İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu etiketine sahip içerikler sıralanmıştır.
Yerel Yönetimler

Ekrem İmamoğlu’ndan ‘Halk Ekmek’ açıklaması

22 Ocak 2021
İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, gazetecilerin, “Dün, Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından mobil büfelerde ekmek satışı yasaklandı. Sabah saatlerinde de yasaklanmadığına dair açıklama yapıldı. Son durum nedir? Beled..
Yerel Yönetimler

İmamoğlu’ndan su tüketimi ile ilgili kritik açıklama

18 Ocak 2021
İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, İstanbul’daki su yönetimini, modern çağın gerektirdiği şekilde yerine getirecek olan İstanbul Su ve Kontrol Otomasyon Merkezi’nin (İSKOM) hizmete alım törenine katıldı.İSKİ çatı..
Yerel Yönetimler

İmamoğlu: HES kodu uygulaması istediğimiz oranda değil

15 Ocak 2021
Çekmeköy-Sancaktepe-Sultanbeyli Metro Hattı, 2.TBM Kazı Başlama Töreni Sancaktepe'de gerçekleşti. Törene, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu da katıldı. Törenin ardından İmamoğlu, toplu ulaşımda bugün başlayan HES kodu zorunluluğu ilg..
Yerel Yönetimler

Ekrem İmamoğlu: Tarihi bir misyonumuz var

13 Ocak 2021
İBB Mahalli İdareler Koordinatörü Bülent Akköse organizatörlüğünde İstanbul’u deneyimleyen İYİ Parti'li başkanlar, 11 Ocak’ta İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu ile bir araya geldi. Florya’daki İstanbul Planlama Ajansı (..
Yerel Yönetimler

İBB, AKP’nin usulsüzlüklerini İçişleri Bakanlığı’na verdi

13 Ocak 2021
İmamoğlu daha önce İBB Teftiş Kurulu'nun 40'a yakın yolsuzluk dosyası üzerinde çalıştığını açıklamış, tamamlanan dosyaları yargıya taşımaya başlamıştı. Dönemin İBB Genel Sekreter Yardımcısı olan Ulaştırma Bakanı Adil Karaismailoğlu'nun da a..
Yerel Yönetimler

İBB, AKP ve MHP’nin ‘Halk Ekmek’ engelini aştı

9 Ocak 2021
İstanbul’un yoksulluk haritasına göre belirlenen 40 noktada hizmet verecek olan "Mobil Halk Ekmek Büfeleri"nde itibaren ekmek satışlarına başlandı.Oluşan uzun ekmek kuyruklarını önlemek için Cumhur İttifakı İBB Meclis gündemine yeni büf..
Medya

Bilal Göregen: İmamoğlu ile video çektiğim için tepki aldım

8 Ocak 2021
Bilal Göregen 2015 yılından bu yana İBB Alo Beyaz Masa’da çalıştığını, yakın zaman önce Ekrem İmamoğlu ile çektiği Youtube videosu sonrasında az da olsa tepkiler aldığını ancak bu tepkileri önemsemediğini belirtti.Doğuştan görme yeteneğ..
Yerel Yönetimler

Metro İstanbul’dan ‘ücret artışı’ açıklaması geldi

6 Ocak 2021
İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin iştiraki Metro İstanbul, 2021 yılı başında planlanan taşıma ücret zammının pandemi koşulları nedeniyle İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun talimatıyla ertelendiğini duyurdu.Metro İstanbul'un sosyal medya he..
Yerel Yönetimler

İmamoğlu’ndan Bakan Kurum’a ‘Kanal İstanbul’ yanıtı

5 Ocak 2021
İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu meydan tasarımları yarışmasını kazananlara Saraçhane'deki İBB Başkanlık Binası'nda plaket sunduk..
Yerel Yönetimler

