Koronavirüs etiketine sahip içerikler sıralanmıştır.
Dünya

Putin duyurdu: İlk koronavirüs aşısı tescillendi

11 Ağustos 2020
Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, koronavirüse karşı geliştirilen ilk aşının tescil edildiğini açıkladı.Sputnik'te yer alan habere göre, Putin, Rusya Sağlık Bakanlığı, Gamaley Epidemiyoloji ve Mikrobiyoloj..
Yerel Yönetimler

Seyhan’da 6 ayda bin sokak hayvanı kısırlaştırıldı

11 Ağustos 2020
Seyhan Belediyesi Sağlık Müdürlüğü Sokak Hayvanları Bakım ve Kısırlaştırma Merkezi’nde gerçekleştirilen 1000 kısırlaştırma operasyonunda, profesyonel ekibin katkısıyla büyük başarı sağlandı. Kedi ve köpekleri..
Gündem

Benzine büyük zam geliyor!

11 Ağustos 2020
Son dönemde dolar kurunda yaşanan artıştan dolayı benzin fiyatlarına zam göründü.Bu gece yarısından itibaren geçerli olmak üzere benzinin litre fiyatına 23 kuruş zam gelmesi bekleniyor.Benzinin litresi şu an ..
Dünya

Trump, G7 Zirvesi’ni başkanlık seçimi sonrasına erteledi

11 Ağustos 2020
CNN'de yer alan habere göre, gazetecilerle konuşan Trump "G7'yi Eylül'de yapacaktık, seçimden yapmayı tercij edeceğimi söyledim" dedi.Trump, Beyaz Saray'ın henüz liderleri çağırmadığını söyledi. Trump, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Puti..
Gündem

Sivas’ta toplu asker uğurlaması yasaklandı

11 Ağustos 2020
Valilikten yapılan açıklamaya göre, Covid-19 salgınının yayılarak vatandaşların hayatını tehdit etmesini engellemek amacıyla kentte asker uğurlama eğlenceleri ve konvoyları yasaklandı. "Kendi sağlığımız ve toplu..
Sağlık

Prof. Dr. Yamanel: Böyle devam ederse tablo karanlık

11 Ağustos 2020
Yamanel, "Nedir bu kontrollü sosyal hayat? Bir kere düğün, dernek, toplantılara gitmemekte fayda var. Gidiyorsanız da maske ve mesafe kuralına uyacaksınız. Sağlık sistemimiz evet çok güçlü. Ama sonsuz da değil! ..
Ekonomi

Gayrimenkul satışı 6 ayda milyonu aştı

11 Ağustos 2020
En yüksek gayrimenkul satışı 150 bin 699 adetle İstanbul’da olurken, İstanbul’u, 93 bin 511 adetle Ankara, 58 bin 852 adetle İzmir, 44 bin 939 adetle Antalya ve 40 bin 240 adetle Bursa takip etti.Ülke genelindeki gayrimenkul satışlarınd..
Eğitim

Eğitim sendikalarından uyarı: Okullar hazır değil

11 Ağustos 2020
Cumhuriyet'ten Figen Atalay'ın haberine göre, Eğitim-İş Genel Başkanı Orhan Yıldırım, ‘‘Milli Eğitim ve Sağlık bakanlarının yaptıkları açıklamalar tartışmaları artırmaktadır. Çünkü zaman zaman okulların açılıp aç..
Sağlık

Fahrettin Koca güncel koronavirüs verilerini açıkladı

10 Ağustos 2020
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, 10 Ağustos 2020 tarihli koronavirüs tablosunu paylaştı. Koca, Türkiye'de koronavirüs nedeniyle 14 yurttaşın daha yaşamını yitirdiğini açıkladı.Bakan Koca, bin 193 yeni vakanın tespit edildiği bilgisini verd..
Kültür Sanat

