İstanbul Büyükşehir Belediyesi etiketine sahip içerikler sıralanmıştır.
Gündem

İBB evsiz vatandaşları otellere yerleştirdi

29 Kasım 2020
İstanbul'da koronavirüse karşı alınan yeni tedbirler ile birlikte saat 20.00'de sokağa çıkma yasağı başladı. Yasağın ardından onlarca evsiz Saraçhane'deki köprü altında yan yana uyumaya çalıştı.Sosyal medyada yayılan bu görüntülerin ard..
Yerel Yönetimler

Özel Halk Otobüsü şirketleri ile dönüşüm anlaşması imzalandı

28 Kasım 2020
İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne (İBB) bağlı İETT, Özel Halk Otobüsü şirketleri ile “dönüşüm” anlaşması imzaladı. İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun tanıklığında, Florya’daki İPA Yerleşkesi’nde düzenlenen imza töreninde; İETT Genel Müdürü Alpe..
Yerel Yönetimler

Koronavirüs araştırması: Yüzde 44, tam karantina istiyor

26 Kasım 2020
İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) İstanbul İstatistik Ofisi tarafından gerçekleştirilen “İstanbul’da Koronavirüs Algı, Beklenti ve Tutum Araştırması” yayınlandı. 749 İstanbul sakini ile Bilgisayar Destekli Telefon Anketi (CATI) yöntemi k..
Yerel Yönetimler

İBB’den ‘Kadına Destek Hattı’ hizmeti

25 Kasım 2020
İBB, 'Kadına Destek Hattı'nın açılışını “25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü”nde gerçekleştirdi. Şiddete karşı kadınların yanında olmayı amaçlayan; 444 80 86 numarası üzerinden Türkçe, Kürtçe, İngilizce ve Arapç..
Yerel Yönetimler

İBB’den duygulandıran Öğretmenler Günü videosu

24 Kasım 2020
İBB videosunda Başöğretmen Atatürk vurgusu yapılırken, gençliğe de dikkat çekildi.İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu da sosyal medya hesabından videoyu paylaşarak, “Bizde her sınıfta iki öğretmen var; Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk ve fedaka..
Yerel Yönetimler

İmamoğlu, Kanal İstanbul’la ilgili yazılı ifadesini verdi

19 Kasım 2020
İçişleri Bakanlığı tarafından, "Kanal İstanbul Projesi aleyhine İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin kurumsal kimliği kullanılarak afişler bastırılması ve şehrin değişik yerlerine astırılması" gerekçesiyle, konunun araştırılması, ön inceleme ..
Ekonomi

AKP ve MHP’den İBB’nin borçlanma talebine tırpan

19 Kasım 2020
İBB Meclisi'nin kasım ayı oturumlarının 4. bileşimi Yenikapı Avrasya Gösteri Merkezi'nde yapıldı. Başkanvekili Zeynel Abidin Okul başkanlığındaki toplantıda, İBB yönetiminin, toplam 2 milyar 676 milyon liralık borçlanma talebi görüşüldü. ..
Yerel Yönetimler

Ekrem İmamoğlu’ndan Kanal İstanbul paylaşımı

17 Kasım 2020
Yİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu hakkında Kanal İstanbul projesine karşı çıktığı için soruşturma açıldığını öğrendiğini duyurmuştu.İçişleri Bakanlığı soruşturmayı doğrulamış, soru..
Yerel Yönetimler

İBB’den yeni Koronavirüs tedbirleri

17 Kasım 2020
Açıklamada, “Covid 19 salgını, küresel çapta ikinci dalga halinde hızla yayılmaya devam etmektedir. Maalesef salgın ülkemizde de hızlı bir yayılma eğilimine girmiş hatta bilim insanlarının ifadesine göre, Nisan-Mart dönemindeki etkisinin de..
Yerel Yönetimler

İBB, şair Orhan Veli’nin mezarını restore etti

14 Kasım 2020
Restorasyonu sosyal medya hesabından duyuran İBB Genel Sekreter Yardımcısı Mahir Polat, “Orhan Veli sivil İstanbul’un sesidir. Sokağın şiirini yazan büyük bir sedadır. Öldüğünde, o genç yaşında onu kaybedince çev..
Yerel Yönetimler

İBB Meclisi onayladı; işte 39 ilçenin 2021 yılı bütçesi

13 Kasım 2020
İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin 2021 yılı bütçesi de 18-19 Kasım tarihlerinde gerçekleştirilerek İBB Meclisi oturumları sırasında belirlenecek.39 ilçe belediyesinin 2021 yılı bütçeleri şöyle:Esenyurt Belediyesi  852 milyon 500 bi..
Eğitim

İBB burs sonuçları açıklandı

10 Kasım 2020
İhtiyaç sahipliği veya ailevi durum kriterlerine göre verilecek olan burs toplamda 30 bin öğrencinin olacak. Öğrenci başı yıllık 3 bin 200 TL olarak belirlenen burs 3’e bölünecek ve öğrencilere 3 farklı ay içinde verilecek. ..
Yerel Yönetimler

İstanbul’da tsunamiden etkilenecek ilçeler açıklandı

4 Kasım 2020
Sözcü'den Özlem Güvemli'nin haberine göre, çalışma, İstanbul'un denize kıyısı olan ve tsunamiden belirgin şekilde etkileneceği öngörülen 17 ilçe için gerçekleştirildi. İstanbul'daki ilçelerin durumu şöyle:- A..
Yerel Yönetimler

İBB, 39 ilçe için ‘deprem kayıp tahmini kitapçıkları’ hazırladı

4 Kasım 2020
İBB ve Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi Deprem Araştırma Enstitüsü iş birliğiyle “İstanbul İli Olası Deprem Kayıp Tahminlerinin Güncellenmesi Projesi-2019” hayata geçirildi.Deprem Risk Yönetimi ve Ke..
Gündem

İdil’de ve onu kurtaran görevlide Covid-19 tespit edildi

3 Kasım 2020
İzmir'de depreminden 58 saat sonra canlı olarak kurtarılan 14 yaşındaki İdil Şirin'in deprem öncesinde koronavirüse yakalandığı tespit edildi. İdil Şirin’in koronavirüs tedavisi halen devam ediyor.COV..
Yerel Yönetimler

İstanbullular en çok ulaşımdan şikâyet etti

30 Ekim 2020
İBB'den yapılan açıklamaya göre, Beyaz Masa'ya eylül ayında toplam 1 milyon 2 bin 838 başvuru yapıldı. Başvurular bir önceki aya göre yüzde 12.5 arttı.Bilgi istemi, talep ve şikayetlerden oluşan başvuruların yüzde 14.3'ü İGDAŞ, yüzde 26..
Yerel Yönetimler

Ekrem İmamoğlu’ndan 29 Ekim yazısı

29 Ekim 2020
Türkiye Cumhuriyeti'nin 97. kuruluş yıl dönümü dolayısıyla bir yazı kaleme alan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı (İBB) Ekrem İmamoğlu, ülke içindeki sorunlardan dış politikadaki hamlelere kadar, farklı konulardaki düşüncelerini paylaştı..
Yerel Yönetimler

Mecidiyeköy–Mahmutbey metrosu ilk 10 gün ücretsiz

27 Ekim 2020
İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, tedavi gördüğü hastaneden bir video paylaşarak, yarın hizmete girecek Mecidiyeköy – Mahmutbey Metrosu ile ilgili bir müjde açıkladı. İmamoğlu, müjdeyi İstanbullularla şu cümlelerle verdi:..