İmamoğlu’ndan Cem Yılmaz’a yanıt: Oyunu bozduk

4 Ocak 2021
SMA hastası çocuklar için kampanyaya katılan İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu ise Cem Yılmaz'a destek paylaşımı yaptı.Cem Yılmaz, "Şimdi bu fikre bişey desek vay siyaset yapıyorsun deniliyor. 2/3 aydır bu konuda..
Yerel Yönetimler

İmamoğu, İbrahim Karagül’e açtığı davayı kazandı

29 Aralık 2020
İBB Başkanı İmamoğlu, Yeni Şafak gazetesinin hakkında yaptığı “FETÖ projesi” ifadelerinin yer aldığı haberler üzerine avukatları aracılığıyla dava açmıştı.Oda Tv'nin haberine göre; Bakırköy 4. Asliye Hukuk Ma..
Yerel Yönetimler

KİPTAŞ’ın İzmit’teki projesinin temeli atıldı

28 Aralık 2020
İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) iştiraki KİPTAŞ ve İzmit Belediyesi iş birliğiyle hayata geçirilen Arızlı Mahallesi’ndeki “İzmit Çınar Evler” projesi için temel atma töreni düzenlendi. ‘Afet odaklı sosyal konut’ üretmeyi amaçlayan proj..
Yerel Yönetimler

Fatih tablosu soruşturmasında detaylar ortaya çıktı

25 Aralık 2020
Londra'da düzenlenen bir müzayededen 25 Haziran 2020 günü 7.9 milyon liraya satın alınan Gentile Bellini’nin atölyesinden çıkan Fatih Sultan Mehmet'in orijinal tablosu İstanbul'a geri döndü. 6 Ekim'den aralık ayına kadar İBB Başkanlık binas..
Yerel Yönetimler

İmamoğlu: Lütfen bu şehre bir kez daha ihanet etmeyin

24 Aralık 2020
İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, işbaşına gelişinin 18’nci ayında üçüncü “hesap verme” toplantısını gerçekleştirdi. “Adil, Yeşil ve Yaratıcı İstanbul Yolunda 18 Ay” başlığıyla düzenlenen basın toplantısı, Haliç Kongre Merkezi’nde gerçekleştirild..
Yerel Yönetimler

AKP döneminde ödenmeyen borç İmamoğlu’na kaldı

22 Aralık 2020
Sayıştay’ın İBB 2019 Yılı Denetim Raporu’nda İstanbul Olimpiyatları’yla ilgili tespitler de yer aldı. Anka'nın incelemesine göre İBB'nin aktarması gereken yüzde 0,5’lik bütçe payının 2016 yılından itibaren verilmediğini belirleyen Sayıştay ..
Gündem

İmamoğlu’ndan ‘valilik soruşturması’ açıklaması

21 Aralık 2020
İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, ülke genelinde yaşanan kuraklığın İstanbul’a etkilerinin masaya yatırılacağı toplantı öncesinde, gazetecilerin gündeme ilişkin sorularını yanıtladı.  İmamoğlu’nun açıklamalarından öne çıkanlar şu şekilde:“Haf..
Yerel Yönetimler

İmamoğlu: Kadınlar güçlendikçe toplum güçlenir

18 Aralık 2020
İstanbul Gönüllüleri’nin projesi kapsamında Beşiktaş Meydanı’nda açtığı “Kadın Emeği Pazarı”nı ziyaret eden İmamoğlu, pazarda bulunan kadınlarla sohbet ederek pazarla ilgili düşüncelerini dile getirdi. İBB olarak kadınların istihdama katılı..
Yerel Yönetimler

İBB’nin “150 mahalleye 150 kreş” projesine ikinci ret

18 Aralık 2020
İBB Meclisi'nin 17 Aralık tarihli oturumunda İBB yönetiminin Tuzla'daki arazisine kreş yapmak için hazırladığı plan değişikliği teklifi gündeme geldi.Teklifte, İstanbul genelinde 0-6 yaş arası çocuklara hi..