Kadıköy Belediyesi etiketine sahip içerikler sıralanmıştır.
Gündem

Kadıköy Belediyesi’nden kovidli hastalara sıcak yemek

4 Ocak 2021
Pandeminin başından bu yana ihtiyaç sahibi, yalnız yaşayan 65 yaş üstü yurttaşlara sıcak yemek dağıtımı yapan Kadıköy Belediyesi, semptomlu ya da semptomsuz tüm kovidli hastalara karantina süreleri boyunca sıcak yemek dağıtıyor. Kişisel önl..
Kültür Sanat

Kadıköy Belediyesi’nden Festtogether’a destek

3 Ocak 2021
Cem Yılmaz ve Ezhel, hayranlarıyla buluşacak. Festtogether için alınan her bilet sanat emekçilerine destek olarak aktarılacak. Ayrıca www.birkirabirsahne.com sitesinden de pandemi döneminde çok zor bir dönemden geçen sahne sanatları mekânla..
Yerel Yönetimler

Kadıköy Belediyesi’nden açık havada spor zamanı

22 Aralık 2020
Kadıköy Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürlüğü’nün “Daha Çok Spor, Daha Çok Kadıköy” sloganıyla başlattığı parklarda spor programı pandemi koşullarına uygun olarak hazırlandı. İçişleri Bakanlığı’nın yayınladığı, 20 yaş altı ve 65 y..
Yerel Yönetimler

İstanbul’un başkanları ‘Kovid-19’ gündemiyle toplandı

10 Aralık 2020
İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, kentte görev yapan 32 ilçe belediye başkanı ile Kovid-19 gündemli toplantıda bir araya geldi. Haliç Kongre Merkezi Galata Salonu’nda, dün akşam saatlerinde gerçekleştirilen toplantı..
Kültür Sanat

Kadıköy Belediyesi Pandemi Orkestrası ilk kez sahne aldı

8 Aralık 2020
Kadıköy Süreyya Operası'nda gerçekleşen konserde orkestra şefliğini Rengin Gökmen üstlenirken, piyanist İdil Biret orkestraya solist olarak eşlik etti.Gökmen, zorlu dönemlerde her zaman sahne sanatlarının en ..
Çevre

Fikirtepe çözüm yolunda

6 Aralık 2020
Fikirtepe'de 2011 yılında başlatılan kentsel dönüşümde bazı projeler tamamlanırken, bazı inşaat firmaları projeleri durdurmuş ve yüzlerce aile mağdur olmuştu. Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum konuya el atarak projelerin TOKİ ve Emlak ..
Yerel Yönetimler

Kadıköy Belediyesi, 6 Kadın Yaşam Evi’ni açtı

25 Kasım 2020
Kadın ve çocuğuna tahsis edilen ve fatura giderleri ile ev eşyalarının belediye tarafından karşılanacağı evlerde, kadınlar yeni bir yaşam kurana kadar, çocuklarından ayrılmak zorunda kalmadan geçici olarak konaklayacak. Bu evl..
Yerel Yönetimler

Kadıköy Belediyesi “atık” azaltmak için kampanya başlattı

21 Kasım 2020
“Görünmez Atık” temasına vurgu yapmak amacıyla düzenlenen kampanya Kadıköy Yeldeğirmeni'nde bulunan Karakolhane Caddesi'nde pilot çalışma olarak başladı. Restoran arama ve keşif rehberi Zomato işbirliği ile düzenlenen kampanyadan yararlanma..
Yerel Yönetimler

Kadıköy Belediyesiyle çocuklar haklarını biliyor

19 Kasım 2020
Kadıköy Belediyesi Sosyal Hizmet Merkezleri Müdürlüğü ve Kültür Sosyal İşler Müdürlüğü’nün çocuk hakları odağında hazırladığı “Çocuğum Haklarım Var” atölyesi 8 – 10 ve 11 – 13 yaş arası çocukların katılımıyla gerçekleşti. Uzaktan erişimle K..
Gündem

