Kovid-19 etiketine sahip içerikler sıralanmıştır.
Dünya

Putin duyurdu: İlk koronavirüs aşısı tescillendi

11 Ağustos 2020
Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, koronavirüse karşı geliştirilen ilk aşının tescil edildiğini açıkladı.Sputnik'te yer alan habere göre, Putin, Rusya Sağlık Bakanlığı, Gamaley Epidemiyoloji ve Mikrobiyoloj..
Dünya

Trump, G7 Zirvesi’ni başkanlık seçimi sonrasına erteledi

11 Ağustos 2020
CNN'de yer alan habere göre, gazetecilerle konuşan Trump "G7'yi Eylül'de yapacaktık, seçimden yapmayı tercij edeceğimi söyledim" dedi.Trump, Beyaz Saray'ın henüz liderleri çağırmadığını söyledi. Trump, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Puti..
Sağlık

Prof. Dr. Yamanel: Böyle devam ederse tablo karanlık

11 Ağustos 2020
Yamanel, "Nedir bu kontrollü sosyal hayat? Bir kere düğün, dernek, toplantılara gitmemekte fayda var. Gidiyorsanız da maske ve mesafe kuralına uyacaksınız. Sağlık sistemimiz evet çok güçlü. Ama sonsuz da değil! ..
Sağlık

Fahrettin Koca güncel koronavirüs verilerini açıkladı

10 Ağustos 2020
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, 10 Ağustos 2020 tarihli koronavirüs tablosunu paylaştı. Koca, Türkiye'de koronavirüs nedeniyle 14 yurttaşın daha yaşamını yitirdiğini açıkladı.Bakan Koca, bin 193 yeni vakanın tespit edildiği bilgisini verd..
Gündem

Soylu duyurdu: Yarın tüm Türkiye’de gerçekleşecek

10 Ağustos 2020
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, kişisel Twitter hesabında yaptığı duyuruda "Yarın tüm Türkiye’de, salgın ile ilgili yoğun denetimin ikincisini gerçekleştireceğiz. Geçtiğimiz hafta tüm Türkiye'de denetime katılan; yöneticilerimize ve kolluk ..
Sağlık

İstanbul’da denetim: Koronavirüs tespit edilen 3 kişi yakalandı

10 Ağustos 2020
İstanbul Emniyet Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada, kentin bir çok noktasında denetim yapıldığı kaydedilerek, 45'i aranan kişi ile 3'ü Kovid-19 testinden pozitif kaydı bulunan kişi olmak üzere toplam 99 kişi hakkında işlem yapıldığı belirti..
Sağlık

Fahrettin Koca güncel koronavirüs verilerini açıkladı

8 Ağustos 2020
Sağlık Bakanı Koca, güncel koronavirüs verilerini açıkladı. Koca'nın açıkladığı son verilere göre koronavirüs nedeniyle yaşamını yitirenlerin sayısı 16 kişi artarak 5 bin 829'a yükseldi.Son 24 saatte bin 172 yeni vaka tespit edilirken, ..
Gündem

Bilim Kurulu üyesinden artan vaka sayısı hakkında açıklama

8 Ağustos 2020
Sağlık Bakanlığı Koronavirüs Bilim Kurulu Üyesi ve Karadeniz Teknik Üniversitesi Farabi Hastanesi Göğüs Hastalıkları Uzmanı Prof. Dr. Tevfik Özlü, Youtube üzerinden yayımladığı videoda, koronavirüs salgının kısa süreceğini düşündüklerini; a..
Yurt Haber

Kilis’te taziyeler yasaklandı

8 Ağustos 2020
Kilis Valiliği'nden yapılan açıklamada, “Yapılan tespitlerde korona virüs salgının taziyelerde daha fazla yayıldığı görüldüğünden taziyelerin salgın döneminde toplu şekilde hiçbir ortamda yapılmaması teminen,..
Yerel Yönetimler

