Kültür ve Turizm Bakanlığı etiketine sahip içerikler sıralanmıştır.
Kültür Sanat

40. İstanbul Film Festivali’ne başvurular başladı

9 Ocak 2021
İKSV'den yapılan açıklamaya göre, Kültür ve Turizm Bakanlığı desteğiyle düzenlenen İstanbul Film Festivali 40. yılında yeni festival formatıyla 2 Nisan'da çevrim içi başlayacak. Festival, haziran ayında da yarışmalı bölümleriyle sinemalarda..
Gündem

5 bakanlığa ilişkin atamalar Resmi Gazete’de yayımlandı

9 Ocak 2021
Bazı bakanlık, kurum ve kuruluşlara ilişkin atama ve görevden alma kararları,  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla Resmi Gazete'de yayımlandı.AİLE, ÇALIŞMA VE SOSYAL HİZMETLER BAKANLIĞIAile, Çalışma ve S..
Kültür Sanat

Devlet Tiyatroları’nın eserleri YouTube üzerinden izlenebilecek

5 Ocak 2021
Koronavirüs salgını nedeniyle tiyatrolardan uzak kalan sanatseverler için Devlet Tiyatroları'nın eserleri evlere ulaştırılacak.‘Okuma Gösterimleri’ projesini hayata geçiren Devlet Tiyatroları'nın altı eseri dijital ortama taşınacak...
Kültür Sanat

2020’de 6 binden fazla arkeolojik eser gün ışığına çıkarıldı

31 Aralık 2020
Türkiye’de, koronavirüs salgını sürecinde gerçekleştirilen arkeolojik çalışmalarda binlerce esere ulaşıldı. 6 binden fazla eser 2020’de müze envanterlerine girdi.Myra kazılarındaki 2 bin 200 yıllık pişmiş toprak buluntular, Laodikeia’da..
Kültür Sanat

Pandemi döneminde sanal müzelerin sayısı artırılacak

23 Kasım 2020
Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın pandemide sanal müze uygulamasını başlattığını anımsatan Yazgı, "Türkiye'de 17 müzemizde sanal gezi yapılabilecek altyapı oluşturduk. Edirne ve diğer illerimizde de kültür hazinelerimizi sanal uygulamaya koyab..
Ekonomi

Ekim ayında turist sayısı yüzde 59.4 azaldı

23 Kasım 2020
Ekim ayında en çok turist Rusya’dan geldi. 489 bin Rus turist bu ay Türkiye’yi ziyaret etti. İkinci sırada 232 bin turist gelen Bulgaristan, üçüncü sırada 155 bin turistle Ukrayna var. Geçen yılın Ekim ayında 640 bin turist gelen Almanya’da..
Politika

CHP’li İlgezdi: Topkapı Sarayı’nın ağaçları kesildi

23 Kasım 2020
Kültür ve Turizm Bakanlığı'ndan alınarak Cumhurbaşkanlığı Milli Saraylar Başkanlığı'na bağlanan Topkapı Sarayı'nın 1. derece sit alanında bulunan ağaçları katledildi, askeri okul binası yıkıldı. CHP Genel Başkan Yardımcısı Gamze Akkuş İlgez..
Gündem

Atama kararları Resmi Gazete’de yayınlandı

11 Kasım 2020
Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzasıyla yayımlanan atama kararlarına göre, Adalet Bakanlığında açık bulunan adalet başmüfettişliklerine, Kerem Kerim Arslan, Berkay Altuğ, Mehmet Oğraş ve Semih Çayönü..
Kültür Sanat

Bakanlık 234 sinema projesine destek sağladı

20 Ekim 2020
Kültür ve Turizm Bakanlığı, Sinema Filmlerinin Değerlendirilmesi ve Sınıflandırılması ile Desteklenmesi Hakkında Kanun kapsamında 2020 yılında destek verilen projelerle ilgili açıklama yaptı. Açıklamaya göre,..
Kültür Sanat

39. İstanbul Film Festivali başladı

10 Ekim 2020
39. İstanbul Film Festivali, 9-20 Ekim tarihlerinde hem çevrim içi olarak hem de birçok film gösterimiyle yönetmen ve ekiplerinin katılımıyla sinema salonlarında izleyicilerle buluşacak.Pandemi nedeniyle bu y..
Kültür Sanat

Kadıköy’de ‘Sanat Parkta’ devam edecek

17 Eylül 2020
Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın açık ve kapalı mekânlarda tiyatro gösterimlerine ilişkin yayınladığı genelgesi üzerine, Kadıköy Belediyesi’nin 4 Ağustos’tan bu yana sürdürdüğü Sanat Parkta Festivali’ne son verilmişti. Ancak tiyatrocular başt..
Politika

CHP’li İlgezdi’den tepki: Müzisyenler mağdur!

16 Eylül 2020
İlgezdi yaptığı yazılı açıklama ile Kültür ve Turizm Bakanlığının pandeminin başından beri sanatçılara sırt çevirmesine tepki göstererek, “Zaten 7 aydır çok zor durumda olan, çalışma şansları ortadan kalkan sanatçılar, Valiliğin yasak karar..
Kültür Sanat

Tiyatrolara yasak kalktı

16 Eylül 2020
Koronavirüs salgını nedeniyle tiyatroların kapatılması ve açık hava etkinliklerinin yasaklanmasına özellikle tiyatroculardan gelen tepkilerin ardından, açık ve kapalı mekânlarda sahnelecek tüm tiyatro, opera ..
Gündem

Kültür ve Turizm Bakanlığı’ndan İBB’ye suç duyurusu

15 Eylül 2020
Hürriyet'ten Fatma Aksu'nun haberine göre, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin, Beykoz’daki Hıdiv Kasrı’nın altındaki mahzeni ortaya çıkartmak için başlattığı kazı çalışmasından önce Koruma Bölge Kurulu’ndan izin almadığı ortaya çıkmıştı. İB..
Politika

Kılıçdaroğlu’ndan Galata Kulesi tepkisi

12 Ağustos 2020
Kılıçdaroğlu, İBB'den Kültür Bakanlığı'na bağlı Vakıflar Genel Müdürlüğü'ne devredilen tarihi Galata Kulesi'nin 'restorasyon' çalışmaları sırasında duvarlarının matkapla delinmesine tepki gösterdi.Kılıçdaroğlu, sosyal medya hesabı üzeri..
Gündem

Ayasofya’da müze tabelası söküldü

15 Temmuz 2020
Ayasofya Camii'nin hemen girişinde bulunan Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın müze tabelası, restorasyon çalışmaları kapsamında bu sabah söküldü. Tabelanın yeri boş kalırken, 24 Temmuz tarihinden önce içeriye giriş çıkışlara izin verilmiyor. ..
Gündem

Türkiye’nin yeni Katar Büyükelçisi belli oldu

1 Temmuz 2020
Dışişleri, Kültür ve Turizm ile Tarım ve Orman Bakanlığına ilişkin atama kararları Resmi Gazete'de yayımlandı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzasıyla yayımlanan atama kararlarına göre, Katar Büyükelçiliğine Mehmet Mustafa Göksu atandı..
Kültür Sanat

Özel tiyatrolara yeni teşvik uygulaması

15 Haziran 2020
Kültür ve Turizm Bakanlığı'ndan yapılan yazılı açıklamaya göre; özel tiyatroların güncel ihtiyaçlarına göre yenilenen, çeşitli teşvik ve indirimlerin önünü açan 'Kültür Girişimi Belgesi' edinme süreci 'Kültür Yatırımlarının ve Girişimlerini..