Meteoroloji etiketine sahip içerikler sıralanmıştır.
Yurt Haber

Meteoroloji’den hava durumuna ilişkin uyarı!

18 Ocak 2021
Kar birçok ilde gösterdi. Hava sıcaklıkları eksi derecede ölçüldü. Yeni haftada da bu durum devam etmesi bekleniyor.Sıcaklıkların kuzeybatı bölgelerden başlayarak daha da düşeceği ve ülke genelinde mevsim nor..
Yurt Haber

Meteoroloji’den 4 ile ‘turuncu’, İstanbul için ‘sarı’ uyarı!

12 Ocak 2021
Yapılan son değerlendirmelere göre yurdun kuzey, batı ve iç kesimlerinin çok bulutlu, Marmara, Ege ve Batı Karadeniz ile Artvin çevrelerinin aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı, Ardahan çevrelerinin karla karış..
Gündem

Meteoroloji Uzmanı Özdemir’den kuraklık uyarısı

11 Ocak 2021
İstanbul Aydın Üniversitesi Anadolu BİL Meslek Yüksekokulu Müdür Yardımcısı ve Meteoroloji Uzmanı Dr. Öğr. Üyesi Güven Özdemir yağış miktarı, baraj ve göllerdeki kuraklıkla ilgili açıklamalar yaptı."Artık yeşil İstanbul yerine, ..
Çevre

Meteoroloji: İstanbul’a karla karışık yağmur geliyor

11 Ocak 2021
Meteoroloji Genel Müdürlüğü (MGM), 11- 17 Ocak 2021 tarihlerine ait haftalık hava durumu tahminlerini paylaştı.Meteoroloji’nin açıklamasına göre, hava sıcaklığının Pazartesi ve Salı günleri kuzey, iç ve batı kesimlerde artarak mevsim no..
Çevre

Meteoroloji uyardı: Birçok ilde kuvvetli yağış bekleniyor

10 Ocak 2021
Yağışın Trakya kesimi, İstanbul, Kocaeli ve Yalova çevrelerinde yer yer kuvvetli olması bekleniyor. Bölgedeki sıcaklıkların ise mevsim normalleri üzerinde olması öngörülüyor.Mevsim normalleri üzerinde seyreden hava durumlarının etkisiyl..
Yurt Haber

Meteoroloji: Sıcaklık, 6 ila 12 derece üzerine çıkacak

9 Ocak 2021
Pazartesi ve Salı günleri ise ülke genelinde artarak mevsim normallerinin 6 ila 12 derece üzerine çıkacağı, ancak önümüzdeki hafta ortasında (Çarşamba) batıdan başlayarak hızla düşerek mevsim normalleri civarına inmesi bekleniyor.Meteor..
Yurt Haber

Meteoroloji’den İstanbul için sağanak uyarısı

8 Ocak 2021
Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre: Ülkemizin batı kesimlerinin parçalı, yer yer çok bulutlu, Trakya, İstanbul’un Avrupa Yakası, Çanakkale, Muğla, Antalya, Isparta, Bolu, Düzce, Zonguldak ve Bartın çev..
Çevre

Adana’da son 92 yılın en kurak kışı yaşanıyor

7 Ocak 2021
Türkiye'de yağışların azalması ile başlayan 'meteorolojik kuraklık' kısa zamanda barajlarda etkisini gösterdi. Sonbahar aylarında ülkeye beklenen yağışların düşmemesi' 'tarımsal kuraklık' tehlikesini beraberinde getirdi.Türkiye'nin en ö..
Yurt Haber

Meteoroloji’den sağanak yağış uyarısı

7 Ocak 2021
Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre: Ülkemiz genelinin Parçalı ve yer yer çok bulutlu, Edirne, Kırklareli Çanakkale ve Muğla çevreleri, Balıkesir'in batı ilçeleri İzmir'in kuzey ve batı kesimleri ile An..
Yurt Haber

Meteoroloji’den 4 il için kritik uyarı

6 Ocak 2021
Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre: Ülke genelinin parçalı ve yer yer çok bulutlu, sabah saatlerinde Ordu ve Giresun çevreleri ile Tokat'ın doğu ilçelerinin yağmur ve sağanak, Sivas çevrelerinin karla ..
Yurt Haber

Meteoroloji’den sarı alarm!

1 Ocak 2021
Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre: Ülkemizin batı kesimlerinin parçalı ve yer yer çok bulutlu, Marmara'nın güney ve doğusu ile İstanbul,Tekirdağ ve Kırklareli çevreleri, kuzey ve kıyı Ege, Batı Akdeni..
Yurt Haber

Meteoroloji’den sağanak uyarısı

29 Aralık 2020
Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan değerlendirmelere göre, ülkemizin iç ve batı kesimlerinin parçalı ve çok bulutlu, Kıyı Ege ile Edirne, Kırklareli, Çanakkale, Antalya ve Isparta çevreleri ile Burdur'un doğusunun yağmur ve sağa..
Yurt Haber

Meteoroloji’den sarı alarm!

28 Aralık 2020
Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre, ülkemizin batı kesimlerinin parçalı ve çok bulutlu, Marmara'nın batısı, Ege, Batı Akdeniz ve İç Anadolu'nun kuzeybatısı ile İstanbul, Yalova, Bursa, Bilecik ve Bolu ..
Yurt Haber

Meteoroloji’den sağanak yağış uyarısı!

26 Aralık 2020
Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre ülkemizin batı kesimlerinin parçalı ve çok bulutlu, Kıyı Ege, Antalya, Edirne, Tekirdağ, Kırklareli, Çanakkale çevreleri ile Isparta’nın güney..
Yurt Haber

Meteoroloji’den sağanak yağışı uyarısı

24 Aralık 2020
Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre; ülkenin kuzey ve doğu kesimlerinin çok bulutlu; Doğu Karadeniz, Doğu Anadolu'nun doğusu ve Ordu çevreleri ile sabah saatlerinde Zonguldak, Bartın, Düzce, Sakarya, Bo..
Yurt Haber

Meteoroloji’den kar ve yağmur uyarısı

22 Aralık 2020
Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre: Ülke genelinin parçalı yer yer çok bulutlu, Doğu Akdeniz, Batı ve Doğu Karadeniz, Orta Karadeniz kıyıları, Doğu ve Güneydoğu Anadolu ile Kocaeli, Sakarya, Antalya, K..
Çevre

Meteoroloji’den 3 bölge için yağmur uyarısı

21 Aralık 2020
Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre, Türkiye'nin kuzey ve doğu kesimlerinin parçalı yer yer çok bulutlu, Batı ve Orta Karadeniz kıyıları, Doğu Karadeniz, Doğu ve Güneydoğu Anadolu, İstanbul, Kocaeli, Sa..
Çevre

Meteorolojiden sağanak ve kar yağışı uyarısı

20 Aralık 2020
Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son açıklamaya göre; yurdun kuzey ve doğu kesimlerinin parçalı yer yer çok bulutlu, Batı Karadeniz, Orta ve Doğu Karadeniz kıyıları ile İstanbul, Kocaeli, Sakarya, Yalova, Bursa'nın doğusu ve K..