Çankaya Belediyesi’nin Covid -19 planı hazır

8 Ağustos 2020
Mart ayından bu yana Başkentli sanatsever ve kursiyerlerinden uzak kalan Çankaya Belediyesi merkezleri, Eylül ayından itibaren kademeli olarak yeniden hizmet vermeye hazırlanıyor. Doğan Taşdelen Çağdaş Sanatlar Merkezi, Oran Nazım Hikmet Kü..
Sağlık

DOÇ. DR: Üner: Ayasofya açılışında 3 bin kişiye hastalık bulaştı

8 Ağustos 2020
Hacettepe Üniversitesi Halk Sağlığı Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Doç. Dr. Sarp Üner, Türkiye’de koronavirüs pandemisinin gidişatı hakkında ANKA’ya değerlendirmelerde bulundu.Son günlerde artan vaka sayılarının asker uğurlaması, Kurban B..
Sağlık

Fahrettin Koca güncel koronavirüs verilerini açıkladı

7 Ağustos 2020
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, 7 Ağustos koronavirüs tablosunu açıkladı. Açıklanan tabloya göre koronavirüsteki artış hız kesmeden devam ediyor.Verilere göre son 24 saatte 14 yurttaş daha koronavirüs nedeniyle yaşamını yitirirken, bin 18..
Teknoloji

Facebook, 2021 yazına kadar evden çalışacak

7 Ağustos 2020
Facebook'un sözcüsü Nneka Norville tarafından yapılan açıklamada, sağlık ve kamu uzmanlarının yönlendirmelerine dayanarak şirket çalışanlarının Temmuz 2021'e kadar gönüllü olarak evden çalışmaya devam etmelerine izin verildiği aktarıldı. ..
Kültür Sanat

Cavit Murtezaoğlu Koronavirüs nedeniyle hayatını kaybetti

7 Ağustos 2020
Cavit Murtezaoğlu, koronavirüs testinin pozitif çıkması üzerine Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde (Prof.Dr. Cemil Taşçıoğlu Şehir Hastanesi) tedavi altına alınmıştı. Murtezaoğlu, tedavi gördüğü hast..
Sağlık

Fahrettin Koca güncel koronavirüs verilerini açıkladı

6 Ağustos 2020
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın açıkladığı güncel koronavirüs tablosuna göre son 24 saatte bin 153 yurttaşın daha testi pozitif çıktı.Koronavirüs nedeniyle bugün yaşamını yitiren yurttaşların sayısı da 14 kişi aratarak 5 bin 789'a yüks..
Sağlık

Bakan Koca’dan ‘Hastaneler doldu’ iddiasına yanıt

6 Ağustos 2020
Türkiye’de Kurban Bayramı ile beraber sahillerde gelen görüntüler endişeleri arttırdı. Tatilcilerin koronavirüs önlemlerine dikkat etmediği gözlendi. Yaşananlar koronavirüs vakalarının da artmaya başlamasıyla, hastanelerin dolduğu iddiaları..
Eğitim

Konya Valiliği’nden yüz yüze eğitimle ilgili karar

6 Ağustos 2020
Konya Valiliği’nden yapılan açıklamada “İlimizde 15 Ağustos tarihinden itibaren özel okullarda yapılması planlanan yüz yüze telafi eğitimlerinin 31 Ağustos tarihinde tekrar değerlendirilmek üzere ertelenmesine karar verilmiştir” denildi. ..
Yurt Haber

Karaman Valiliği yeni tedbirleri duyurdu

6 Ağustos 2020
Karaman Valiliği'nden yapılan açıklamada kentin belirli bölgelerinde dondurma yenmesi, sigara içilmesi ve çekirdek çitlenmesi yasaklandı.Karaman İl Hıfzıssıhha Kurulu'nun aldığı kararlar şöyle oldu:Karaman İl Hıfzıssıhha Kurulu 05.0..

Yazar Gündemleri

Ali Murat İRAT

İnsan insanın yarasıdır

Enver AYSEVER

Hangi Diyanet, hangi laiklik?

Gündemde Son Dakika