Koronavirüs etiketine sahip içerikler sıralanmıştır.
Sağlık

Türkiye’de koronavirüs: 159 kişi daha hayatını kaybetti

20 Ocak 2021
Sağlık Bakanlığı'nın internet sitesinde yer alan Türkiye Günlük Koronavirüs Tablosu'nun güncel verileri paylaşıldı.Türkiye'de koronavirüs nedeniyle 159 yurttaşın daha yaşamını yitirdiğini, 6 bin 435 kişiye vaka, 752 kişinin koronavirüs ..
Sağlık

Türkiye’de aşı yaptıranların sayısı 1 milyonu geçti

20 Ocak 2021
Koronavirüs Bilim Kurulu'nun tavsiyeleri üzerine Sağlık Bakanlığı'nca belirlenen "Covid-19 Aşısı Ulusal Uygulama Stratejisi"ne göre, 14 Ocak Perşembe günü ülke genelinde başlatılan aşılama çalışmaları sürüyor.Aşılamanın yedinci gününde,..
Eğitim

Ziya Selçuk’tan okulların açılmasına ilişkin açıklama

20 Ocak 2021
Ziya Selçuk, Ekonomi Muhabirleri Derneği (EMD) Yönetim Kurulu ile bir araya geldi. Okullarda yüz yüze eğitime kademeli geçişin 15 Şubat’ta nasıl başlayacağına ilişkin soru üzerine Selçuk,  Bakanlığın salgın döneminde sahada yüzlerce araştır..
Dünya

BioNTech-Pfizer aşısına ‘tazminat’ engeli

20 Ocak 2021
Habertürk yazarı Fatih Altaylı, Türkiye'nin koronavirüs aşısı için BioNTech ile tam anlaşma sağlanamamış olmasının nedenine ilişkin çarpıcı bir yazı kaleme aldı.Altaylı'ya göre anlaşma yapılamamasının sebebi, şirketin "risk garantisi" v..
Politika

Covid-19’a yakalanan milletvekillilerin sayısı açıklandı

20 Ocak 2021
TBMM Başkanı Mustafa Şentop, Ankara Şehir Hastanesi'nde Covid-19 aşısı yaptırdı. Mustafa Şentop, yaptığı açıklamada, "Bugüne kadar 142 milletvekilinde koronavirüs tespit edildi" bilgisini paylaştı...
Gündem

TBMM Başkanı Şentop koronavirüs aşısı yaptırdı

20 Ocak 2021
TBMM Başkanı Mustafa Şentop, Ankara Şehir Hastanesi'nde Çinli Sinovac firmasınca üretilen ve Türkiye'ye de uygulanmaya başlanan CoronaVac aşısının ilk dozunu yaptırd..
Ekonomi

Kredi borcu olanlara uyarı

20 Ocak 2021
Koronavirüs salgını dönemi kapsamında yurttaşların daha kolay araç almalarına yardımcı olmak için kredi faizleri bir dönem düşürülmüştü. Ancak şu anda taşıt kredi faiz oranları 5 puana yakın arttı. Yüzde 20 düzeylerinin üzerine çıktı...
Sağlık

Son 24 saatin güncel koronavirüs verileri açıklandı

19 Ocak 2021
Sağlık Bakanlığı'nın internet sitesinde yer alan Türkiye Günlük Koronavirüs Tablosu'nun güncel verileri paylaşıldı.Türkiye'de koronavirüs nedeniyle 167 yurttaşın daha yaşamını yitirdiğini, 6 bin 818 kişiye vaka, 761 kişinin koronavirüs ..
Sağlık

Sağlık Bakanlığı’ndan aşı uygulama kuralları

19 Ocak 2021
Sağlık Bakanlığı, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) aşısının uygulama kurallarını açıkladı.Aşının kimlere nasıl yapılacağı, hangi şartlarda ikinci dozun yapılmayacağı, aşı olan kişilerin nasıl takip edileceği netleşti.Alerjik reak..
Gündem

