Kadıköy Belediyesi etiketine sahip içerikler sıralanmıştır.
Kültür Sanat

Cenk Dost Verdi, suskunluğunu Sanat Park’ta festivali ile bozdu

10 Ağustos 2020
Pandemi sürecinde zor günler geçiren sanat dünyasına destek olmak amacıyla Kadıköy Belediyesi'nin düzenlediği ‘Sanat Parkta' etkinliği tüm hızıyla devam ediyor. Yönetmenliğini Ersin Umut Güler'in yaptığı; Cenk Dost Verdi, Pervin Bağdat, Bur..
Kültür Sanat

Pandemide sanata nefes: ‘Sanat Park’ta Kadıköy’de başladı

5 Ağustos 2020
‘Sosyal ve mesafeli festival’ sloganı ile düzenlenen ‘Sanat Parkta’ etkinliği açılışını, Genco Erkal ile Tülay Günal’ın sahne aldığı, Nâzım Hikmet uyarlaması olan “Yaşamaya Dair” oyunuyla yaptı. İzleyicilerin maskeleri ile mesafeli olarak o..
Kültür Sanat

“Sanat Park’ta” Kadıköy’de bugün başlıyor

4 Ağustos 2020
Kadıköy Belediyesi’nin, pandemi sürecinde zor günler geçiren sanat dünyasına destek olabilmek amacıyla 4 Ağustos - 27 Eylül tarihleri arasında Özgürlük Parkı Amfi Tiyatro’da düzenlediği “Sanat Parkta” adlı konser ve tiyatro etkinlikleri bug..
Kültür Sanat

Şevket Çoruh oyununun gelirini ALİKEV’e bağışlayacağını duyurdu

29 Temmuz 2020
Oyuncu Şevket Çoruh, sosyal medya hesabından Kadıköy Belediyesi'nin düzenlediği 'Sanat Parkta' Festivali kapsamında 11 Eylül tarihinde sahnelenecek “Bir Baba Hamlet” oyunundan elde edilecek tüm gelirin, Ali İsmail Korkmaz Vakfı'na bağışlana..
Yerel Yönetimler

Kadıköy Belediyesi’nin TİS’inde İstanbul Sözleşmesi vurgusu

21 Temmuz 2020
İstanbul'da Kadıköy Belediyesi ile TÜM-BEL–SEN arasında imzalanan 2020-2021 yılı toplu iş sözleşmesi töreni CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, Kadıköy Belediye Başkanı Şerdil Dara Odabaşı, CHP Kadıköy İlçe Başkanı Ali Narin, TÜM–BE..
Yerel Yönetimler

Kadıköy’de sorunlu kurban satışı alanına izin yok

19 Temmuz 2020
ÖZEL HABER - Kadıköy Belediyesi'nin karşı çıkmasına rağmen yıllardır, Merdivenköy'de kurulan ve çevrede oturan vatandaşların çilesi haline gelen Merdivenköy Kurban Pazarı, bu yıl kurulmayacak.Kadıköy Belediyesi'nin vali..
Yerel Yönetimler

Kadıköy Belediyesi bahçesinde nikah törenleri başladı

11 Temmuz 2020
Belediyeye daha önce evlilik başvurusu yaparak gün alan çiftlerin bir kısmının törenleri belediye bahçesinde kıyılmaya başlandı. Kadıköy Belediyesi Evlendirme Dairesi’ndeki yoğunluk nedeni ile Kadıköy Belediyesi’nin Hasanpaşa’da bulunan mer..
Yerel Yönetimler

Kadıköy Belediyesi 2019 faaliyet raporu kabul edildi

10 Temmuz 2020
Kozyatağı'nda bulunan Kadıköy Belediye Meclisi'nde gerçekleşen toplantıda konuşan Kadıköy Belediye Başkanı Şerdil Dara Odabaşı, bir yıllık görev süresi içerisinde hayata geçirdikleri projeleri anlatarak, tamaml..
Yerel Yönetimler

Kadıköy Belediyesi’nden havai fişek yasağı için ilk adım

9 Temmuz 2020
Kadıköy Belediyesi, Sakarya’daki havai fişek fabrikasında yaşanan patlama sonrası diğer tüm CHP'li belediyeler gibi yeni bir karar aldı. Kadıköy Belediye Başkanı Şerdil Dara Odabaşı, kişisel Twitter hesabından ilçe genelinde havai fişek kul..
Eğitim

