Kadıköy Belediye Başkanı Şerdil Dara Odabaşı etiketine sahip içerikler sıralanmıştır.
Yerel Yönetimler

Kılıçdaroğlu’ndan İmamoğlu’na ‘Gazhane’ göndermesi

16 Ekim 2020
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İstanbul mesaisine sabah saatlerinde Yeniköy Avrasya Gösteri ve Sanat Merkezi’nde gerçekleştirilen “Adım Adım İktidar Toplantısı” ile başladı. Kılıçdaroğlu, programının öğleden sonraki bölümünü, İstanbu..
Yerel Yönetimler

Kadıköy Kaymakamı Özarslan’dan “Afet Parkı” ziyareti

6 Ekim 2020
Kadıköy Belediye Başkanı Şerdil Dara Odabaşı, afet sırasında ve sonrasında yapılacakların uygulamalı olarak gösterildiği park hakkında bilgi verdi. Kadıköy’de afet ve acil durum merkezinin kurulması, telsiz ve uydu gibi haberleşme sistemler..
Çevre

Kadıköy Belediyesi binası yıkılıp yeşil alan yapılacak

3 Ekim 2020
Kadıköy Belediyesi binası yıkılıp yeşil alana ve deprem toplanma alanına çevriliyor. Kadıköy Belediye Başkanı Şerdil Dara Odabaşı "Kadıköy'de yeşil alan sıkıntısı var, deprem toplanma alanı sıkıntısı var, sıkışık bir Kadıköy var. Eğer yeni ..
Yerel Yönetimler

Kadıköy’de havai fişek kullanımı yasaklandı

7 Eylül 2020
Kadıköy Belediye Meclisi Eylül ayı meclis toplantısı bugün gerçekleşti. Gündem maddeleri arasında Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü’nün teklif ettiği havai fişek kullanımının yasaklanması ile ilgili madde oy birliğiyle kabul edildi. Kadıköy..
Yerel Yönetimler

Türkiye’nin ilk ‘Kadın Yaşam Evi’ açıldı

20 Ağustos 2020
Sığınma evlerine giden kadınlar, mevzuat gereği, 12 yaşından büyük oğullarını yanlarında götüremiyor, çocuklarını ya şiddet ortamında bırakmak ya da devlet korumasına vermek zorunda kalıyor. Sığınma evine özel gereksinimi olan çocuklarıyla ..
Yerel Yönetimler

Kadıköy Belediyesi’nden bir ilk: Alan el veren eli görmeyecek

12 Ağustos 2020
Kadıköy'de yaşayan ihtiyaç sahiplerine ayni yardım ulaştırmak üzere tasarlanan 'Gıda Otomatı' Türkiye'de ilk kez Kadıköy Belediyesi tarafından hayata geçirildi. Kadıköy Belediyesinin meslek elemanları tarafından tespit edilen ihtiyaç sahipl..
Kültür Sanat

Pandemide sanata nefes: ‘Sanat Park’ta Kadıköy’de başladı

5 Ağustos 2020
‘Sosyal ve mesafeli festival’ sloganı ile düzenlenen ‘Sanat Parkta’ etkinliği açılışını, Genco Erkal ile Tülay Günal’ın sahne aldığı, Nâzım Hikmet uyarlaması olan “Yaşamaya Dair” oyunuyla yaptı. İzleyicilerin maskeleri ile mesafeli olarak o..
Yerel Yönetimler

Kadıköy Belediyesi’nin TİS’inde İstanbul Sözleşmesi vurgusu

21 Temmuz 2020
İstanbul'da Kadıköy Belediyesi ile TÜM-BEL–SEN arasında imzalanan 2020-2021 yılı toplu iş sözleşmesi töreni CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, Kadıköy Belediye Başkanı Şerdil Dara Odabaşı, CHP Kadıköy İlçe Başkanı Ali Narin, TÜM–BE..
Yerel Yönetimler

Kadıköy Belediyesi bahçesinde nikah törenleri başladı

11 Temmuz 2020
Belediyeye daha önce evlilik başvurusu yaparak gün alan çiftlerin bir kısmının törenleri belediye bahçesinde kıyılmaya başlandı. Kadıköy Belediyesi Evlendirme Dairesi’ndeki yoğunluk nedeni ile Kadıköy Belediyesi’nin Hasanpaşa’da bulunan mer..
Yerel Yönetimler

