hava durumu etiketine sahip içerikler sıralanmıştır.
Çevre

Ege ve Marmara Denizi için fırtına uyarısı

24 Ocak 2021
Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden yapılan uyarıya göre, gece saatlerinden sonra Kuzey Ege'de, yarın Güney Ege ve Marmara Denizi'nde güney ve güneybatı yönlerden 6 ila 8 kuvvetinde (50-74 kilometre/saat) fırtına öngörülüyor.Fırtınanın akş..
Çevre

Meteoroloji uyardı: Hafta ortasında kar geri dönüyor!

24 Ocak 2021
Geçtiğimiz haftalarda yurdu etkileyen kar yağışı bir haftalık aranın ardından geri dönüyor. Salı gününden itibaren yaklaşık 10 derece düşecek olan sıcaklıkların ardından hafta sonuna kadar kar yağışı ülke gündeminde olacak. Meteoroloji’nin ..
Çevre

Meteoroloji’den İstanbul’a kar uyarısı

17 Ocak 2021
İstanbul'da dün akşam saatlerinde başlayan kar ve karla karışık yağmur etkisini sürdürüyor.Bazı ilçelerde gece boyu devam eden kar yağışı sonrası beyaz örtü oluştu. Yağışın gün boyu devam etmesi bekleniyor.Kent genelinde kar ve buzl..
Çevre

Meteoroloji uyardı: Birçok ilde kuvvetli yağış bekleniyor

10 Ocak 2021
Yağışın Trakya kesimi, İstanbul, Kocaeli ve Yalova çevrelerinde yer yer kuvvetli olması bekleniyor. Bölgedeki sıcaklıkların ise mevsim normalleri üzerinde olması öngörülüyor.Mevsim normalleri üzerinde seyreden hava durumlarının etkisiyl..
Yurt Haber

Meteoroloji: Sıcaklık, 6 ila 12 derece üzerine çıkacak

9 Ocak 2021
Pazartesi ve Salı günleri ise ülke genelinde artarak mevsim normallerinin 6 ila 12 derece üzerine çıkacağı, ancak önümüzdeki hafta ortasında (Çarşamba) batıdan başlayarak hızla düşerek mevsim normalleri civarına inmesi bekleniyor.Meteor..
Çevre

Meteorolojiden sağanak ve kar yağışı uyarısı

20 Aralık 2020
Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son açıklamaya göre; yurdun kuzey ve doğu kesimlerinin parçalı yer yer çok bulutlu, Batı Karadeniz, Orta ve Doğu Karadeniz kıyıları ile İstanbul, Kocaeli, Sakarya, Yalova, Bursa'nın doğusu ve K..
Çevre

Meteoroloji’den buzlanma ve don uyarısı

29 Kasım 2020
Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre, yurdun batı kesimleri ile Doğu Anadolu'nun doğusunun parçalı yer yer çok bulutlu, Edirne, Kırklareli, Muğla çevreleri, Antalya'nın batı kıyıları ile İzmir ve Aydın'ı..
Çevre

Meteoroloji’den 4 ile uyarı

25 Ekim 2020
Hava durumu raporu Meteoroloji Genel Müdürlüğü (MGM) tarfından açıklandı. Meteoroloji'nin yaptığı son değerlendirmelere göre bugün yurt genelinin parçalı ve az bulutlu zamanla Marmara'nın batısının çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor...
Çevre

Meteoroloji’den kuvvetli yağış uyarısı

20 Ekim 2020
Meteoroloji Genel Müdürlüğü yapılan son hava tahminlerini paylaştı. Son verilere göre ülkemizde birçok bölgede parçalı ve çok bulutlu bir havanın hakim olması bekleniyor.Marmara'nın doğusu, Akdeniz, İç Anadolu'nun güney ve batısı, Orta ..
Çevre

Meteoroloji’den sıcak hava uyarısı

6 Ekim 2020
Sıcak hava dalgasından dolayı güneş ışınlarının dik geldiği 11.00 ile 16.00 saatleri arasında başta yaşlılar, çocuklar ve kronik rahatsızlığı bulunanların sıcak çarpmasına karşı dikkatli ve tedbirli olmaları gerektiği vurgulandı.Açıklam..
Yurt Haber

Meteoroloji’den sel ve fırtına uyarısı

2 Ekim 2020
Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmede "Ülkemizin kuzey ve doğu kesimlerinin parçalı ve yer yer çok bulutlu, Orta ve Doğu Karadeniz, Doğu Anadolu’nun kuzey ve doğusu ile Sivas, Sinop ..
Yurt Haber

Meteoroloji’den sağanak yağış uyarısı

21 Eylül 2020
Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre; Ülkemizin kuzey, batı ve iç kesimlerinin parçalı ve yer yer çok bulutlu, İç Ege, Batı Akdeniz’in iç kesimleri, Doğu Akdeniz’in Toroslar mevki, Doğu Karadeniz kıyılar..
Çevre

Meteoroloji’den sağanak uyarısı

7 Eylül 2020
Orta ve Doğu Karadeniz kıyıları, İstanbul’un doğusu, Kocaeli ve Düzce’nin kuzey kesimleri ile Sinop’un kıyı kesimlerinde yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak tahmin ediliyor. Diğer yerlerde havanın az bulutlu ve açık geçmesi ö..
Yurt Haber

Meteoroloji’den sağanak yağış uyarısı

4 Eylül 2020
Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre; Ülkenin kuzey kesimlerinin parçalı, yer yer çok bulutlu, Batı Karadeniz, Orta Karadeniz kıyıları, Kırklareli, İstanbul, Bursa, Yalova, Kocaeli, Sakarya, Bilecik, Gir..
Yurt Haber

Meteoroloji’den Karadeniz’deki 5 il için turuncu alarm

22 Ağustos 2020
Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre, bugün Trabzon’un doğu ilçeleri ile Beşikdüzü, Tonya, Şalpazarı ve Vakfıkebir çevreleri, Gümüşhane’nin Kürtün ilçesi, Artvin’in kuzey ilçeleri ve Rize çevrelerinde Gi..
Gündem

Yurtta hava durumu

24 Haziran 2020
 Meteoroloji Genel Müdürlüğünden alınan tahminlere göre, hava sıcaklığında önemli bir değişiklik olmayacağı ve mevsim normalleri civarında seyredeceği tahmin ediliyor. Rüzgar, genellikle kuzey ve kuzeybatı yönlerden hafif, ara sıra..
Yurt Haber

Yurt genelinde hava durumu

21 Haziran 2020
Meteoroloji Genel Müdürlüğünden alınan tahminlere göre, hava sıcaklığı iç kesimlerde 2 ila 4 derece artacak, diğer yerlerde değişmeyecek ve mevsim normalleri civarında seyredecek. Rüzgarın, genellikle kuzey ve kuzeybatı, Akdeniz kıyıları il..
Çevre

Yurtta hava durumu

18 Haziran 2020
Ülke genelinin parçalı ve yer yer çok bulutlu, Marmara, Ege, Akdeniz’in iç kesimleri, İç Anadolu, Batı Karadeniz, Orta ve Doğu Karadeniz’in iç kesimleri ve Doğu Anadolu’nun kuzeyi ile Mersin, Adana, Osmaniye, Hatay ve Van çevrelerinin yerel..