Hatay etiketine sahip içerikler sıralanmıştır.
Yurt Haber

ASELSAN personelini taşıyan minibüs kaza yaptı

5 Ağustos 2020
Ankara’nın Yaşamkent mevkisi Gölbaşı istikametinde Edirne’den Hatay’a giden Furkan İ. idaresindeki yolcu otobüsü, ASELSAN personelini taşıyan Ramazan K. kontrolündeki minibüse sabah saat 07.00 sıralarında arkadan..
Yurt Haber

Hatay’da 30 hektarlık ormanlık alan kül oldu

31 Temmuz 2020
Hatay'ın Antakya ilçesinin Amanos Dağları eteklerindeki Alahan Mahallesi yakınlarında bulunan ormanlık alanın 4 farklı noktasında, dün yangın çıktı. Kısa sürede geniş bir alana yayılan yangınlara çok sayıda ekip müdahale etti. 5 saatlik müd..
Yurt Haber

Hatay’da 4 bin 300 Suriyeli ülkesine döndü

7 Temmuz 2020
Türkiye'nin farklı illerinde yaşamını sürdüren Suriyeliler, ülkelerine dönmek için Hatay'ın Reyhanlı ilçesindeki Cilvegözü Sınır Kapısı'na geliyor.AA'nın aktardığına göre, işlemlerinin ardından İdlib ve kırsalındaki güvenli bölgeler ile..
Asayiş

Suriyeli baba ve iki oğlu çayda can verdi

28 Haziran 2020
Hatay’ın Hassa ilçesinin Aktepe Mahallesi’nde Suriyeli 42 yaşındaki Ekrem Hammadi ile çocukları 9 yaşındaki Abdullah ve 10 yaşındaki Mahmut Hammadi serinlemek için Kıvrım Sulama Çayı’na girdi. Bir süre sonra baba ve çocuklarının gözden kayb..
Gündem

İşte seyahat kısıtlamasının kalktığı iller

4 Mayıs 2020
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bugün yaptığı açıklamada Türkiye'nin "normalleşme planını" açıkladı. 24 ilde seyahat kısıtlamasının devam edeceğini belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Şehirler arası giriş-çıkış sınırlandırmasını ilk etapta ..
Yerel Yönetimler

Hatay tarihin izlerini kuş bakışı izleyecek

3 Mayıs 2020
Hatay Büyükşehir Belediyesi, Teleferik Projesi’nin yapım çalışmalarını sürdürürken, bölgede mozaik ve zemin izlerine ulaştı. Ekiplerin uzman arkeologlar eşliğinde gün yüzüne çıkardığı eserler, projenin hayata geçmesiyle birlikte kuş bakışı ..

Yazar Gündemleri

Ali Murat İRAT

İnsan insanın yarasıdır

Enver AYSEVER

Hangi Diyanet, hangi laiklik?

Gündemde Son Dakika