi deldi

28 Temmuz 2020
CHP'nin “Hedef iktidar” sloganıyla yaptığı 37. Olağan Kurultayı sona erdi. Delegeler, 52 Parti Meclisi (PM) üyesi ile 15 kişiden oluşan Yüksek Disiplin Kurulu (YDK) üyesi ve Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu tarafından aday gösterilen 12 kişi..
Politika

CHP’de Parti Meclisi seçimi sonuçlandı

27 Temmuz 2020
CHP 37. Olağan Kurultayı, Parti Meclisi üyelerinin seçimi ile sona erdi. En yüksek oyu, 982 oyla Faik Öztrak aldı.“Hedef İktidar” sloganıyla Ankara Bilkent Odeon Gösteri ve Kültür Merkezi'nde yapılan CHP'nin 37. Olağan Kurultayı, Parti ..
Politika

Faik Öztrak gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu

3 Temmuz 2020
Öztrak, CHP genel merkezinde düzenlediği basın toplantısında çoklu baro projesinin bir 'FETÖ projesi' olduğunu söyledi. Öztrak "Erdoğan şimdi de avukatlarımızın cüppelerine ilik açıp düğme dikmek istiyor. Kimin projesiyle? Bu ülkenin başına..
Politika

CHP’li Öztrak: Adaletin olmadığı yerde mülk olur mu?

22 Haziran 2020
CHP Parti Sözcüsü Faik Öztrak düzenlediği basın toplantısında polisin baro başkanlarının 'Savunma Yürüyüşü'nü engellemesine tepki göstererek, "Vatandaşın savunma hakkına göz diken bir ülkede adalet olur mu? Adaletin olmadığı yerde mülk, huz..
Politika

Öztrak, “Demokrasi, millet iradesi ayaklar altına alındı.”

5 Haziran 2020
CHP Parti Sözcüsü Faik Öztrak, Enis Berberoğlu'nun vekilliğinin düşürülmesine "Demokrasi, millet iradesi ayaklar altına alındı, milletvekilimiz Enis Berberoğlu’nun vekilliğinin düşürülmesi, 20 Temmuz sivil darbe sürecinin yeni bir adımıdır"..
Politika

Öztrak’tan ‘darbe’ açıklaması: Bizim sözlerimizden darbe çıkmaz

3 Mayıs 2020
Fox TV’de İlker Karagöz’ün sunduğu Çalar Saat Hafta Sonu programına katılan Öztrak, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın erken seçime gitmek istemeyeceğini belirterek, “Anketlere baktığınızda bu saatten sonra tek adamın yeniden seçilme umu..