Milli Eğitim Bakanlığı etiketine sahip içerikler sıralanmıştır.
Eğitim

Okullarda üç haftalık yarıyıl tatili başladı

22 Ocak 2021
Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, 81 ilden öğrencilerin katılımıyla 2020-2021 Eğitim Öğretim Yılı Yarıyıl Dönemi kapanışı ve “Birlikte 23 Gün Etkinlikleri” tanıtım programına katıldı. Selçuk, burada yaptığı konuşmada, "İkinci dönemde salgını..
Eğitim

MEB’den karne notlarına ilişkin açıklama!

14 Ocak 2021
Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından 25 Aralık 2020'de yapılan düzenlemede, ilkokul ve ortaokullarda ilk dönem karne notları belirlenirken sınav yapılmayacağı, yüz yüze yapılan mevcut sınavların ise geçerli olacağı duyurulmuştu.İller..
Eğitim

Bakan Selçuk’tan öğretmen atamaları açıklaması

11 Ocak 2021
TRT Kürdi'de katıldığı programda konuşan Bakan Selçuk, "Millî Eğitim Bakanlığı, kendi ihtiyaçlarını istatistiksel olarak ortaya koyduktan sonra bunu Maliye Bakanlığı ve ilgili kuruluşlarla görüşüyoruz" dedi.Selçuk, "Bizim ihtiyaçlarımız..
Eğitim

Milli Eğitim Bakanlığı’ndan yüz yüze eğitim açıklaması

7 Ocak 2021
Yapılan yazılı açıklamada “Hayat boyu öğrenme kurumlarındaki 20 Kasım 2020 tarihinde durdurulan eğitim faaliyetlerine 11.01.2021 tarihinden itibaren yüz yüze olarak başlanılacaktır. Salgının seyrine göre İl/İlçe Hıfzıssıhha Kurulu Kararı il..
Eğitim

MEB’den kurslar için yüz yüze eğitim kararı

5 Ocak 2021
Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Mustafa Safran imzasıyla illere gönderilen yazıda, tüm dünya ülkelerinde olduğu gibi mevsim şartlarının da etkisiyle artan Covid-19 salgını sebebiyle 5580 Sayılı Özel Öğretim Kurumları Kanunu kapsamında olan tü..
Eğitim

MEB, seçmeli satranç dersinin okutulmasına karar verdi

31 Aralık 2020
Milli Eğitim Bakanlığı, 2021 - 2022 eğitim yılından itibaren ortaokul 5, 6, 7 ve 8. sınıflarda satranç derslerinin seçmeli olarak verileceğini açıkladı. Yeni alınan kararla birlikte 5 milyonun üzerinde ortaoku..
Eğitim

MEB’in gönderdiği tabletleri İl Milli Eğitim Müdürü dağıttı

31 Aralık 2020
CHP Kütahya Milletvekili Ali Fazıl Kasap, “Bu, ülkenin nasıl bir parti devleti haline geldiğini gösteriyor” dedi. Bazı vatandaşlar da “Köyümüzde internet yok, çocuklarımız bu tableti nasıl kullanacak?” diye sordu."İl Milli Eğiti..
Eğitim

MEB’den yüz yüze sınav kararı

25 Aralık 2020
Milli Eğitim Bakanlığı'ndan (MEB) daha önce yapılan açıklamada, 4-22 Ocak tarih aralığında sınava girmeyen öğrenciler için yüz yüze sınav yapılacağı duyurulmuştu. MEB, bir günde en fazla iki sınav yapılacağını açıklamıştı.YÜZ YÜ..
Eğitim

MEB’den yeni uzaktan eğitim kararı

18 Aralık 2020
MEB'den yapılan açıklamaya göre Covid-19 salgını tedbirleri kapsamında uzaktan eğitim süreci, okullardaki sınavlar ve yarıyıl tatili takvimiyle ilgili MEB tarafından bazı düzenlemeler yapıldı.MEB'den yapılan ..
Eğitim

Milli Eğitim Bakanlığı’ndan LGS ve YKS açıklaması

2 Aralık 2020
Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), Liselere Geçiş Sistemi (LGS) kapsamındaki merkezi sınav ve Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) gibi sınavların kapsamında bir değişikliğin söz konusu olmadığını, öğrencilerin tüm müfredattan sorumlu tutulacağı..
Eğitim

Okul öncesi eğitim için 13 günde 4 kez karar değiştirildi

2 Aralık 2020
Eğitim-İş Genel Başkanı Orhan Yıldırım, durumu “plansızlık ve karmaşa” olarak nitelendirerek “Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi sonrasında bakanlıklar ile Cumhurbaşkanlığı’nın almış olduğu kararlar ve uygulama süreçleri birbirinden kopuk hal..
Eğitim

İstanbul’da uzaktan eğitim kararı

28 Kasım 2020
İstanbul Vali Yardımcısı Niyazi Erten başkanlığında toplanan İl Umumi Hıfzısıhha Meclisi'nde alınan karar sonrası yapılan yazılı açıklama şöyle:"İl Umumi Hıfzıssıhha Meclisi 28.11.2020 Cumartesi günü saat 15:30'da Vali Yardımcısı Niyazi..
Eğitim

Yüz yüze eğitimin devam edeceği kurslar açıklandı

24 Kasım 2020
MEB Özel Öğretim Kurumları Genel Müdürlüğünden illere gönderilen yazıda, koronavirüs salgını nedeniyle 5580 sayılı Özel Öğretim Kurumları Kanunu kapsamında faaliyetlerine devam eden kurumlarda 20 Kasım 2020-4 Ocak 2021 arasında yüz yüze eği..
Eğitim

Diyanet’in kurslarında yüz yüze eğitime devam

21 Kasım 2020
Milli Eğitim Bakanlığı, Covid-19 salgını nedeniyle yüz yüze eğitime 4 Ocak 2021 tarihine kadar ara verildiğini duyururken Diyanet İşleri Başkanlığı, “Yatılı Kuran kurslarında yüz yüze eğitime devam” kararı aldı.Covid-19 salgını ile müca..
Eğitim

Anaokulu ve kreşler için yüz yüze eğitim kararı

20 Kasım 2020
Açıklamada, resmi ve özel tüm anaokulu, ana sınıfı ve uygulama sınıflarında haftada 5 gün yüz yüze eğitim yapılmasının uygun olacağı ifadelerine yer verildi.Bu kapsamda, Okul öncesi eğitim kurumlarında, 5 gün ve günde 6 etkinlik saati y..
Eğitim

YKS ve LGS sınavları için değişiklikler gündemde

20 Kasım 2020
Koronavirüs salgını nedeniyle yüz yüze eğitime 4 Ocak'a kadar ara verildi. 18 milyon öğrenci 4 Ocak'ta okullara dönecek. Okul sınavlarında, yüz yüze ve online tüm müfredattan sorumlu olacaklar. Ara tatil öncesi yapılan sınavlar, geçerli ola..
Gündem

Atama kararları Resmi Gazete’de yayınlandı

11 Kasım 2020
Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzasıyla yayımlanan atama kararlarına göre, Adalet Bakanlığında açık bulunan adalet başmüfettişliklerine, Kerem Kerim Arslan, Berkay Altuğ, Mehmet Oğraş ve Semih Çayönü..
Eğitim

2021 LGS tarihi açıklandı

9 Kasım 2020
Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk imzasıyla 81 ile gönderilen yazıyla, sınavla öğrenci alacak ortaöğretim kurumlarına ilişkin merkezi sınavın (LGS 2021) tarihi duyuruldu.Merkezi sınav, 6 Haziran 2021 Pazar günü gerçekleştirilecek...