Recep Tayyip Erdoğan etiketine sahip içerikler sıralanmıştır.
Politika

Muharrem İnce’den Erdoğan’a tepki

11 Temmuz 2020
Ayasofya'nın ibadete açılmasının ardından sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımlarla eleştirilerin hedefi haline gelen Muharrem İnce, AKP'li Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 'Tek parti döneminde alınan bu karar, tarihe ihanet olmanın yanında huk..
Politika

Kılıçdaroğlu: Erdoğan’ın gidici olduğunu biliyorum

10 Temmuz 2020
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Gazeteci Duygu Demirdağ moderatörlüğünde Deniz Zeyrek, İsmail Saymaz ve Ali Haydar Fırat'ın sorularını yanıtlıyor.Kılıçdaroğlu'nun gazetecilerin sorularına verdiği yanıtlar kısaca şöyle;..
Politika

CHP’li Hamzaçebi: Fon uygulamasına geri dönülmeli

9 Temmuz 2020
Hamzaçebi, TBMM’de düzenlediği basın toplantısında, Gıda, Tarım ve Orman alanında bazı düzenlemeler yapılması hakkında kanun teklifinde yer alan tütün düzenlemesini değerlendirdi. “Üretici can çek..
Politika

Gezici Araştırma: Kadın seçmenler AKP’den kopuyor

9 Temmuz 2020
Gezici Araştırma şirketine göre, AKP'nin yüzde 53'lerde olan '50-64 yaş arası kadın seçmen desteği' yüzde 45.5 e geriledi. Seçmenin yüzde 21.3'ünü oluşturan bu seçmen kitlesi 2015-2018 arasındaki seçimlerde yüzde 53.8 ile AKP'ye oy verdi. C..
Politika

Meral Akşener’den Erdoğan’a uyarı

8 Temmuz 2020
İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener partisinin grup toplantında konuştu. Akşener, iktidarın olayları bahane ederek kendi istediklerini dayattığını söyledi.Çoklu baro teklifi ile toplumsal ayrışmanın barolara yansıtalacağını ifade eden..
Politika

Kılıçdaroğlu: Kimsenin erken seçim istediği yok

8 Temmuz 2020
Kurultayın ertelenmeyeceğine vurgu yapan Kılıçdaroğlu, isminin ise 'İktidar Kurultayı' olarak belirlendiğini dile getirdi.Kılıçdaroğlu cumhurbaşkanlığı adaylığı tartışmaların yönelik ise, "Çok erken bu tür tartışmalar için. Ne ortam ne ..
Politika

Faik Öztrak gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu

3 Temmuz 2020
Öztrak, CHP genel merkezinde düzenlediği basın toplantısında çoklu baro projesinin bir 'FETÖ projesi' olduğunu söyledi. Öztrak "Erdoğan şimdi de avukatlarımızın cüppelerine ilik açıp düğme dikmek istiyor. Kimin projesiyle? Bu ülkenin başına..
Gündem

Cumhurbaşkanlıkta kıdem tazminatıyla ilgili kritik görüşme

18 Haziran 2020
Hükümetin kıdem tazminatını fona dönüştürüp Tamamlayıcı Emeklilik Sistemi’nin (TES) parçası yapma girişimi devam ederken Cumhurbaşkanlığı’nda kritik bir görüşme gerçekleşti.İşçi ve işveren tarafı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile g..
Gündem

Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığına Bekir Şahin seçildi

5 Haziran 2020
Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzasıyla yayımlanan karara göre, Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığına, Yargıtay Büyük Genel Kurulunca aday gösterilen Yargıtay Daire Başkanı Bekir Şahin seçildi...
Politika

İletişim Başkanı Altun’dan darbe açıklaması

26 Mayıs 2020
Altun, 27 Mayıs 1960 darbesinin 60. yıl dönümü dolayısıyla sosyal medya hesabı Twitter üzerinden açıklamalarda bulundu.'Erdoğan hükümetleri döneminde insan hakları, demokratikleşme ve evrensel hukuk anlayışının, bu milletin on yıllardır..
Gündem

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Donald Trump ile telefonda görüştü

23 Mayıs 2020
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ABD Başkanı Donald Trump ile telefonda görüştü.İletişim Başkanlığından görüşmeye ilişkin yapılan açıklamada şunlar kaydedildi:"Görüşmede ikili meselelerin yanı sıra Libya ve Suriye başta olmak üze..
Gündem

Erdoğan’ın imzasıyla bir çok isim görevden alındı

23 Mayıs 2020
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzasıyla yayımlanan kararlara göre, Hoca Ahmet Yesevi Uluslararası Türk-Kazak Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanlığına Prof. Dr. Muhittin Şimşek getirildi.Adalet Bakanlığında açık bulunan Adalet Müf..
Politika

Erdoğan: Bayramda sokağa çıkma yasağı 4 gün olacak

18 Mayıs 2020
Cumhurbaşkanı Erdoğan Kabine Toplantısının ardından önemli açıklamalarda bulundu. Erdoğan bayramda 4 günlük sokağa çıkma kısıtlamasının olacağını açıkladı.Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları;Van ve Adana'da vefa ..
Gündem

21 ilde maske takmadan sokağa çıkmak yasaklandı

16 Mayıs 2020
Covid-19'a karşı mücadelede "Kontrollü Sosyal Hayat" sürecinde pazar yerleri, marketler, AVM'ler, toplu ulaşım araçları, taksiler ile tekrar hizmet vermeye başlayan kuaförler ve berberlerde zorunlu olan maske kullanımı, bazı illerde hıfzıss..
Gündem

15 ilde ilan edilen sokağa çıkma yasağı başladı

16 Mayıs 2020
Yeni tip koronavirüsle (Kovid-19) mücadele kapsamında 15 ilde 16-17-18-19 Mayıs'ta uygulanacak sokağa çıkma kısıtlaması başladı.İçişleri Bakanlığının genelgesiyle Ankara, Balıkesir, Bursa, Eskişehir, Gaziantep, İstanbul, İzmir, Kayseri,..
Gündem

65 yaş üstünün izin saati değişti

15 Mayıs 2020
İçişleri Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, "Meteorolojik verilere göre 17 Mayıs pazar günü hava sıcaklıklarının yüksek seyredeceğinin değerlendirilmesi üzerine Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatıyla, 65 yaş ve üzeri ile..
Medya

MİT dosyasında gazetecilerin tutukluluğuna devam kararı

4 Mayıs 2020
Libya’da hayatını kaybeden bir MİT mensubunun ifşa edilmesi gerekçesiyle yedisi gazeteci sekiz şüpheli hakkında yürütülen soruşturmada hâkimlik, gazetecilerin avukatlarına ulaşmadan barodan avukat atanmasını istedi ve atanan avukatlarla tut..

Yazar Gündemleri

Ali Murat İRAT

İnsan insanın yarasıdır

Enver AYSEVER

Hangi Diyanet, hangi laiklik?

Gündemde Son Dakika