Resmi Gazete etiketine sahip içerikler sıralanmıştır.
Ekonomi

İthal ekmeğe ek vergi geldi

6 Ağustos 2020
Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'ın önümüzdeki dönemde belli başlı zorunlu ürünler dışında ithalatın zorlaşacağı mesajının ardından Ticaret Bakanlığı dün 115 işlenmiş tarım ürününe yüzde 4 ila yüzde 20 arasında değişen oranlarda ek gü..
Ekonomi

MASAK Başkanı görevden alındı!

5 Ağustos 2020
Hazine ve Maliye Bakanlığı Mali Suçları Araştırma Kurulu (MASAK) Başkanı Osman Dereli görevden alındı. Dereli'nin görevden alınmasına ilişkin Cumhurbaşkanı kararı Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayımlandı.  D..
Gündem

TSK’ya ait atama kararları yayımlandı

5 Ağustos 2020
Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yer alan atama kararına göre; Kara, Deniz ve Hava Kuvvetleri Komutanlığı'nda 127 general ve amiralin görev yerleri değişti. Bu kapsamda, Kara Kuvvetleri'nde 74 general, Deniz Kuvvetleri'nde 36 amiral ve Ha..
Gündem

Sosyal medya yasası yürürlüğe girdi

31 Temmuz 2020
İnternet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla İşlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında Kanunda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun, Resmi Gazete'de yayımlandı.Yürürlüğe giren kanunla, internet kullanıcıların..
Gündem

Türkiye’de işçilerin yüzde 13.7’si sendikalı

30 Temmuz 2020
Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından hazırlanan ve Resmi Gazete'de yayımlanan sendikalı işçilere yönelik Tebliğe göre, Türkiye'de 14 milyon 251 bin 655 işçiden, 1 milyon 946 bin 165'inin sendikalı olarak çalışıyor.Düny..
Gündem

Dijital Mecralar Komisyonu kuruluyor

28 Temmuz 2020
'Dijital Mecralar Komisyonu Kurulması ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılması Hakkında Kanun' Resmi Gazete'de yayımlandı.Buna göre, bireylerin kişilik haklarına, özel hayatın gizliliğine ve diğer temel hak ve özgürlüklere aykırı ya da ..
Gündem

Kurban Bayramı’nda köprü ve otoyollar ücretsiz

28 Temmuz 2020
Kurban Bayramı nedeniyle, Karayolları Genel Müdürlüğü sorumluluğu altında bulunan otoyollar ile Fatih Sultan Mehmet Köprüsü ve  15 Temmuz Şehitler Köprüsü'nden  geçişler, 30 Temmuz Perşembe günü gece yarısından, ..
Gündem

28 ile yeni İl Jandarma Komutanı atandı

28 Temmuz 2020
Resmi Gazete’nin bugünkü sayısında yer alan karara göre; Denetleme ve Değerlendirme Başkanı Tümgeneral Halis Zafer Koç Jandarma Genel Komutan Yardımcılığına, Sahil Güvenlik Personel Başkanı Tuğamiral Cengiz Ünver Sahil Güvenlik Genel Komuta..
Gündem

Türk Tarih Kurumu Başkanlığına Prof. Dr. Birol Çetin atandı

23 Temmuz 2020
Atama kararı, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın imzasıyla Resmi Gazete'de yayınlandı.Buna göre, TTK Başkanlığına Prof. Dr. Birol Çetin getirildi.Atama, 664 sayılı Kanun Hükmünde Kararname'nin 24'üncü maddesi ile 3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kar..
Ekonomi

Soğan ve patateste ihracat için ön izin şartı kaldırıldı

19 Temmuz 2020
Ticaret Bakanlığı'nın İhracı Yasak ve Ön İzne Bağlı Mallara İlişkin Tebliğde Değişiklik Yapılmasına Dair Tebliği, Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi.Buna göre, kuru soğan ile taze veya soğutulmuş patates ihracatında Tarım ve O..
Gündem

CHP ‘çoklu baro’ için AYM’ye başvurdu

16 Temmuz 2020
Avukatlık Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun, Resmi Gazete’nde yayımlanarak yürürlüğe girdi.CHP, kanunun yürürlüğe girmesiyle birlikte, daha önce açıklandığı gibi, iptali istemiyle A..
Sağlık

Sağlık Bakanlığı’ndan virüs için iki büyük ihale

16 Temmuz 2020
Sağlık Bakanlığı, Halk Sağlığı Genel Müdürlüğü aracılığı ile 10 bin kutu Favipiravir ve 500 bin adet N95 maskesi için Devlet Malzeme Ofisi kanalıyla ihale açtı. Her iki ürün de iç piyasadan tedarik edilecek.Sağlık Bakanlığı Halk Sağlığı..
Gündem

427 mülki idare amirinin görev yeri değiştirildi

14 Temmuz 2020
Resmi Gazete’nin bugünkü sayısında, ‘Cumhurbaşkanlığı Tarafından Yapılan Atamalar’ başlığı ile yer alan kararnameye göre; İçişleri Bakanlığı bünyesindeki 427 mülki idare amirinin görev yerleri değiştirildi.Buna göre; Bilgi İşlem Dairesi..
Eğitim

Üniversitelerin uzaktan ve ikinci öğrenim ücretleri değişmedi

11 Temmuz 2020
"2020-2021 Eğitim-Öğretim Yılında Yükseköğretim Kurumlarında Cari Hizmet Maliyetlerine Öğrenci Katkısı Olarak Alınacak Katkı Payları ve Öğrenim Ücretlerinin Tespitine Dair Karar"ın yürürlüğe konulmasına ilişkin Cumhurbaşkanı Kararı, Resmi G..
Gündem

Çoklu baro teklifi TBMM’de kabul edilerek yasalaştı

11 Temmuz 2020
Türkiye Barolar Birliği ve 80 baronun karşı çıktığı, muhalefetin “hayır” dediği “Çoklu baro” teklifi tüm itirazlara karşın AK Parti ve MHP oylarıyla kabul edilerek yasalaştı. Yapılan elektronik oylamaya 417 mille..
Gündem

Cumhurbaşkanı Danışmanlığına 2 yeni atama

10 Temmuz 2020
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzasıyla yayımlanan kararlara göre, Ayhan Oğan ve Hamza Gedikoğlu Cumhurbaşkanı Danışmanlığına atandı.Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığında açık bulunan Muğla İl M..
Ekonomi

SGK TOKİ’ye rakip oldu

9 Temmuz 2020
İlanında ihale Kanunu'na tabi olmadığını özellikle belirten SGK, satışa çıkardığı gayrimenkullerin listesini Resmi Gazete'de yayımladı. Önümüzdeki 21, 22, 23 ve 24 Temmuz tarihlerinde yapılacak 4 seri ihaleyle satılacak konutlar için 204 bi..
Gündem

Emniyet Genel Müdürlüğünde atama ve yer değiştirmeler

9 Temmuz 2020
Emniyet Genel Müdürlüğünün internet sitesinde yer alan açıklamaya göre, 2020 yılı genel atamaları çerçevesinde 2, 3 ve 4'üncü sınıf emniyet müdürü ile emniyet amiri rütbelerindeki 627 personelin atama ve yer değiştirme işlemleri tamamlandı...

Yazar Gündemleri

Ali Murat İRAT

İnsan insanın yarasıdır

Enver AYSEVER

Hangi Diyanet, hangi laiklik?

Gündemde Son Dakika