Koronavirüs etiketine sahip içerikler sıralanmıştır.
Sağlık

Fahrettin Koca güncel koronavirüs verilerini açıkladı

19 Ekim 2020
Sağlık Bakanlığı'nın internet sitesinde yer alan "Türkiye Günlük Koronavirüs Tablosu"nun güncel verilerini, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca da Twitter hesabından paylaştı.Koca, Türkiye'de koronavirüs nedeniyle 75 yurttaşın daha yaşamını yi..
Politika

CHP’li Öztrak: Neyi bu milletten saklıyorsunuz

19 Ekim 2020
Öztrak'ın açıklamalarından önemli satır başları şöyle;-Ermenistan yönetimi Azerbaycan'a düzenlediği füze saldırıları ile sivilleri vurmasını kınıyoruz. Dünya kamuoyu sivillere yönelik bu saldırılara karşı ses..
Kültür Sanat

24. İstanbul Tiyatro Festivali, kasım ayında başlıyor

19 Ekim 2020
14 Kasım – 1 Aralık tarihleri arasında düzenlenecek olan festivalde yurt dışından ve Türkiye’den toplam 29 tiyatro, dans ve performans topluluğunun gösterisi izleyicilerle buluşacak.Bu yıl programında hem fiziki hem de çevrimiçi perform..
Medya

Spiker Osman Girgin, Koronavirüse yakalandı

19 Ekim 2020
Bir süredir Azerbaycan-Ermenistan çatışmasını takip için Azerbaycan’da olan Osman Girgin, Koronavirüs'e yakalandığını sosyal paylaşım sitesi Twitter hesabından açıkladı. Azerbaycan’ın başkenti Bakü’de tedavi altına alındığını söyleyen Girgi..
Politika

CHP’li Demirtaş’tan işçileri sevindirecek haber!

19 Ekim 2020
TBMM Sağlık, Aile, Çalışma ve Sosyal İşler Komisyonu CHP Grubu Sözcüsü Ünal Demirtaş, temaslı olması nedeniyle karantinaya alınan işçilerin, karantina süresinde geçici iş göremezlik ödeneğinden faydalanması gerektiğini söyledi.CHP’li De..
Sağlık

Vaka sayıları düşen Diyarbakır’da ‘rehavet’ uyarısı

19 Ekim 2020
Sağlık Bakanlığı'nın temmuz ve ağustos ayında Koronavirüs ile ilgili açıkladığı tablolarda, çoğunlukla artış eğilimindeki ilk 5 kent arasında yer alan Diyarbakır'da, vaka sayılarında yarıya yakın düşüş yaşandı. Türkiye genelinde olduğu gibi..
Dünya

Dünya genelinde koronavirüs: Sayı 40 milyonu aştı

19 Ekim 2020
Dünya genelinde koronavirüsün bulaştığı kişi sayısı 40 milyon 2 bin 660’a ulaştı. Covid-19’a yakalanan 29 milyon 919 bin 400 kişi iyileşti. Vakaların en fazla görüldüğü ABD’de 8 milyon 343 bin 140 kişi Covid-19’a yakalandı. ABD’nin ardından..
Teknoloji

Siber saldırılar pandemi sürecinde arttı

18 Ekim 2020
STM Savunma Teknolojileri Mühendislik ve Ticaret A.Ş. bünyesinde bulunan Siber Füzyon Merkezi (SFM), yılın her çeyreğinde bir kez "STM ThinkTech Siber Tehdit Durum Raporu" hazırlıyor. Merkez tarafından hazırlanan ve son üç aylık süreci kaps..
Sağlık

Fahrettin Koca güncel koronavirüs verilerini açıkladı

17 Ekim 2020
Koca, Türkiye'de koronavirüs nedeniyle 73 yurttaşın daha yaşamını yitirdiğini açıkladı.Bakan Koca, ayrıca yaptığı açıklamada bin 723 yeni hastanın tespit edildiği bilgisini verdi. Koronavirüs nedeniyle 9 bin 224 kişi yaşamını yitirirken..
Spor