Cenk Dost Verdi, suskunluğunu Sanat Park’ta festivali ile bozdu

10 Ağustos 2020
Pandemi sürecinde zor günler geçiren sanat dünyasına destek olmak amacıyla Kadıköy Belediyesi'nin düzenlediği ‘Sanat Parkta' etkinliği tüm hızıyla devam ediyor. Yönetmenliğini Ersin Umut Güler'in yaptığı; Cenk Dost Verdi, Pervin Bağdat, Bur..
Gündem

Soylu duyurdu: Yarın tüm Türkiye’de gerçekleşecek

10 Ağustos 2020
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, kişisel Twitter hesabında yaptığı duyuruda "Yarın tüm Türkiye’de, salgın ile ilgili yoğun denetimin ikincisini gerçekleştireceğiz. Geçtiğimiz hafta tüm Türkiye'de denetime katılan; yöneticilerimize ve kolluk ..
Sağlık

İstanbul’da denetim: Koronavirüs tespit edilen 3 kişi yakalandı

10 Ağustos 2020
İstanbul Emniyet Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada, kentin bir çok noktasında denetim yapıldığı kaydedilerek, 45'i aranan kişi ile 3'ü Kovid-19 testinden pozitif kaydı bulunan kişi olmak üzere toplam 99 kişi hakkında işlem yapıldığı belirti..
Sağlık

Türkiye’de son 24 saatte 15 kişi hayatını kaybetti

9 Ağustos 2020
Sağlık Bakanlığının internet sitesinde yer alan ve Bakan Fahrettin Koca'nın da Twitter'dan paylaştığı, "Türkiye Günlük Koronavirüs Tablosu"nun güncel verilerine göre, bugün 61 bin 446 test yapıldı, 1182 kişiye Kovid-19 tanısı konuldu.So..
Sağlık

Fahrettin Koca güncel koronavirüs verilerini açıkladı

8 Ağustos 2020
Sağlık Bakanı Koca, güncel koronavirüs verilerini açıkladı. Koca'nın açıkladığı son verilere göre koronavirüs nedeniyle yaşamını yitirenlerin sayısı 16 kişi artarak 5 bin 829'a yükseldi.Son 24 saatte bin 172 yeni vaka tespit edilirken, ..
Gündem

Bilim Kurulu üyesinden artan vaka sayısı hakkında açıklama

8 Ağustos 2020
Sağlık Bakanlığı Koronavirüs Bilim Kurulu Üyesi ve Karadeniz Teknik Üniversitesi Farabi Hastanesi Göğüs Hastalıkları Uzmanı Prof. Dr. Tevfik Özlü, Youtube üzerinden yayımladığı videoda, koronavirüs salgının kısa süreceğini düşündüklerini; a..
Yurt Haber

Kilis’te taziyeler yasaklandı

8 Ağustos 2020
Kilis Valiliği'nden yapılan açıklamada, “Yapılan tespitlerde korona virüs salgının taziyelerde daha fazla yayıldığı görüldüğünden taziyelerin salgın döneminde toplu şekilde hiçbir ortamda yapılmaması teminen,..
Yerel Yönetimler

Çankaya Belediyesi’nin Covid -19 planı hazır

8 Ağustos 2020
Mart ayından bu yana Başkentli sanatsever ve kursiyerlerinden uzak kalan Çankaya Belediyesi merkezleri, Eylül ayından itibaren kademeli olarak yeniden hizmet vermeye hazırlanıyor. Doğan Taşdelen Çağdaş Sanatlar Merkezi, Oran Nazım Hikmet Kü..
Sağlık

DOÇ. DR: Üner: Ayasofya açılışında 3 bin kişiye hastalık bulaştı

8 Ağustos 2020
Hacettepe Üniversitesi Halk Sağlığı Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Doç. Dr. Sarp Üner, Türkiye’de koronavirüs pandemisinin gidişatı hakkında ANKA’ya değerlendirmelerde bulundu.Son günlerde artan vaka sayılarının asker uğurlaması, Kurban B..

Yazar Gündemleri

Ali Murat İRAT

İnsan insanın yarasıdır

Enver AYSEVER

Hangi Diyanet, hangi laiklik?

Gündemde Son Dakika