Resmi Gazete etiketine sahip içerikler sıralanmıştır.
Ekonomi

‘2021 Yılı Yatırım Programı’ Resmi Gazete’de yayımlandı

16 Ocak 2021
Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasını taşıyan Yatırım Programı'nda yer alan 3 bin 91 projeye 138,3 milyar lira ödenek tahsis edildi.2021 Yılı Yatırım Programının Kabulü ve Uyg..
Ekonomi

Bakan Selçuk’tan Kısa Çalışma Ödeneği açıklaması

15 Ocak 2021
Selçuk, yaptığı yazılı açıklamada, kısa çalışma ödeneği uygulamasında geçmiş dönemlere göre süreci daha hızlı yürütmek için başvuruları e-Devlet'e taşıdıklarını anımsattı.Salgın döneminde kısa çalışma ödeneğini hızla devreye aldıklarını..
Ekonomi

Değerli konut vergisine yeni düzenleme

15 Ocak 2021
Resmi Gazete'de yayınlanan tebliğe göre; birden fazla mesken nitelikli taşınmazı bulunanların değerli konut vergisinin konusuna giren en düşük değerli mesken nitelikli tek taşınmazı (intifa hakkına sahip olunması hâli dâhil) için değerli ko..
Gündem

Trafik cezalarında yeni dönem başlıyor

13 Ocak 2021
Araç kiralamada yeni dönem başladı. 'Trafik İdari Para Cezası Karar Tutanaklarının Düzenlenmesinde, Tahsilinde ve Takibinde Uygulanacak Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik'te yapılan değişiklik Resmi Gazete'de yayımlandı.Yeni yönetmeliğ..
Ekonomi

Destek ödemesi tutarları yüzde 21.56 artırıldı

13 Ocak 2021
Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'ndan yapılan yazılı açıklamaya göre, Bakan Selçuk 2021 Ocak döneminden itibaren geçerli olmak üzere asgari ücret artış oranının Cumhurbaşkanı kararıyla nakdi ücret desteğine, istihdama dönüş teşvi..
Sağlık

Sağlık çalışanlarına ek ödeme için yeni karar

12 Ocak 2021
Sağlık personeline ek ödeme için yeni bir karar alındı. Resmi Gazete'de yayımlanan karara göre, sağlık personeline 1 Kasım 2020'den geçerli olmak üzere iki ay süreyle ek ödeme yapılabilecek.Ek ödeme yapılma kararı alınması halinde yer v..
Gündem

Kadın trafik polisleri, beyaz türban takabilecek

9 Ocak 2021
Emniyet teşkilatı personelinin resmi kıyafetlerini düzenleyen kılık ve kıyafet yönetmeliğinde değişiklik yapıldı. Resmi Gazete’nin ..
Gündem

5 bakanlığa ilişkin atamalar Resmi Gazete’de yayımlandı

9 Ocak 2021
Bazı bakanlık, kurum ve kuruluşlara ilişkin atama ve görevden alma kararları,  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla Resmi Gazete'de yayımlandı.AİLE, ÇALIŞMA VE SOSYAL HİZMETLER BAKANLIĞIAile, Çalışma ve S..
Gündem

Toplumsal olaylarda MİT ve TSK silah kullanabilecek

7 Ocak 2021
Resmi Gazete’nin dünkü sayısında yayımlanan “Türk Silahlı Kuvvetleri, Milli İstihbarat Teşkilatı, Emniyet Genel Müdürlüğü, Jandarma Genel Komutanlığı ve Sahil Güvenlik Komutanlığı Taşınır Mal Yönetmeliği” adlı değişiklikle “milli güvenlik, ..
Gündem

3 ilde bazı bölgeler ‘riskli alan’ ilan edildi

6 Ocak 2021
Resmi Gazete'de yayımlanan Cumhurbaşkanı Kararnamesi'ne göre, Çorum, Mersin ve Kayseri'de bazı bölgeler 'riskli alan' statüsüne alındı. Yayımlanan karara göre riskli alan ilan edilen yerler şöyle:-Çorum'da Merkez ilçesi Kale mahallesi i..
Gündem

Bakanlıklar ile İŞKUR’da görevden almalar Resmî Gazete’de

2 Ocak 2021
Kararlara göre, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Aile ve Toplum Hizmetleri Genel Müdürü Ali Çevik görevinden alındı. Söz konusu bakanlıkta açık bulunan Uluslararası İşgücü Genel Müdür Yardımcılığına Mahir Gümüş, Çalışma Genel Müd..
Ekonomi

2021 yılı değerli kâğıt bedelleri açıklandı

1 Ocak 2021
Muhasebat Genel Müdürlüğünün konuya ilişkin tebliği, Resmî Gazete'nin mükerrer sayısında yayımlanarak 1 Ocak 2021 itibarıyla geçerli olmak üzere yürürlüğe girdi. Buna göre, 2021'de ilgili kanunda "değerli kâğıt" olarak belirlenen noter kâğı..
Gündem

Kamu ve taşeron işçilerine tediye ödeme tarihleri belirlendi

31 Aralık 2020
Cumhurbaşkanlığı'nın konu ile ilgili kararı Resmi Gazete'de yayınlandı.Buna göre, 6772 sayılı Kanun kapsamına giren kurumlarda çalışan işçilere 2021 yılında ilave tediyenin birinci yarısı 29/1/2021, diğer yarısı 11/5/2021 tarihinde öden..
Gündem

İşten çıkarma yasağı iki ay daha uzatıldı

30 Aralık 2020
Cumhurbaşkanlığı'nın '4857 Sayılı İş Kanununun Geçici 10 uncu Maddesinin Birinci ve İkinci Fıkralarında Belirtilen Sürelerin 17/1/2021 Tarihinden İtibaren İki Ay Uzatılmasına Dair Kararı' Resmi Gazete'de yayınlandı.Buna göre 4857 sayılı..
Ekonomi

Elektrikte güvence birim bedelleri artırıldı

29 Aralık 2020
Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayınlanan EPDK kararı kapsamında, 2021 yılında abone gruplarına göre elektrik piyasasında güvence bedelleri yeniden belirlendi.Sanayi ve ticarethane için 93.7 kWh/TL’den 106.9 kWh/TL’ye, mesken için 3..
Gündem

HSK kararnamesi Resmi Gazete’de yayımlandı

29 Aralık 2020
HSK'nın 24 Aralık 2020'deki kararnamesi, Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayımlanarak yürürlüğe girdi.Kararnamede, 324 adli yargı ile 61 idari yargı hakim ve savcılarının HSK tarafından yapılan görev değişiklikleri yer aldı.HSK B..
Gündem

Beyaz eşya ve mobilyada taksit sayısı azaltıldı

26 Aralık 2020
Bakanlık tarafından hazırlanan Perakende Ticarette Uygulanacak İlke ve Kurallar Hakkında Yönetmelikte Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik, Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi.Buna göre, perakende işletmelerce tüketicilere yö..
Sağlık

16 bin sağlık personeli istihdam edilecek

25 Aralık 2020
Cumhurbaşkanı kararı uyarınca personel temininde güçlük çekilen yerler ve hizmet dallarında sağlık hizmetlerinin verimli yürütülebilmesi amacıyla 2021 yılında 16,000 sözleşmeli sağlık personeli istihdam edilecek.Resmi Gazete'nin bugünkü..