Milli Savunma Bakanlığı etiketine sahip içerikler sıralanmıştır.
Gündem

Toplumsal olaylarda MİT ve TSK silah kullanabilecek

7 Ocak 2021
Resmi Gazete’nin dünkü sayısında yayımlanan “Türk Silahlı Kuvvetleri, Milli İstihbarat Teşkilatı, Emniyet Genel Müdürlüğü, Jandarma Genel Komutanlığı ve Sahil Güvenlik Komutanlığı Taşınır Mal Yönetmeliği” adlı değişiklikle “milli güvenlik, ..
Gündem

MSB: TSK, mücadelesini azimle sürdürmekte kararlıdır

6 Ocak 2021
Milli Savunma Bakanlığı'nın 'darbe' tartışmalarına ilişkin yazılı açıklaması şöyle:"Millî Savunma Bakanlığı, tüm birlik ve kurumları ile başta FETÖ, PKK/YPG ve DEAŞ gibi terör örgütleri olmak üzere;Her türlü ..
Gündem

MSB: Silah kazası sonucu bir asker şehit oldu

29 Aralık 2020
Bakanlıktan yapılan açıklamada, 28 Aralık'ta Şereflikoçhisar'da meydana gelen silah kazası sonucu bir askerin yaralandığı, sevk edildiği hastanede yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak şehit olduğu belirtildi.Açıklamada, "Biz..
Gündem

Hakkari’de çığ altında kalan bir asker şehit oldu

27 Aralık 2020
Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamada, "Hakkâri/Şemdinli bölgesinde bulunan bir üs bölgemizin kar nedeniyle kapalı yolunun açılması için yürütülen çalışmalar sırasında çığ düşmesi sonucu 2 personelimiz çığ altında kalmıştır.Bir personel..
Gündem

MSB asker sevklerinin ertelendiğini duyurdu

7 Aralık 2020
Milli Savunma Bakanlığından (MSB) Deniz Kuvvetleri Komutanlığı ve Jandarma Genel Komutanlığı'ndaki sevk tarihlerine ilişkin açıklama yapıldı.Açıklamada şöyle denildi:"Askerlik görevi için 23-25 Kasım tarihlerinde Deniz Kuvvetleri Ko..
Gündem

Türk-Rus Ortak Merkezi’ne ilişkin mutabakat imzalandı

1 Aralık 2020
İşte MSB'nin yaptığı açıklama:"Türk-Rus Ortak Merkezinin kuruluş ve görev esaslarına ilişkin teknik detaylara yönelik görüşmeler tamamlanmış, mutabakat imzalanmıştır.Türk-Rus Ortak Merkezinin en kısa sürede faaliyete geçirilmesi içi..
Gündem

MSB: Hakkari’de 1 asker şehit oldu

17 Kasım 2020
Milli Savunma Bakanlığı'ndan (MSB) yapılan yazılı açıklamada, "Hakkâri/Çukurca Irak sınır hattında icra edilen operasyon esnasında 16 Kasım 2020 tarihinde bir kahraman silah arkadaşımız, bölücü terör örgütü mensuplarınca gerçekleştirilen ta..
Gündem

Geniş katılımlı Rus heyeti bugün Ankara’da

13 Kasım 2020
Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Rusya'dan geniş katılımlı bir heyetin bugün Ankara'ya geleceğini ve Karabağ'daki ateşkes sonrasında yapılacak çalışmalar hakkında teknik görüşmeler yapılacağını açıklamıştı. Güvenlik kaynaklarından alınan ..
Gündem

Millî Savunma Bakanı Akar’dan ABD’ye mesaj

12 Kasım 2020
Akar, "ABD’nin teknik anlamda S-400 ve F-35’lerin uyumluluğu konusundaki kaygısını ele almaya hazırız. Ortak çalışma grubu teklifimiz halen masadadır" ifadelerini kullandı.TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'nda, Milli Savunma Bakanlığı'nın 20..
Gündem

AYM’den emsal ‘mobbing’ kararı

24 Ekim 2020
Anayasa Mahkemesi'nin (AYM) kararına göre Levent Tütüncü, Gülhane Askeri Tıp Akademisi Haydarpaşa Eğitim Hastanesi’nde askeri tabip kıdemli albay olarak görev yaparken 2013’te isteği üzerine emekliye ayrıldı.Tütüncü, daha sonra 2014’te ..
Gündem

MSB duyurdu: Azerbaycan’da 22 yerleşim yeri kurtarıldı

5 Ekim 2020
Bakanlıktan yapılan açıklama şöyle:"Azerbaycan güvenilir kaynaklarından alınan bilgilere göre; Azerbaycan Silahlı Kuvvetlerinin işgal altındaki topraklarını kurtarmak için başlattığı harekâtta bugüne kada..
Gündem

MSB’den TSK personeline düğün ve nikah uyarısı

24 Eylül 2020
Milli Savunma Bakanlığı, yurt içi ve sınır ötesindeki birlikleri Koronavirüs salgınından uzak tutmaya yönelik hayata geçirdiği uygulamalara bir yenisini ekledi.  Bu kapsa..
Yurt Haber

Pençe-Kaplan operasyon bölgesinde 2 asker şehit oldu

18 Eylül 2020
Milli Savunma Bakanlığından (MSB) yapılan açıklamada, "Pençe-Kaplan operasyon bölgesinde bir üs bölgemize 17 Eylül 2020 tarihinde bölücü terör örgütü mensuplarınca roketatar ile yapılan taciz atışı sonucunda iki ..
Gündem

MSB: Türkiye, Yunanistan ve 4 ülkeden ortak tatbikat

17 Eylül 2020
Milli Savunma Bakanlığı, Türkiye, Romanya, Yunanistan, Bulgaristan, Arnavutluk ve Kuzey Makedonya'nın Romanya'da ortak tatbikat gerçekleştirildiğini duyurdu.MSB'nin Twitter'ya açıklamasında, "Türkiye, Romanya, Yunanistan, Bulgaristan, A..
Gündem

İdlib’deki TSK gözlem noktalarına saldırı

16 Eylül 2020
Milli Savunma Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, ''İdlib gerginliği azaltma bölgesindeki 3,4,5,6,7,8 ve 9 numaralı gözlem noktalarımıza Esed rejimi tarafından yönlendirilen sivil görünümlü bazı gruplar yaklaşmış, 7 numaralı gözlem noktamıza..
Gündem

MSB: Bir komutan koronavirüsten hayatını kaybetti

16 Eylül 2020
Milli Savunma Bakanlığı'nın Twetter hesabından yapılan açıklamada şöyle denildi:"Kayseri’deki 12’nci Hava Ulaştırma Üs K.lığında görevli mesai arkadaşımız Bnb. Halil İbrahim Kaya, #COVID19 tedavisi gördüğü hastanede maalesef kurtarılama..
Gündem

MSB: Tuğgeneral Sezgin Erdoğan şehit oldu

9 Eylül 2020
Milli Savunma Bakanlığı, Tuğgeneral Sezgin Erdoğan'ın İdlib harekât bölgesinde görevi esnasında kalp krizi geçirerek şehit olduğunu duyurdu.MSB'den yapılan açıklama şu şekilde:"Kahraman silah arkadaşımız Tuğgeneral Sezgin Erdoğan, İ..
Gündem

MSB: Libya’da bir asker şehit oldu

26 Ağustos 2020
Milli Savunma Bakanlığından (MSB) yapılan açıklamada, "Trablus/Libya'da 25 Ağustos 2020 tarihinde bir kahraman silah arkadaşımız görevi esnasında rahatsızlanmış, derhal hastaneye kaldırılmış ve yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayar..