Kadıköy Belediyesi etiketine sahip içerikler sıralanmıştır.
Yerel Yönetimler

Kadıköy Kaymakamı Özarslan’dan “Afet Parkı” ziyareti

6 Ekim 2020
Kadıköy Belediye Başkanı Şerdil Dara Odabaşı, afet sırasında ve sonrasında yapılacakların uygulamalı olarak gösterildiği park hakkında bilgi verdi. Kadıköy’de afet ve acil durum merkezinin kurulması, telsiz ve uydu gibi haberleşme sistemler..
Çevre

Kadıköy Belediyesi binası yıkılıp yeşil alan yapılacak

3 Ekim 2020
Kadıköy Belediyesi binası yıkılıp yeşil alana ve deprem toplanma alanına çevriliyor. Kadıköy Belediye Başkanı Şerdil Dara Odabaşı "Kadıköy'de yeşil alan sıkıntısı var, deprem toplanma alanı sıkıntısı var, sıkışık bir Kadıköy var. Eğer yeni ..
Kültür Sanat

Kadıköy’de ‘Sanat Parkta’ devam edecek

17 Eylül 2020
Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın açık ve kapalı mekânlarda tiyatro gösterimlerine ilişkin yayınladığı genelgesi üzerine, Kadıköy Belediyesi’nin 4 Ağustos’tan bu yana sürdürdüğü Sanat Parkta Festivali’ne son verilmişti. Ancak tiyatrocular başt..
Çevre

TCDD suskunluğunu bozdu: Söğütlüçeşme AVM olmayacak

15 Eylül 2020
Kadıköy Belediyesi ve Kadıköylülerin karşı çıktığı, ancak TCDD'nin sessiz kaldığı Söğütlüçeşme AVM-GAR projesinde sürpriz gelişme yaşandı. Devlet Demir Yolları suskunluğunu bozarak, projenin GAR değil istasyon olduğunu, araziye de AVM yapıl..
Yerel Yönetimler

Kadıköy’de havai fişek kullanımı yasaklandı

7 Eylül 2020
Kadıköy Belediye Meclisi Eylül ayı meclis toplantısı bugün gerçekleşti. Gündem maddeleri arasında Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü’nün teklif ettiği havai fişek kullanımının yasaklanması ile ilgili madde oy birliğiyle kabul edildi. Kadıköy..
Gündem

Türkiye’nin ilk otomat gıda bankası hizmete başladı

2 Eylül 2020
Pandemi nedeniyle insansız bir Gıda Bankası Projesi üzerine çalışmalar yürüten Temel İhtiyaç Derneği, OXIVO Group’un tasarlayıp, üretimini gerçekleştirdiği gıda otomatını Kadıköy Belediyesi’nin Merdivenköy’de bulunan sosyal hizmetler birimi..
Yerel Yönetimler

İnsansız tekne ‘DORİS’ deniz üstünden çöp topladı

22 Ağustos 2020
IWROBOTX adlı girişim tarafından geliştirilen otonom deniz temizleme aracı ‘Doris’, Kadıköy Caddebostan sahilinde düzenlenen test sürüşü ile denizle buluştu. Yapay zeka destekli sesli komut sistemi ile ilerleyen ve insansız çalışan deniz ro..
Yerel Yönetimler

Türkiye’nin ilk ‘Kadın Yaşam Evi’ açıldı

20 Ağustos 2020
Sığınma evlerine giden kadınlar, mevzuat gereği, 12 yaşından büyük oğullarını yanlarında götüremiyor, çocuklarını ya şiddet ortamında bırakmak ya da devlet korumasına vermek zorunda kalıyor. Sığınma evine özel gereksinimi olan çocuklarıyla ..
Yerel Yönetimler

Kadıköy Belediyesi’nden bir ilk: Alan el veren eli görmeyecek

12 Ağustos 2020
Kadıköy'de yaşayan ihtiyaç sahiplerine ayni yardım ulaştırmak üzere tasarlanan 'Gıda Otomatı' Türkiye'de ilk kez Kadıköy Belediyesi tarafından hayata geçirildi. Kadıköy Belediyesinin meslek elemanları tarafından tespit edilen ihtiyaç sahipl..
Kültür Sanat

