genelge etiketine sahip içerikler sıralanmıştır.
Sağlık

İçişleri Bakanlığı’ndan 81 il valiliğine Kovid-19 talimatı

7 Temmuz 2020
Genelgede, kontrollü sosyal hayat döneminde, salgınla mücadelenin genel prensipleri olan temizlik, maske ve mesafe kurallarının yanı sıra her bir faaliyet alanı için alınması gereken önlemler ayrı ayrı belirlenerek, bu kural ve tedbirler çe..
Gündem

Lunaparkların açılış tarihi belli oldu

4 Temmuz 2020
İçişleri Bakanlığı 81 İl Valiliğine “Lunapark ve Tematik Parklarla İlgili Alınması Gereken Önlemler” konulu genelge gönderdi.Genelgede, Dünya Sağlık Örgütü tarafından küresel bir salgın olarak ilan edilen yeni tip corona virüsün (Kovid-..
Gündem

Düğün salonları, internet kafe ve sinemalar açılıyor

1 Temmuz 2020
Hükümetin ekonomik kaygılardan dolayı aldığı 'normalleşme’ kararlarına göre 1 Temmuz yani bugünden itibaren sinema ve tiyatro salonları, düğün salonları, internet kafeler ve elektronik oyun salonları yeniden açılıyor.Kademeli olarak baş..
Gündem

Kültür ve Turizm Bakanlığı 81 ile genelge gönderdi

5 Haziran 2020
Kültür ve Turizm Bakanlığınca, deniz turizmi araçlarının yeme içme hizmetlerinin mümkünse kapalı paketli olarak servis edilmesi ve servis malzemelerinin tek kullanımlık ürünler kullanılarak yapılması gerektiği bildirildi.Genelgede, Düny..
Gündem

İçişleri Bakanlığı’ndan sokağa çıkma yasağı genelgesi!

5 Haziran 2020
İşte Bakanlık resmi sayfasında sokağa çıkma yasağıyla ilgili yapılan duyuru.Bakanlığımız 15 ilde uygulanacak Sokağa Çıkma Kısıtlaması ile ilgili valiliklere genelge gönderdi. Genelgede, koronavirüs salgınının görüldüğü andan itibaren, S..
Gündem

İçişleri’nden restoran ve kafeler için genelge

30 Mayıs 2020
Genelgeye göre, lokanta, restoran, kafe, pastane, kahvehane, çay bahçesi, lokaller 1 Haziran'dan itibaren saat 22.00'ye kadar hizmet verecek.İçişleri Bakanlığı genelgesiyle park, bahçe, piknik alanları, mesire yerleri, plajlar 1 Haziran..
Gündem

18 Yaş altı ve 65 yaş üstü için genelge yayımlandı

29 Mayıs 2020
İçişleri Bakanlığı 81 il valiliğine “18 yaş altı ve 65 yaş ve üzeri kişilerin sokağa çıkma kısıtlaması” konulu genelge gönderdi. Genelgeye göre, sokağa çıkma kısıtlaması olan 65 yaş ve üzerindeki vatandaşlar arasında işletme sahibi, esnaf, ..
Gündem

81 İl valiliğine cami genelgesi gönderildi

22 Mayıs 2020
Bilim Kurulu tarafından belirlenen toplu olarak bulunulacak alanlarda uyulması gereken hijyen, sosyal mesafe vb. kurallar göz önünde bulundurularak 29 Mayıs 2020 Cuma günü itibariyle cami ve mescitlerde cemaatle namaz kılınabilmesi amacıyla..
Ekonomi

Konaklama tesislerinin rezervasyonlarına ilişkin yeni genelge

19 Mayıs 2020
Bakan Mehmet Nuri Ersoy imzasıyla 81 ilin Kültür ve Turizm Müdürlüğüne, Türkiye Otelciler Federasyonuna, Türkiye Otelciler Birliğine ve Türkiye Turizm Yatırımcıları Derneğine konaklama tesislerine ilişkin genelge gönderildi.16 Nisan 202..
Gündem

“Sokağa Çıkma Kısıtlaması” genelgesi yayınlandı

12 Mayıs 2020
Kısıtlamanın olduğu pazartesi ve salı günleri marketler, bakkallar, manavlar ve kasaplar 10.00-16.00 saatleri arasında faaliyet gösterebilecek. Pazartesi ve salı günleri 65 yaş ve üzeri ile 20 yaş ve altında bulunanlar hariç olmak üzere zor..
Gündem

Yeni ‘pazar yerleri’ genelgesi yayımlandı

7 Mayıs 2020
Genelge ile corona virüs tedbirleri kapsamında daha önce il, ilçe ve beldelerdeki mahalle/semt pazarlarında; giyim, oyuncak, çiçek, fide, zücaciye/nalburiye vb. ihtiyaç malzemelerinin satışının geçici süreliğine kısıtlanmasına ilişkin alına..
Gündem

İçişleri’nden 81 ile yeni koronavirüs genelgesi

5 Mayıs 2020
Genelgeye göre; Adana, Ankara, Balıkesir, Bursa, Denizli, Diyarbakır, Eskişehir, Gaziantep, İstanbul, İzmir, Kahramanmaraş, Kayseri, Kocaeli, Konya, Manisa, Mardin, Ordu, Sakarya, Samsun, Şanlıurfa, Tekirdağ, Trabzon, Van illeri ile Zonguld..

Yazar Gündemleri

Ali Murat İRAT

İnsan insanın yarasıdır

Enver AYSEVER

Hangi Diyanet, hangi laiklik?

Gündemde Son Dakika