İBB etiketine sahip içerikler sıralanmıştır.
Yerel Yönetimler

İmamoğlu’ndan müjde: Metro inşaatları hızlı bitecek

4 Aralık 2020
İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, İstanbul'un ulaşım altyapısı çok önemli haberi duyurdu.İmamoğlu, “Çabalarımız başarıyla sonuçlandı. İstanbul’un metro hatlarının finansmanı için uluslararası sermaye piyasalar..
Yerel Yönetimler

İmamoğlu’ndan ‘suikast hazırlığı’ ile ilgili ilk açıklama

2 Aralık 2020
IŞİD tarafından suikast hazırlığı yapıldığı istihbaratı alınan İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, AFAD’da pandemi konusu İstanbul İl Hıfzıssıhha Kurulu toplantısına geldi. İmamoğlu, burada gazetecilerin sorularını yanıtladı.Olay TV muhabirinin..
Yerel Yönetimler

İBB’den toplu taşımaya ‘koronavirüs’ ayarı

2 Aralık 2020
İBB'den yapılan açıklamada, Ulaşım Daire Başkanlığı’nın pandemi nedeniyle uygulanmaya başlanan sokağa çıkma kısıtlaması dışında kalan saatlerde toplu ulaşımda aksama yaşanmaması için bazı kararlar aldığı belirtil..
Gündem

TCDD’den Marmaray açıklaması

2 Aralık 2020
TCDD Taşımacılık AŞ Genel Müdürlüğü, İstanbul Marmaray Hattı'nda ne kadar durak gidildiği fark etmeksizin 7 lira ücret ödeneceği yönündeki haberlere ilişkin açıklama yaptı.Ücret toplama sisteminde Marmaray ve metrobüs hattının aktarma k..
Gündem

Marmaray’da aktarma indirimi kaldırıldı

1 Aralık 2020
Bugün sona erecek “Aktarma alır” uygulamasıyla, Marmaray'a aktarma yapan tam İstanbulkart kullanan bir vatandaş, 3.50 TL metro ücreti ödedikten sonra 3.50 TL daha ücret ödeyerek yolculuğunu Marmaray Hattı'nda 7.00 TL toplam ücretle tamamlıy..
Yerel Yönetimler

Özel Halk Otobüsü şirketleri ile dönüşüm anlaşması imzalandı

28 Kasım 2020
İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne (İBB) bağlı İETT, Özel Halk Otobüsü şirketleri ile “dönüşüm” anlaşması imzaladı. İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun tanıklığında, Florya’daki İPA Yerleşkesi’nde düzenlenen imza töreninde; İETT Genel Müdürü Alpe..
Yerel Yönetimler

Koronavirüs araştırması: Yüzde 44, tam karantina istiyor

26 Kasım 2020
İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) İstanbul İstatistik Ofisi tarafından gerçekleştirilen “İstanbul’da Koronavirüs Algı, Beklenti ve Tutum Araştırması” yayınlandı. 749 İstanbul sakini ile Bilgisayar Destekli Telefon Anketi (CATI) yöntemi k..
Yerel Yönetimler

İBB’den ‘Kadına Destek Hattı’ hizmeti

25 Kasım 2020
İBB, 'Kadına Destek Hattı'nın açılışını “25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü”nde gerçekleştirdi. Şiddete karşı kadınların yanında olmayı amaçlayan; 444 80 86 numarası üzerinden Türkçe, Kürtçe, İngilizce ve Arapç..
Gündem

Kaftancıoğlu’ndan 201 kişinin ölümüne ilişkin iddia

24 Kasım 2020
Dün İBB’nin 201 ölümün ‘bulaşıcı hastalık’ koduyla kaydedildiğini açıklaması ardından bugün de CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu konu hakkında açıklama yaptı.Halk TV’de Medya Mahallesi programında gazeteci Ayşenur Arslan’ın kon..
Gündem

Canan Kaftancıoğlu hakkındaki takipsizlik kararı kaldırıldı

23 Kasım 2020
Fahrettin Altun'un evinin görüntülenmesine ilişkin CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu hakkında verilen takipsizlik kararı, Altun'un Avukatı Sezgin Tunç'in itirazı üzerine Sulh Ceza Hakimliği tarafından ka..
Yerel Yönetimler

İmamoğlu’nun yazılı ifadesinin detayları ortaya çıktı

20 Kasım 2020
Ekrem İmamoğlu'nun İçişleri Bakanlığı'na verdiği ifadenin detayları ortaya çıktıGazeteci Barış Yarkadaş, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun bugün İçişleri Bakanlığı'na verdiği yazılı ifadeyi açıkladı.Barış Yarkadaş'ın "Kanal İstanbul bi..
Yerel Yönetimler

İmamoğlu, Kanal İstanbul’la ilgili yazılı ifadesini verdi

19 Kasım 2020
İçişleri Bakanlığı tarafından, "Kanal İstanbul Projesi aleyhine İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin kurumsal kimliği kullanılarak afişler bastırılması ve şehrin değişik yerlerine astırılması" gerekçesiyle, konunun araştırılması, ön inceleme ..
Yurt Haber

İstanbul’da taksilere sivil zabıta denetimi yapıldı

19 Kasım 2020
Son dönemlerde Alo 153 Beyaz Masa Çağrı Merkezi ve Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi’ne (CİMER) gelen yakınmaların çoğalması üzerine İBB, denetime çıktı. Avrupa Yakası Trafik Zabıta Amirliği’ne bağlı sivil ekipler tarafından gerçekleştirile..
Ekonomi

AKP ve MHP’den İBB’nin borçlanma talebine tırpan

19 Kasım 2020
İBB Meclisi'nin kasım ayı oturumlarının 4. bileşimi Yenikapı Avrasya Gösteri Merkezi'nde yapıldı. Başkanvekili Zeynel Abidin Okul başkanlığındaki toplantıda, İBB yönetiminin, toplam 2 milyar 676 milyon liralık borçlanma talebi görüşüldü. ..
Gündem

Murat Karayalçın’dan Kanal İstanbul tepkisi

18 Kasım 2020
Cumhuriyet'te yer alan habere göre, Anayasa’da, yönetmeliklerde, genelgelerde “devlet projesi” diye bir kavram olmadığına dikkat çeken Karayalçın, “Dolayısıyla ‘Devlet Projesi’nin tanımı da yok. ‘Devlet Projesi’ diye bir kavrama göndermede ..
Yerel Yönetimler

Ekrem İmamoğlu ve Pakdemirli’den Melen Barajı zirvesi

17 Kasım 2020
İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’yle Ankara’da bir araya geldi. İSKİ Genel Müdürü Raif Mermutlu ve DSİ Genel Müdürü Kaya Yıldız’ın da hazır bulunduğu görüşme ardından açıklama..
Yerel Yönetimler

Ekrem İmamoğlu’ndan Kanal İstanbul paylaşımı

17 Kasım 2020
Yİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu hakkında Kanal İstanbul projesine karşı çıktığı için soruşturma açıldığını öğrendiğini duyurmuştu.İçişleri Bakanlığı soruşturmayı doğrulamış, soru..
Yerel Yönetimler

İBB’den yeni Koronavirüs tedbirleri

17 Kasım 2020
Açıklamada, “Covid 19 salgını, küresel çapta ikinci dalga halinde hızla yayılmaya devam etmektedir. Maalesef salgın ülkemizde de hızlı bir yayılma eğilimine girmiş hatta bilim insanlarının ifadesine göre, Nisan-Mart dönemindeki etkisinin de..