Ankaraspor’da 16 kişide Koronavirüs tespit edildi

17 Ekim 2020
Kulüpten yapılan açıklamada, "Futbol takımımızın Giresunspor'la oynayacağı müsabaka öncesi rutin olarak yapılan Kovid-19 tarama testlerinde 9 futbolcumuz ve 7 personelimizde pozitif sonuca rastlanmıştır. Futbolcularımız ve personelimiz için..
Yerel Yönetimler

CHP’li belediye başkanı Bilgin yoğun bakıma alındı

17 Ekim 2020
Kuru öksürük ve gribal enfeksiyon şikayetiyle 13 Ekim tarihinde Saruhanlı Devlet Hastanesine başvuran Saruhanlı Belediye Başkanı Zeki Bilgin'in korona virüs testi pozitif çıktı. Tetkiklerin ardından Manisa Merkez Efendi Devlet Hastanesine s..
Sağlık

Koronavirüs raporu: İstanbul’da bir haftada 45 kişi öldü

17 Ekim 2020
Sağlık Bakanlığı, Türkiye geneli için 5-11 Ekim Kovid-19 Haftalık Durum Raporu’nu internet sitesinden yayımladı.Hürriyet'ten Meltem Özgenç'in aktardığına göre, rapordaki ayrıntılar şöyle:- 5–11 Ekim tarihleri arasında hastaneye yatı..
Sağlık

Prof. Dr. İlhan uyardı: Ev partileri vakaları artırıyor

17 Ekim 2020
Prof. Dr. İlhan, "İstanbul ve doğu Marmara demek daha doğru olacaktır. Doğu Marmara'da iller arası geçişin özellikle İstanbul'a çok fazla olduğunu görüyoruz. İnsanlar İstanbul'da çalışıyor; Kocaeli, Sakarya'da ikamet ediyor ya da tam tersi...
Sağlık

Dr. Turan Yıldırım Covid-19 nedeniyle yaşamını yitirdi

17 Ekim 2020
Türk Tabipleri Birliği, Yıldırım'ın vefat haberini, "Elazığ Eğitim ve Araştırma Hastanesinde Çalışan Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Dr. Turan YILDIRIM’ı Covid-19 nedeniyle kaybettik. Ailesine ve tüm sağlık camiasına başsağlığı dileriz" ..
Sağlık

İş insanı Rahmi Koç koronavirüse yakalandı

17 Ekim 2020
Rahmi Koç, her yıl Bodrum Divan Palmira'da verdiği geleneksel yaz davetini pandemi döneminde de gerçekleştirdi. Davete katılacak tüm misafirlerden Koç Holding'e ait Amerikan Hastanesi'nde Kovid-19 testi yaptırmaları istenmişti.Sabah'tan..
Gündem

Kısa çalışma ödeneği Haziran 2021’e kadar uzatılıyor

17 Ekim 2020
AKP Giresun Milletvekili Cemal Öztürk tarafından Meclis Başkanlığı'na verilen "İşsizlik Sigortası Kanunu ve Bazı Kanunlarda Değişiklik Öngören" teklifle yeni ekonomik tedbirler getiriliyor.Altın-döviz vergi muafiyeti ..
Sağlık

Bakan Koca, güncel koronavirüs verilerini açıkladı

16 Ekim 2020
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Erzurum'da  açıklamalarda bulunuyor. Koca, koronavirüs salgınıyla mücadelede Erzurum, Ağrı, Iğdır, Kars, Ardahan, Erzincan, Tunceli ve Bingöl’deki son durum ve Türkiye geneline dair değerlendirmelerde bulunuyor..
Sağlık

Fahrettin Koca’dan vaka sayısına ilişkin açıklama

16 Ekim 2020
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Erzurum'da basın toplantısı düzenledi.Salgına karşı mücadelenin 7 aydır 'gecesiz gündüzsüz' bir şekilde devam ettiğini belirten Koca, "Güçlü sağlık altyapımız, nitelikli ve fedakar sağlık çalışanlarımız, gü..