Kadıköy Belediyesi’nden öğrencilere destek

27 Haziran 2020
Kadıköy ilçesinde bugün YKS’nin ilk ayağı olan TYT sınavının düzenlendiği okulların önünde heyecan vardı. Kadıköy Belediyesi, saat 10.15’te başlayan TYT için sınavın düzenlendiği okulların önünde stant açtı. Pandemi nedeniyle sosyal mesafe ..
Çevre

Odabaşı’ndan Söğütlüçeşme isyanı: Kadıköylü’nün hakkını korumak görevim

6 Haziran 2020
Konuyla ilgili açıklama yapan Kadıköy Belediye Başkanı Şerdil Dara Odabaşı'nın açıklaması şöyle:KADIKÖY’ÜN VE KADIKÖY HALKININ HAKKINI KORUMAK,BENİM EN TEMEL GÖREVİM !İstanbul'un en değerli ara..
Yerel Yönetimler

Kadıköy Belediyesi’nden atıksız yaşam hareketi

5 Haziran 2020
Çevresel problemleri azaltmak ve doğal hayatın sürdürülebilirliğini sağlamak için bireysel olarak tüketim alışkanlıklarını değiştirmek amacıyla başlatılan projenin 4 farklı ayağı bulunuyor: ‘Atıksız Dükkan’; ‘Mobil Atık Getirme Merkezi’; ‘A..
Çevre

Kadıköy’de atıksız yaşam hareketi başlıyor

2 Haziran 2020
Çevresel problemleri azaltmak ve doğal hayatın sürdürülebilirliğini sağlamak için bireysel olarak tüketim alışkanlıklarını değiştirmek amacıyla başlatılan projenin 4 farklı ayağı bulunuyor: ‘Atıksız Dükkan’; ‘Mobil Atık Getirme Merkezi’; ‘A..
Yerel Yönetimler

UNESCO Kadıköy Belediyesi’nin kampanyasını paylaştı

26 Mayıs 2020
Birleşmiş Milletler Eğitim, Bilim ve Kültür Örgütü UNESCO, Kadıköy Belediyesi’nin Türkiye’nin ünlü şef ve aşçılarından oluşan ‘Sen Güvende Kal’ ekibiyle birlikte, Kadıköy’de yaşayan 65 yaş üstü ihtiyaç sahipleri için hazırladığı sıcak yemek..
Gündem

Kadıköy sahilleri yeni normal sosyalleşmeye hazır

26 Mayıs 2020
Koronavirüsle mücadele tedbirleri kapsamında fiziksel mesafe kuralına uyulması için Caddebostan’da “çemberli sosyal mesafe” uygulaması başlatıldı.İstanbul Büyükşehir Belediyesi Park ve Bahçeler Dairesi Başkanlığı ekipleri belirli aralık..
Müzik

Kadıköy Belediyesi’nden bayramda İdil Biret Konseri

23 Mayıs 2020
Yeni koronavirüsün yayılımını engellemek amacıyla uygulanan sokağa çıkma kısıtlaması nedeniyle Çarşamba günü çekilen konser, Ramazan Bayramı’nın birinci günü saat 20:00’de Kadıköy Belediyesi’nin sosyal medya hesaplarından yayınlanacak. Sağl..
Yerel Yönetimler

Kadıköy Akademi’nin raporunda ilginç ayrıntılar ortaya çıktı

18 Mayıs 2020
Kadıköy Akademi’nin, Fransa’nın Paris, Nice ve Nantes; Macaristan’ın başkenti Budapeşte; Almanya’nın Köln ve Düsseldorf; İskoçya’nın Glasgow; ABD’nin Oakland gibi kentlerindeki uygulamaları ele alarak yaptığı çalışmada, tüm dünyayı etkisi a..
Yerel Yönetimler

Kadıköy Belediyesi engel tanımıyor

16 Mayıs 2020
Türkiye’de ilk korona virüsü vakası 11 Mart’ta açıklanmıştı. İki aydan uzun bir süre geçti ancak salgına rağmen ve salgına karşı Kadıköy Belediyesi çalışmalarına hız kesmeden dev..

Yazar Gündemleri

Ali Murat İRAT

İnsan insanın yarasıdır

Enver AYSEVER

Hangi Diyanet, hangi laiklik?

Gündemde Son Dakika