Kadıköy Belediyesi 2019 faaliyet raporu kabul edildi

10 Temmuz 2020
Kozyatağı'nda bulunan Kadıköy Belediye Meclisi'nde gerçekleşen toplantıda konuşan Kadıköy Belediye Başkanı Şerdil Dara Odabaşı, bir yıllık görev süresi içerisinde hayata geçirdikleri projeleri anlatarak, tamaml..
Yerel Yönetimler

Kadıköy Belediyesi’nden havai fişek yasağı için ilk adım

9 Temmuz 2020
Kadıköy Belediyesi, Sakarya’daki havai fişek fabrikasında yaşanan patlama sonrası diğer tüm CHP'li belediyeler gibi yeni bir karar aldı. Kadıköy Belediye Başkanı Şerdil Dara Odabaşı, kişisel Twitter hesabından ilçe genelinde havai fişek kul..
Gündem

Şerdil Dara Odabaşı: Kadıköy yeni bir AVM kaldıramaz

30 Haziran 2020
Devlet Demiryolları, 65 bin 370 metrekarelik alanda, 42 bin 451 metrekare inşaat yapılması planlanan proje için “Fıratcan İnşaat Turizm ve Ticaret A.Ş.” şirketini yetkilendirdi. Yapım sürecinde TCDD’ye, her yıl ÜFE oranında arttırılmak üzer..
Gündem

CHP’lilerden ‘Söğütlüçeşme istasyondur’ eylemi!

27 Haziran 2020
“Söğütlüçeşme’de AVM değil nefes almak istiyoruz! Bu daha başlangıç mücadeleye devam” sloganının atıldığı eyleme CHP Genel Başkan yardımcısı Onursal Adıgüzel, Milletvekili Sera Kadıgil, Kadıköy Belediye Başkanı Şerdil Dara Odabaşı, CHP Kadı..
Gündem

Ayşegül Atik sevenlerinin gözyaşları ile sonsuzluğa uğurlandı

10 Haziran 2020
Atik için öğle vaktinde Erenköy Galip Paşa Camii'nde cenaze töreni düzenlendi. Törene Atik’in ailesi, sanatçı dostları, CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, Kadıköy Belediye Başkanı Şerdil Dara Odabaşı ve sevenleri katıldı.Cenaze..
Çevre

Odabaşı’ndan Söğütlüçeşme isyanı: Kadıköylü’nün hakkını korumak görevim

6 Haziran 2020
Konuyla ilgili açıklama yapan Kadıköy Belediye Başkanı Şerdil Dara Odabaşı'nın açıklaması şöyle:KADIKÖY’ÜN VE KADIKÖY HALKININ HAKKINI KORUMAK,BENİM EN TEMEL GÖREVİM !İstanbul'un en değerli ara..
Yerel Yönetimler

İmamoğlu’nun Kadıköy turu

29 Mayıs 2020
İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, Osmanağa Mahallesi’ndeki Kadıköy İtfaiye İstasyonu’nu ziyaret etti. Kadıköy Belediye Başkanı Şerdil Dara Odabaşı, İBB Genel Sekreter Yardımcısı Murat Yazıcı ve İBB İtfaiye Daire Baş..
Yerel Yönetimler

Kadıköy Belediyesi engel tanımıyor

16 Mayıs 2020
Türkiye’de ilk korona virüsü vakası 11 Mart’ta açıklanmıştı. İki aydan uzun bir süre geçti ancak salgına rağmen ve salgına karşı Kadıköy Belediyesi çalışmalarına hız kesmeden dev..
Yerel Yönetimler

Kadıköy Belediyesi UNESCO’nun başarı listesine girdi

16 Mayıs 2020
UNESCO, yeni korona virüsle mücadele sürecinde Kadıköy Belediyesi’nin 65 üstü ihtiyaç sahibi yurttaşlara yönelik yürüttüğü ‘Komşuluk Gibisi Yok’ kampanyasını örnek gösterdi. UNESCO’nun websitesinde, Kadıköy Belediyesi’nin Türkiye’nin ünlü ş..