Lübnan etiketine sahip içerikler sıralanmıştır.
Dünya

Beyrut Limanı’ndaki patlama sonrası 9 kişi hala bulunamıyor

19 Eylül 2020
Ordudan yapılan açıklamada, başkent Beyrut'ta geçen ay yaşanan patlama sonrası 2 Suriye vatandaşı ile 7 Lübnanlının hala kayıp olduğu belirtildi.Açıklamada ayrıca patlamada zarar gören yerlerle ilgili hasar tespit çalışmalarının 15 gün ..
Dünya

Lübnan’da orman yangını

11 Eylül 2020
Lübnan Kızılhaç Örgütü tarafından yapılan yazılı açıklamada, Qammoua Ormanı’nda çıkan yangında 14 kişinin yaralandığı aktarıldı.Açıklamada, 5 yaralıya olay yerinde müdahale edildiği, diğer 9 yaralının ise yakındaki hastanelere kaldırıld..
Dünya

İsrail’den Suriye’ye operasyon

1 Eylül 2020
Suriye İnsan Hakları Gözlemevi, İsrail'in Pazartesi günü Suriye'nin başkenti Şam'ın güneyine hava saldırısı düzenlediğini, saldırıda iki Suriye ordusu askeri ile üç müttefik savaşçının öldüğünü söyledi.Suriye resmi haber ajansı SANA da ..
Dünya

Lübnan hükümeti istifa etti

10 Ağustos 2020
Bakan Hassan, gazetecilere yaptığı açıklamada, bugünkü kabine toplantısının ardından tüm bakanların istifasını Başbakan Hassan Diyab'a sunduğunu söyledi.Hassan, Başbakan'ın istifaları Cumhurbaşkanı Mişel Avn'..
Teknoloji

NASA Beyrut’taki patlamanın uydu görüntülerini yayınladı

10 Ağustos 2020
Amerikan Havacılık ve Uzay Dairesi (NASA) Beyrut'taki patlamaya ait uydu verilerini paylaştı. Uydulardan elde edilen veriler patlamanın etkisini 3.3 ila 4.5 şiddeti arasında bir depremde ortaya çıkan güce denk olarak gösteriyor.NASA'dan..
Dünya

Lübnan hükümetinden bir fire daha

9 Ağustos 2020
Lübnan'nın başkenti Beyrut'ta 4 Ağustos'ta meydana gelen, 158 kişinin hayatını kaybettiği, binlerce kişinin de yaralandığı patlamanın ardından hükümeti hedef alan protestolar sonrasında bir bakan daha hükümetteki görevini bıraktı.Çevre ..
Dünya

Beyrut’taki patlamada gözaltı sayısı 19’a yükseldi

8 Ağustos 2020
Lübnan'ın başkenti Beyrut'ta 4 Ağustos’ta Beyrut Limanı’nda bulunan 12 numaralı depoda meydana gelen, en az 154 kişinin yaşamını yitirdiği, 6 bin insanın yaralandığı şiddetli patlama sonrası başlatılan soruşturmada ilk etapta 16 kişi gözalt..
Gündem

Beyrut’taki patlamada ölü sayısı 154’e yükseldi

7 Ağustos 2020
3 gün önce Lübnan’ın başkenti Beyrut’ta meydana gelen ve büyük bir yıkıma yol açan patlamada hayatını kaybedenlerin sayısı artmaya devam ediyor.Lübnan haber ajansı NNA'nın haberine göre, Sağlık Bakanı Dr. Hamad Hasan, yaptığı açıklamada..
Dünya

Arap ülkelerinden Lübnan’a yardım

7 Ağustos 2020
Beyrut Limanı'nda meydana gelen ve büyük maddi hasara ve can kaybına yol açan patlamanın ardından pek çok Arap ülkesi başta sahra hastaneleri olmak üzere Lübnan'a tıbbi ve insani yardım gönderdi.Fas haber ajansı MAP'a göre, Kral 6. Muha..
Gündem

Türkiye’nin Beyrut Büyükelçisi’nden açıklama

6 Ağustos 2020
Türkiye'den Lübnan’a yardım malzemeleri ve personel ulaştıracak Türk Silahlı Kuvvetleri'ne ait uçağı Beyrut'a inişinde karşılayan Çakıl, AA muhabirine açıklamalarda bulundu.Lübnan'a arama kurtarma çalışmalarında yardım amaçlı sağlık eki..
Gündem

Türkiye Beyrut’a Sahra Hastenesi kuracak

5 Ağustos 2020
Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Hami Aksoy, 100 kişinin öldüğü 4 binden fazla kişinin yaralanmasına neden olduğu patlamanın yaşandığı Lübnan'a ilaç ve tıbbi malzeme dahil, acil insani yardım malzemesi gönderileceğini açıkladı. ..
Dünya

Macron, Lübnan’a destek ziyaretine gidiyor

5 Ağustos 2020
Beyrut Limanı'nda dün meydana gelen ve en az 100 kişinin yaşamını yitirmesine, binlerce kişinin de yaralanmasına neden olan patlamanın ardından Lübnan’a ziyaret kararı alan ilk liderlerden biri Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron oldu...
Dünya

Lübnan Savunma Bakanı’ından açıklama geldi

5 Ağustos 2020
Bakan Aker, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, "Bu büyük ihmalin üzerinden 6 yıl geçti. Evet, sorumlular cezalandırılacak" ifadelerini kullandı.Fransa'nın Notre Dame Katedrali yangınının ardından yardım eden ülkelere nasıl davrandığ..
Dünya

Rusya Lübnan’a yardım için 5 uçak gönderiyor

5 Ağustos 2020
Rusya Acil Durumlar Bakanlığı’nın açıklamasına göre, Lübnan’a beş uçakla bir seyyar hastane, doktorlar, kurtarma ekipleri ve Rusya İnsan Sağlığı ve Tüketiciyi Koruma Kurumu (Rospotrebnadzor) uzmanları ile koronavirüs tespiti için bir labora..
Dünya

ABD’den Lübnan’daki vatandaşlarına “zehirli gaz” uyarısı

5 Ağustos 2020
Elçilikten yapılan yazılı açıklamada, "patlamada zehirli gazların açığa çıktığına dair haberlerin olduğu belirtildi ve vatandaşlara evlerinde kalmaları ve mümkünse maske kullanmaları uyarısı yapıldı.Açıklamad..
Dünya

Beyrut’ta patlama: 78 kişi hayatını kaybetti, 4 bin yaralı var

5 Ağustos 2020
Lübnan'daki Beyrut Limanı yakınlarında büyük bir patlama meydana geldi. Lübnan resmi ajansı NNA'nın haberine göre, Beyrut Limanı'nda patlayıcı maddelerin bulunduğu 12 numaralı depoda yangın çıktı.angın nedeniyle güçlü bir patlama meydan..