Hülya Kılınç etiketine sahip içerikler sıralanmıştır.
Medya

Geç gelen adalet: Tutuklu gazeteciler tahliye edildi

9 Eylül 2020
Tutuklu gazeteciler Murat Ağırel, Aydın Keser, Ferhat Çelik, Hülya Kılınç, Barış Terkoğlu, Barış Pehlivan ve Eren Ekinci “Devletin güvenliği veya iç veya dış siyasal yararları bakımından niteliği itibarıyla gizli kalması gereken bilgileri a..
Gündem

Müyesser Yıldız: Biz neden cezaevindeyiz?

7 Eylül 2020
CHP’nin gazeteci kökenli Eskişehir Milletvekili Utku Çakırözer, yazıları gerekçe gösterilerek tutuklanan Oda TV Ankara Haber Müdürü Müyesser Yıldız’ı üç aydır yattığı Sincan Cezaevi’nde ziyaret etti.Adli yıl açılış töreninde devlet yetk..
Medya

Tutuklu gazeteciler için mektup kampanyası

28 Haziran 2020
Haberin Var Mı İnisiyatifi, tutuklu gazeteciler için mektup kampanyası başlattı. Covid-19 koşullarında tecritte kalan tutuklu gazeteciler Barış Pehlivan, Murat Ağırel ve Hülya Kılınç’ın 3 ay daha adalet için bekleyeceklerini ifade eden plat..
Gündem

Mit davasında 3 gazeteci hakkında tahliye kararı

24 Haziran 2020
Davada; Oda TV Sorumlu Haber Müdürü Barış Terkoğlu, Genel Yayın Yönetmeni Barış Pehlivan ve muhabiri Hülya Kılınç, Yeniçağ Gazetesi Yazarı Murat Ağırel, Yeni Yaşam Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Mehmet Ferhat Çelik ve Sorumlu Yazı İşleri Mü..
Gündem

CHP’li Altay: “Önce Erdoğan’ı yargılamak lazım”

24 Haziran 2020
CHP Grup Başkanvekili Engin Altay, CHP İstanbul il Başkanı Canan Kaftancıoğlu’nun 9 yıl 8 ay 20 günlük hapis cezası onanmasına " Bu çok açıkça yargı sopası ile siyaset dizayn etmektir" sözleri ile tepki gösterdi. Altay mecliste düzenlediği ..
Gündem

6 gazeteci hakim karşısında: İddianame değil,’niyetname!’

24 Haziran 2020
İstanbul 34. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmaya tutuklu bulunan gazeteciler getirilirken, tutuksuz yargılanan Manisa Akhisar Belediyesi Basın Birimi görevlisi E. E. duruşmaya Sesli Görüntülü Bilişim Sistemi (SEGBİS) ile katıldı. Koro..
Gündem
Gündem

Tutuklu gazeteciler yarın hakim karşısına çıkıyor

23 Haziran 2020
Şehit MİT mensubunun cenazesini haber yaptıkları gerekçesiyle tutuklanan 6 gazeteci yarın ilk kez hakim karşısına çıkıyor. 111 gündür tutuklu bulunan Odatv Genel Yayın Yönetmeni Barış Pehlivan, Odatv Haber Müdürü Barış Terkoğlu, Muhabir Hül..
Medya

MİT dosyasında gazetecilerin tutukluluğuna devam kararı

4 Mayıs 2020
Libya’da hayatını kaybeden bir MİT mensubunun ifşa edilmesi gerekçesiyle yedisi gazeteci sekiz şüpheli hakkında yürütülen soruşturmada hâkimlik, gazetecilerin avukatlarına ulaşmadan barodan avukat atanmasını istedi ve atanan avukatlarla tut..
Medya

Gazeteci Erk Acarer hakkında yakalama kararı

2 Mayıs 2020
Geçen hafta soruşturma aşaması tamamlanarak açılan kamu davasında gazetecilerin TCK’nin 329/1. maddesinde yer alan “devletin güvenliği veya iç veya dış siyasal yararları bakımından niteliği itibarıyla gizli kalması gereken bilgileri açıklam..