Fatih Sultan Mehmet etiketine sahip içerikler sıralanmıştır.
Gündem

Ali Erbaş’ın ‘lanet’i Diyanet’in internet sitesinden kaldırıldı!

27 Temmuz 2020
Ayasofya'nın 86 yıl sonra cami olarak ibadete açıldığı Cuma namazında Erbaş, elinde kılıçla "Fatih Sultan Mehmed Han, gözbebeği olan bu muhteşem mabedi kıyamete kadar cami olmak kaydıyla vakfedip müminlere emanet bırakmıştır. Bizim inancımı..
Kültür Sanat

Murat Ongun: İsraf değil kazanç

28 Haziran 2020
Venedikli ressam Gentile Bellini’ye ait olduğu bilinen üç Fatih Sultan Mehmet portresinden, özel koleksiyondaki tek örnek 770 bin sterline (6.5 milyon TL) İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) tarafından satın alındı.İstanbul Büyükşehir ..
Gündem

Binali Yıldırım’ın Başdanışmanı İBB’yi tebrik etti

28 Haziran 2020
İngiltere'nin başkenti Londra'da açık artırma ile satışa çıkarılan, İtalyan ressam Gentile Bellini tarafından çizilen Fatih Sultan Mehmet'in ünlü portresini İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) aldı.Abdülkadir Özkan, sosyal medyada “Sul..
Yerel Yönetimler

Başkan İmamoğlu: Maneviyatımı ölçecek para miktarı yok!

26 Haziran 2020
İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, KİPTAŞ Silivri 4. Etap Sosyal Konutları’nın noter huzurunda yapılan kura çekiliş töreninin ardından basın mensuplarının gündeme dair sorularını yanıtladı. Bir gazetecinin, “Üye yap..
Kültür Sanat

Bellini’nin Fatih portresi yeniden İstanbul’da

25 Haziran 2020
İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), Osmanlı İmparatorluğu’nun Rönesans dönemine ilgi duyan ve entelektüel birikimiyle öne çıkan padişahı Fatih Sultan Mehmet’in kendi döneminde yapılıp günümüze gelebilmiş üç orijinal portesinden birini sat..
Kültür Sanat

Fatih Sultan Mehmet’in portresi ilk defa sergilenecek

19 Haziran 2020
İtalyan ressam Fausto Zonaro başta olmak üzere Türk ressamlar Hasan Rıza, Halil Paşa, Feyhaman Duran ve Veronese imzalı portreler, sanat tarihi açısından belge niteliği taşıyor.Milli Saraylar Resim Müzesi yöneticisi ve sanat tarihçisi G..
Yerel Yönetimler

İmamoğlu: Atatürk’ün adını en güzel projelere taşıyacağız

30 Mayıs 2020
İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, usta gazeteciler Uğur Dündar ve Yılmaz Özdil’in Tele1’de yayınlanan “Demokrasi Arenası” programına katıldı. İmamoğlu, Dündar ve Özdil’in farklı konularla ilgili sorularına, detaylı ..

Yazar Gündemleri

Ali Murat İRAT

İnsan insanın yarasıdır

Enver AYSEVER

Hangi Diyanet, hangi laiklik?

Gündemde Son Dakika