Cenk Dost Verdi, suskunluğunu Sanat Park’ta festivali ile bozdu

10 Ağustos 2020
Pandemi sürecinde zor günler geçiren sanat dünyasına destek olmak amacıyla Kadıköy Belediyesi'nin düzenlediği ‘Sanat Parkta' etkinliği tüm hızıyla devam ediyor. Yönetmenliğini Ersin Umut Güler'in yaptığı; Cenk Dost Verdi, Pervin Bağdat, Bur..
Kültür Sanat

Pandemide sanata nefes: ‘Sanat Park’ta Kadıköy’de başladı

5 Ağustos 2020
‘Sosyal ve mesafeli festival’ sloganı ile düzenlenen ‘Sanat Parkta’ etkinliği açılışını, Genco Erkal ile Tülay Günal’ın sahne aldığı, Nâzım Hikmet uyarlaması olan “Yaşamaya Dair” oyunuyla yaptı. İzleyicilerin maskeleri ile mesafeli olarak o..
Kültür Sanat

“Sanat Park’ta” Kadıköy’de bugün başlıyor

4 Ağustos 2020
Kadıköy Belediyesi’nin, pandemi sürecinde zor günler geçiren sanat dünyasına destek olabilmek amacıyla 4 Ağustos - 27 Eylül tarihleri arasında Özgürlük Parkı Amfi Tiyatro’da düzenlediği “Sanat Parkta” adlı konser ve tiyatro etkinlikleri bug..
Kültür Sanat

Şevket Çoruh oyununun gelirini ALİKEV’e bağışlayacağını duyurdu

29 Temmuz 2020
Oyuncu Şevket Çoruh, sosyal medya hesabından Kadıköy Belediyesi'nin düzenlediği 'Sanat Parkta' Festivali kapsamında 11 Eylül tarihinde sahnelenecek “Bir Baba Hamlet” oyunundan elde edilecek tüm gelirin, Ali İsmail Korkmaz Vakfı'na bağışlana..
Yerel Yönetimler

Kadıköy Belediyesi’nin TİS’inde İstanbul Sözleşmesi vurgusu

21 Temmuz 2020
İstanbul'da Kadıköy Belediyesi ile TÜM-BEL–SEN arasında imzalanan 2020-2021 yılı toplu iş sözleşmesi töreni CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, Kadıköy Belediye Başkanı Şerdil Dara Odabaşı, CHP Kadıköy İlçe Başkanı Ali Narin, TÜM–BE..
Yerel Yönetimler

Kadıköy’de sorunlu kurban satışı alanına izin yok

19 Temmuz 2020
ÖZEL HABER - Kadıköy Belediyesi'nin karşı çıkmasına rağmen yıllardır, Merdivenköy'de kurulan ve çevrede oturan vatandaşların çilesi haline gelen Merdivenköy Kurban Pazarı, bu yıl kurulmayacak.Kadıköy Belediyesi'nin vali..
Yerel Yönetimler

Kadıköy Belediyesi bahçesinde nikah törenleri başladı

11 Temmuz 2020
Belediyeye daha önce evlilik başvurusu yaparak gün alan çiftlerin bir kısmının törenleri belediye bahçesinde kıyılmaya başlandı. Kadıköy Belediyesi Evlendirme Dairesi’ndeki yoğunluk nedeni ile Kadıköy Belediyesi’nin Hasanpaşa’da bulunan mer..
Yerel Yönetimler

Kadıköy Belediyesi 2019 faaliyet raporu kabul edildi

10 Temmuz 2020
Kozyatağı'nda bulunan Kadıköy Belediye Meclisi'nde gerçekleşen toplantıda konuşan Kadıköy Belediye Başkanı Şerdil Dara Odabaşı, bir yıllık görev süresi içerisinde hayata geçirdikleri projeleri anlatarak, tamaml..
Yerel Yönetimler

Kadıköy Belediyesi’nden havai fişek yasağı için ilk adım

9 Temmuz 2020
Kadıköy Belediyesi, Sakarya’daki havai fişek fabrikasında yaşanan patlama sonrası diğer tüm CHP'li belediyeler gibi yeni bir karar aldı. Kadıköy Belediye Başkanı Şerdil Dara Odabaşı, kişisel Twitter hesabından ilçe genelinde havai fişek kul..