İçişleri Bakanı Süleyman Soylu etiketine sahip içerikler sıralanmıştır.
Gündem

Barış Atay’a saldırı düzenleyenler serbest bırakıldı!

25 Kasım 2020
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu tarafından hedef gösterilmesinin ardından 30 Ağustos gecesi Kadıköy’de saldırıya uğrayan TİP Genel Başkan Yardımcısı ve Hatay Milletvekili Barış Atay'a saldırı düzenleyen şahısların yargılandığı davada 2. duru..
Gündem

Süleyman Soylu’dan “sıkı” denetim talimatı

25 Kasım 2020
İçişleri Bakanı Soylu başkanlığında 81 il valisi, il emniyet müdürleri, il jandarma komutanları ve sahil güvenlik bölge komutanları ile " Koronavirüs Değerlendirme" toplantısı yaptı.Bakanlık Muhammed Fatih Safitürk Salonu'nda video konf..
Gündem

Somalı maden işçileri eylemlerini sonlandırdı

17 Kasım 2020
2014'ten bu yana ödenmeyen maaşları ve tazminatları için Ankara'ya yürüyen Soma ve Ermenek maden işçilerinden oluşan bir heyet dün İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile görüştü. Madenciler, Soylu'nun 15 Ocak'a dek "çözüm sözü" verdiğini ve eyl..
Gündem

Süleyman Soylu’dan ‘koronavirüs’ açıklaması

16 Kasım 2020
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, İzmir'de meydana gelen 6,6 büyüklüğündeki depremin ardından bir dizi ziyaret için gece saatlerinde İzmir'e gitmişti.Soylu başkanlığında, İzmir'de deprem değerlendirme ve koordi..
Gündem

Bakan Soylu’dan, Albayrak’ın istifası sonrası ilk açıklama

10 Kasım 2020
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Hazine ve Maliye Bakanlığı görevinden ayrılan Berat Albayrak'a teşekkür mesajı yayınladı. Soylu Twitter paylaşımında şu ifadeleri kullandı:Cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın liderliğinde beş y..
Politika

CHP’li Karabıyık’tan Süleyman Soylu’ya sorular

9 Kasım 2020
Karabıyık, önergesinde “Ülke genelinde, AKP’li Belediyelerde taşeron işçi olarak çalışanlara AKP üyelik formları dağıtıldığı, işini kaybetme korkusu ile bazı işçilerin bu formları doldurduğu, imzalamayanların ise fişlendiği ve baskı altında..
Politika

Süleyman Soylu koronavirüse yakalandı

31 Ekim 2020
Odatv'de yer alan habere göre, Elazığ'da yaşanan depremin ardından bölgeye giderek, yardımları bizzat koordine eden Soylu, depremzedelerle içiçe bir görüntü vermişti. Dün yaşanan İzmir depreminin ardından, Soylu'nun bölgeye gitmemesi üzerin..
Politika

Tanrıkulu’ndan Soylu’ya Aksaray’daki eyleme dair sorular

26 Ekim 2020
İstanbul Aksaray’da Özgür Suriye Ordusu (ÖSO) bayrağı acıkarak eylem yapıldığına ilişkin ortaya çıkan görüntüler Meclis gündemine taşındı.CHP İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu, Aksaray Meydanı’nda çekilen görüntülerde yüzlerce kişi..
Gündem

Süleyman Soylu duyurdu: Sadece 112 aranacak

26 Ekim 2020
Ankara'da Mülkiye Teftiş Kurulu toplantısında konuşan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Haziran ayının sonunda Türkiye'nin her yerinden 112'nin aranacağını söyledi. Soylu, yaptığı açıklamada, ''Böyle 155, 156, 157 ..
Politika

CHP’li Erdoğdu’dan Bakan Soylu’ya tepki

16 Ekim 2020
Erdoğdu, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun yanıtlanması istemiyle TBMM Başkanlığı’na verdiği soru önergesinde, sosyal medyada Libya’da 6 aylığına çatışmaya giden Suriyelilere vatandaşlık verildiğini kaydederek, ..
Politika

CHP’li Faik Öztrak’tan TÜİK’e tepki

12 Ekim 2020
CHP Sözcüsü Faik Öztrak'ın açıklamalarından satır başları:Biz, Cumhuriyet Halk Partisi olarak, sivil yerleşim yerlerine saldırarak, kardeşlerimize karşı savaş ve insanlık suçu işleyen Ermenistan yönetimini bi..
Politika

İstanbul’da Libya zirvesi: Sarrac ve Erdoğan görüştü

5 Ekim 2020
İletişim Başkanlığından yapılan açıklamaya göre, Vahdettin Köşkü'nde gerçekleşen kabulde, ikili ilişkiler ve bölgesel gelişmeler ele alındı. Cumhurb..
Yerel Yönetimler

İmamoğlu: Taksi projesine halkın ciddi desteği var

29 Eylül 2020
İBB Başkanı İmamoğlu dün Sözcü gazetesini ziyaret etti. Kültür A.Ş.'nin yayını Nutuk'u hediye eden İmamoğlu, gündeme dair değerlendirmelerde buludu. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun aralık ayında İstanbul'da tüm deprem toplam alanlarında ..
Gündem

İstanbul’da 7.5’lik deprem tatbikatı yapılacak

26 Eylül 2020
AFAD, Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı'nda düzenlenen  İstanbul Afet Koordinasyon ve Değerlendirme Toplantısına İçişleri Bakanı Süleyman Soylu katıldı.2021'in afet eğitim yılı olacağını ve afete hazırlığın önemini vurgulayan Soylu..
Politika

Kılıçdaroğlu’ndan ‘Abdullah Gül’ yanıtı

24 Eylül 2020
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Halk TV'de Şirin Payzın’ın sorularını yanıtladı. Gündeme ilişkin açıklamalarda bulunan Kılıçdaroğlu, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'ya ilişkin, "İçişleri Bakanlığı koltuğunda o..
Gündem

AYM Başkanı’ndan Soylu’ya örtülü gönderme

24 Eylül 2020
Anayasa Mahkemesi (AYM) Başkanı Zühtü Arslan’dan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun “AYM kararları” eleştirisine isim vermeden yanıt geldi. Arslan, “Kararlara yönelik bazı eleştirilerden görüyoruz ki kararlarımız okunmadan, bazen de okunduğ..
Gündem

AYM Başkanı Arslan’dan Soylu’ya yanıt

23 Eylül 2020
Anayasa Mahkemesine bireysel başvurunun kabulünün 8. Yılında, "İnternet Çağında Temel Hak ve Özgürlüklerin Korunması" konulu sempozyum düzenlendi. Sempozyumun açılış konuşmasını Anayasa Mahkemesi Başkanı Zühtü Arslan’ın kayınpederinin vefat..
Gündem

Süleyman Soylu AYM’yi hedef aldı

19 Eylül 2020
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, "’Bir ülkenin Cumhurbaşkanı, bütün kurumları sabahtan akşama kadar eleştirilirken, Anayasa Mahkemesi'nin aldığı kararları eleştirilemez diye bir şeyi söz konusu değildir’’ dedi.Bakan Soylu ''Geçen gün Ana..