Sağlık çalışanlarına getirilen izin kısıtlaması kaldırıldı

19 Ocak 2021
Sağlık çalışanlarına yönelik, yıllık izin, ücretsiz izin, şua izni ve emeklilik işlemleri yasağını kaldıran yazı, personel işlemleri başlığıyla Sağlık Bakanlığı tarafından yayımlandı.Yayımlanan yeni düzenlemeye göre yıllık izin ve aylık..
Sağlık

Huzurevleri ve bakımevlerinde aşılanma başladı

19 Ocak 2021
Sağlık Bakanlığı’nın “Aşıda uygulanacak grup sıralaması” kapsamında Birinci Aşama -B grubunda yer alan “Yaşlı, engelli, koruma evleri gibi yerlerde kalan ve personellerinin aşılamasına başlandı. ..
Sağlık

Prof. Dr. Pala: Aşı takvimi belirsiz, 120 milyon doz lazım

19 Ocak 2021
Bursa Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi Halk Sağlığı Anabilim Dalı Öğretim üyesi Prof. Dr. Kayıhan Pala, aşı takviminin belirsizliği nedeniyle Türkiye'nin kısa vadede toplumsal bağışıklık düzeyini yakalama ihtimalinin görünmediğini söyledi...
Sağlık

Prof. Dr. Taşova: 2022’de rahatlayacağız

19 Ocak 2021
Dünya Sağlık Örgütü'nün de açıkladığı gibi yüzde 50'nin üzerinde koruyuculuk sağlayan bütün aşıların geçerli olarak belirlendiğini hatırlatan ÇÜ Tıp Fakültesi Balcalı Hastanesi Enfeksiyon Hastalıkları Ana Bilim Dalı Başkanı ve Sağlık Bakanl..
Sağlık

Türkiye’de koronavirüs: 164 kişi daha hayatını kaybetti

18 Ocak 2021
Sağlık Bakanlığı'nın internet sitesinde yer alan Türkiye Günlük Koronavirüs Tablosu'nun güncel verileri paylaşıldı.Türkiye'de koronavirüs nedeniyle 164 yurttaşın daha yaşamını yitirdiğini, 5 bin 862 kişiye vaka, 749 kişinin koronavirüs ..
Gündem

Bakanlığa ‘aşılamada madencileri unutmayın’ çağrısı

18 Ocak 2021
Aşı takvimine göre sağlık çalışanlarının ardından yaşlı, engelli, koruma evleri gibi yerlerde kalan kişiler ve buraların çalışanları aşılanacak. Koronavirüs salgınına karşı aşılama ikinci aşamada Milli Savunma Bakanlığı, İçişleri Bakanlığı ..
Sağlık

Gıdalardan koronavirüs bulaşıyor mu?

18 Ocak 2021
Çin’in Tianjin kentinde bir firmaya ait dondurmada COVID-19 tespit edildi. Çin'de dondurmada koronavirüs tespit edilmesinin ardından gözler gıdalara çevrildi. Bilim Kurulu üyesi Ateş Kara, sosyal medya hesabından yurttaşlardan gelen sorular..
Sağlık

Prof. Dr. Tevfik Özlü: Aşıda tedarik sorunu yaşayabiliriz

18 Ocak 2021
Hürriyet gazetesi yazarı Fulya Soybaş'a konuşan Özlü, aşıya karşı tereddütlerin çok büyük oranda ortadan kalkmış göründüğünü söyledi. Özlü, “Bu inanın çok sevindirici. Sağlık Bakanımız başta, Bilim Kurulu üyeleri, birçok akademisyen, meslek..
Yurt Haber

İstanbul’da trafik yoğunluğu: AKOM’dan uyarı geldi

18 Ocak 2021
İstanbullular, yeni tip Koronavirüs (Covid-19) tedbirleri kapsamında 15 Ocak Cuma günü saat 21.00'de başlayan sokağa çıkma kısıtlamasının sona ermesinin ardından güne hareketli başladı. Hafta sonu etkili olan kar yağışı bu sabah da yüksek k..