Kadıköy’de Ata’ya saygı zinciri

10 Kasım 2020
Kadıköy Belediyesi’nin her sene "10 Kasım Atatürk'ü Anma" programı kapsamında düzenlediği “Ata’ya Saygı Zinciri” bu yıl sosyal mesafe kurallarına uygun olarak gerçekleşti. Yurttaşlar, Fenerbahçe Orduevi ile Bostancı sahil arasında oluşturul..
Yerel Yönetimler

10 Kasım’da ‘Sosyal mesafeli’ Ata’ya saygı zinciri

6 Kasım 2020
Kadıköy’de saat 9’u 5 geçe Fenerbahçe Orduevi ile Bostancı sahil arasında her yıl düzenlenen “Ata’ya Saygı Zinciri” pandemi önlemleri çerçevesinde bu yıl sosyal mesafeli olarak düzenlenecek.El ele tutuşmadan, sosyal mesafe kurallarına u..
Yerel Yönetimler

Kadıköy İzmir’in yanında: Kurtarma araçları yola çıktı

30 Ekim 2020
BAK Kadıköy’ün 22 kişiden oluşan, arama kurtarma alanında eğitimli personeli, depremin duyulmasının ardından Kadıköy Belediyesi’nin Ataşehir’de bulunan Afet Çalışma Biriminde buluşarak İzmir’e doğru yola çıktı. Enkaz kaldırma ve arama kurta..
Yerel Yönetimler

Kadıköy duvarlarında ‘Cumhuriyet’ sergisi

30 Ekim 2020
Kadıköy Belediyesi, 28 ve 29 Ekim tarihlerinde, illüstratör, karikatürist Gürbüz Doğan Ekşioğlu’na ait Cumhuriyet temalı çizimleri Kadıköy’ün farklı mahallelerinde bulunan 21 noktaya projeksiyonla yansıttı. Kadıköy’de önceden belirlenen nok..
Yerel Yönetimler

Kadıköy Kaymakamı Özarslan’dan “Afet Parkı” ziyareti

6 Ekim 2020
Kadıköy Belediye Başkanı Şerdil Dara Odabaşı, afet sırasında ve sonrasında yapılacakların uygulamalı olarak gösterildiği park hakkında bilgi verdi. Kadıköy’de afet ve acil durum merkezinin kurulması, telsiz ve uydu gibi haberleşme sistemler..
Çevre

Kadıköy Belediyesi binası yıkılıp yeşil alan yapılacak

3 Ekim 2020
Kadıköy Belediyesi binası yıkılıp yeşil alana ve deprem toplanma alanına çevriliyor. Kadıköy Belediye Başkanı Şerdil Dara Odabaşı "Kadıköy'de yeşil alan sıkıntısı var, deprem toplanma alanı sıkıntısı var, sıkışık bir Kadıköy var. Eğer yeni ..
Kültür Sanat

Kadıköy’de ‘Sanat Parkta’ devam edecek

17 Eylül 2020
Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın açık ve kapalı mekânlarda tiyatro gösterimlerine ilişkin yayınladığı genelgesi üzerine, Kadıköy Belediyesi’nin 4 Ağustos’tan bu yana sürdürdüğü Sanat Parkta Festivali’ne son verilmişti. Ancak tiyatrocular başt..
Çevre

TCDD suskunluğunu bozdu: Söğütlüçeşme AVM olmayacak

15 Eylül 2020
Kadıköy Belediyesi ve Kadıköylülerin karşı çıktığı, ancak TCDD'nin sessiz kaldığı Söğütlüçeşme AVM-GAR projesinde sürpriz gelişme yaşandı. Devlet Demir Yolları suskunluğunu bozarak, projenin GAR değil istasyon olduğunu, araziye de AVM yapıl..
Yerel Yönetimler

Kadıköy’de havai fişek kullanımı yasaklandı

7 Eylül 2020
Kadıköy Belediye Meclisi Eylül ayı meclis toplantısı bugün gerçekleşti. Gündem maddeleri arasında Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü’nün teklif ettiği havai fişek kullanımının yasaklanması ile ilgili madde oy birliğiyle kabul edildi. Kadıköy..