Halkların Demokratik Partisi etiketine sahip içerikler sıralanmıştır.
Politika

HDP’den, ‘Salgın Döneminde Kürt Düşmanlığı’ raporu

15 Temmuz 2020
HDP yönetimi, pandemi sürecinde partilerine ve Kürt halkına yönelik saldırıların sürdüğünün ifade edildiği bir rapor hazırladı. Raporda, başta siyaset, sağlık, eğitim ve tarım olmak üzere halkın birçok alanda büyük baskılar ve ötekileştiric..
Politika

HDP: RTÜK araştırma komisyonu kurulmalı

8 Temmuz 2020
HDP Grup Başkanvekilleri Meral Danış Beştaş ve Saruhan Oluç, Meclis Başkanlığı’na sunduğu araştırma önergesinde, RTÜK’ün iktidara muhalif olan medya üzerinde tehdit unsuru haline geldiği ve cezalar yağdırdığını anımsatarak, "iktidara yakın ..
Politika

HDP, “Demokratik buluşmalar” için start verdi

7 Temmuz 2020
HDP, "Demokratik Mücadele Programı"nın ikinci aşaması olan "Demokratik Buluşmaları"na start verdi. HDP Eş Başkanı Pervin Buldan ile Mithat Sancar ve tüm milletvekilleri TBMM'de basın açıklaması yaptı. HDP'lil..
Politika

HDP’li Oluç: Yargıçlar bağımsız değil

6 Temmuz 2020
HDP Grup Başkanvekili Saruhan Oluç, TBMM’de gerçekleştirdiği basın toplantısında gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Adalet Komisyonu’ndaki izlenimlerini paylaşan Oluç, “Görüldü ki, aslında teklifi getiren iktidar partisi ve ortağı ..
Sağlık

HDP’li iki vekilde daha koronavirüs tespit edildi

27 Haziran 2020
Halkların Demokratik Partisi, toplamda 3 milletvekillerinde koronavirüs tespit edildiğini, kontrol altında tutulan milletvekillerinin sağlık durumunun iyi olduğunu açıkladı.Dün Meclis'te yapılan testlerle bir HDP'li milletvekilinin sonu..
Politika

HDP’nin engellenmesine CHP’den tepki

16 Haziran 2020
CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, Halkların Demokratik Partisi’nin (HDP) Hakkari ve Edirne’den Ankara'ya başlattığı “demokrasi yürüyüşü” sırasında yaşanan polis engeli ve partililerin darp edilmesine ilişkin konuştu.CHP’li Özel, sosyal ..
Politika

Pervin Buldan: Seçim değil demokrasi ittifakı

11 Haziran 2020
Halkların Demokratik Partisi (HDP) Eş Genel Başkanı Pervin Buldan, “Demokratik Mücadele Programı” kapsamında Halkların Demokratik Kongresi (HDK) Genel Merkezi’nde bileşen partilerin genel ve eş başkanlarıyla bir araya geldi. Toplantıya, HDP..
Politika

Ahmet Şık HDP’den istifa etti

4 Mayıs 2020
Şık, Twitter'dan duyurduğu istifasının açıklamasında şu ifadeleri kullandı:"Eş başkanlarımızı tenzih ederek, parti yönetiminde bulunan hakim bir anlayışın HDP'nin gücü, anlamı ve değerleri hilafına demokratik teamüllerden uzak tutumları..

Yazar Gündemleri

Ali Murat İRAT

İnsan insanın yarasıdır

Enver AYSEVER

Hangi Diyanet, hangi laiklik?

Gündemde Son Dakika