Salda Gölü etiketine sahip içerikler sıralanmıştır.
Çevre

Salda Gölü’nde suya ve plaja girişler yasaklandı

28 Eylül 2020
Bakan Kurum, Salda Gölü'nün Türkiye'nin eşsiz güzelliklerinden biri olduğunu hatırlattı. Doğa harikası gölün hep güzel kalması ve nesiller boyu yaşaması için çalışmalarını sürdürdüklerini vurgulayan Kurum, bölgedeki ekosistemi ve su kalites..
Çevre

Murat Kurum’dan Salda Gölü açıklaması

19 Eylül 2020
Çevre ve Şehircilik Bakanı Kurum, sosyal medya hesabından Salda Gölü ile ilgili açıklamalarda bulundu. Bakan Kurum, paylaşımında, "Ülkemizin en değerli doğal miraslarından olan ve Özel Çevre Koruma Bölgesi ilan ettiğimiz Salda Gölü ve çevre..
Çevre

Salda Gölü imar planı onaylandı

19 Eylül 2020
Burdur Valiliğinden yapılan açıklamada, ÖÇK ilanı ile birlikte her türlü uygulamanın durdurulduğu köylerde, bu planın koşullarına uygun olmak kaydıyla seyrek yoğunluklu kırsal yapılaşmaya imkân tanıyacağı bilgisi paylaşıldı.Açıklamada, ..
Yurt Haber

Salda Gölü’nde sigara içmek yasaklandı

10 Temmuz 2020
Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Tabiat Varlıklarını Koruma Genel Müdürlüğü Araştırma ve Tescil Daire Başkanı Ümit Turan, Salda Gölü'nü 'dumansız hava sahası' ile ön plana çıkan bir plaj haline getireceklerini söyledi.1 Ağustos'tan itibare..
Yerel Yönetimler

CHP’li il belediye başkanları Salda’da buluştu

6 Temmuz 2020
İl Belediye Başkanları, Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz’in ev sahipliğinde ilk olarak Yeşilova Belediye Başkanı Mümtaz Şenel ile bir araya geldiler. Yeşilova Belediye Başkanı Şenel’in Salda Gölü Ha..