İstanbul Büyükşehir Belediyesi etiketine sahip içerikler sıralanmıştır.
Gündem

Fatih Sultan Mehmet portresinin sergileneceği tarih netleşiyor

10 Ağustos 2020
İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) tarafından satın alınan 540 yıllık Fatih Sultan Mehmet portresi, Türkiye’ye doğru son yolculuğuna başlıyor. İBB Kültür Varlıkları Daire Başkanı Mahir Polat, yapıtı teslim almak üzere İngiltere’nin başken..
Çevre

25 Soruda Kanal İstanbul

31 Temmuz 2020
İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), İstanbullulara dağıtılmak üzere “25 Soruda Kanal İstanbul” isimli broşür hazırladı.Broşürde yer alan 25 soru ve cevabı şöyle:1.Kanal İstanbul nedir, neden yapılmak isteniyor? ..
Yerel Yönetimler

İBB Kurban Bayramı hazırlıklarını tamamladı

29 Temmuz 2020
Kurban Bayramı’nın yaklaşmasıyla birlikte, İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve ilgili tüm birimleri, İstanbulluların mutlu ve huzurlu bir bayram geçirebilmesi için teyakkuza geçti. Bu yıl 31 Temmuz - 3 Ağustos tarihleri arasında kutlanacak Ku..
Gündem

İmamoğlu’ndan Danıştay kararına yorum

28 Temmuz 2020
Ticaret Bakanlığı tarafından 31 Mart 2019 yerel seçimlerinin ardından mayıs ayında yayınlanan genelge ile yasanın belediye başkanlarına verdiği belediye şirketlerine yönetici atama yetkisi, belediye meclislerine devredilmişti.İstanbul v..
Yerel Yönetimler

İBB, İstanbul’daki binaların dayanıklılığını ölçecek

23 Temmuz 2020
İBB, kentin deprem dayanıklılığını somut verilerle ortaya koyabilmek için yapı tespit taramaları yapıyor. Şehirdeki konutların dayanıklılığını ölçecek ‘Hızlı Tarama Yöntemi’ni geliştiren İBB, binaların tamamını tek tek inceleyecek. Bugüne k..
Gündem

İmamoğlu, Soylu’yla Adalar’ı görüştü

22 Temmuz 2020
Adalar'da yüzlerce atın ölümüne neden olan atlı fayton taşımacılığı, İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Meclisi'nin ocak ayı meclis oturumunda alınan karar ile tamamen sona erdi.Ancak faytonların yerine geçici olarak alınan elektrikli..
Yerel Yönetimler

İBB Kıbrıs gazilerini unutmadı

21 Temmuz 2020
20 Temmuz 1974 yılında ba..
Yerel Yönetimler

Beykoz Belediyesi’nden bayrak açıklaması

19 Temmuz 2020
Geçtiğimiz günlerde Beykoz Belediyesi’nin bu yaz kullanıma açtığı ve işlettiği Elmasburnu Plajı’na İBB’nin kendi bayrağını asmak istemesi gerginliğe yol açmıştı.Beykoz Belediyesi tarafından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: ..
Yerel Yönetimler

Ekrem İmamoğlu Bir vaadini daha gerçekleştiriyor

18 Temmuz 2020
İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Meclisi, pandemi koşulları sebebiyle Yenikapı Avrasya Gösteri ve Sanat Merkezi’nde Temmuz ayı dördüncü birleşimiyle toplandı. İstanbul’a dair önemli maddelerin görüşüldüğü yoğun meclis gündeminin önemli ..
Ekonomi

İstanbul’da vergi hasılatı yüzde 12,5 arttı

17 Temmuz 2020
İstanbul Büyükşehir Belediyesi İstanbul İstatistik Ofisi, İstanbul’a ilişkin mali istatistiklerin değerlendirildiği Temmuz 2020 Mali İstatistikler İstanbul Ekonomi Bülteni’ni yayınladı. Haziran ayında gerçekleşen işlemler, rakamlara şöyle y..
Gündem

İstanbul’da suya zam oranına meclis karar verdi

16 Temmuz 2020
İSKİ tarafından hazırlanan su zammı teklifi İBB Meclisi'nin 16 Temmuz tarihli oturumunda gündeme geldi. Teklife ilişkin AKP grubunun çoğunlukta olduğu komisyonlar tarafından hazırlanan raporda, su satış ve kullan..
Gündem

Vakıfbank’tan ‘İBB’ye haciz’ savunması

16 Temmuz 2020
Vakıfbank, İBB'nin alacaklı bir firma tarafından haczedilmesi ile ilgili açıklama yaptı.Haciz işlemi büyük tepki toplamış, İBB de ‘haczedilen metro parası için’ Vakıfbank hakkında suç duyurusunda bulunmuştu. İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu,..
Yerel Yönetimler

Türkiye’nin ilk Atatürk heykeli korunacak

16 Temmuz 2020
Cumhuriyet'ten Hazal Ocak'ın haberine göre, İBB Meclisi toplantısında önceki gün Sarayburnu'ndaki Atatürk anıtının durumuna ilişkin teklif gündeme geldi. Teklifte, İstanbul 4 Numaralı Kültür Varlıkları Koru..
Yerel Yönetimler

İBB Haliç Köprüsü’nde derz yenilemesi yapacak

15 Temmuz 2020
2 Temmuz tarihli ve Ulaşım Trafik Komisyonu (UTK) 2020/23-17 sayılı karara ilişkin Haliç Köprüsü’ndeki “Derz Yenilemesi Geçici Trafik Sirkülasyonu Projesi” İBB Altyapı Hizmetleri Müdürlüğü bünyesinde yürütülecek.ÇALIŞMALAR DÖRT ..
Yerel Yönetimler

İBB Meclisi’nde arazi tartışması

15 Temmuz 2020
Cumhuriyet'ten Hazal Ocak'ın haberine göre, Yenikapı’daki Avrasya Gösteri Merkezi’nde yapılan meclis toplantısı tartışmalı geçti. AKP ve MHP grupları, Ayasofya’nın imar planlarının “Ayasofya Camisi ve Külliyesi” ..
Politika

DEVA Partisi’nden Ekrem İmamoğlu’na destek

14 Temmuz 2020
DEVA Partisi Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Emin Ekmen, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin (İBB), metro inşaatında kullanmak için yurtdışından aldığı döviz kredisine, AKP’li dönemden kalma borç nedeniyle haciz ko..
Yerel Yönetimler

Kurban Bayram’ında ihtiyaç sahiplerinin yüzü gülecek

14 Temmuz 2020
İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), Kurban Bayramı vesilesiyle yeni bir toplumsal dayanışma kampanyası başlatarak ihtiyaç sahibi ailelerin yüzünü güldürecek. Yıl boyunca İstanbul’da onbinlerce ihtiyaç sahibi aileye ulaşan İBB, Kurban Bayr..
Yerel Yönetimler

Ekrem İmamoğlu’ndan 5 yeni füniküler hattı müjdesi

13 Temmuz 2020
İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB), geçmiş yönetim tarafından 7 Haziran 2017’de inşasına başlanan, ancak bir süre sonra durdurulan F4 Rumelihisarüstü-Aşiyan füniküler hattındaki çalışmaları, finansal sorunları çözüp, yeniden başlattı. Hattı..

Yazar Gündemleri

Ali Murat İRAT

İnsan insanın yarasıdır

Enver AYSEVER

Hangi Diyanet, hangi laiklik?

Gündemde Son Dakika