Su etiketine sahip içerikler sıralanmıştır.
Çevre

İstanbul’da barajların doluluk oranı yüzde 20’nin altına indi

3 Ocak 2021
İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Meteoroloji Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Hüseyin Toros, önümüzdeki hafta gelecek olan iki yeni yağışlı hava dalgasına dikkat çekerek, ''Meteorolojik modellerin tahmin tutarlılığı zaman arttı..
Çevre

Devlet Su İşleri: İstanbul’un üç aylık suyu var

13 Aralık 2020
İSKİ’nin verilerine göre, İstanbul’un barajlarında doluluk oranı yüzde 21,92 iken; bu oran, Aralık 2019’da yüzde 35,30’du.Meclis’teki Depremlere Karşı Alınabilecek Önlemleri Araştırma Komisyonu’nda sunum yapan Devlet Su İşleri Genel Müd..
Gündem

DİB: 28 günlük tam kapanma gerekli

30 Kasım 2020
Kapanma sürecinde halkın ihtiyaçlarını karşılayacak hazırlıkların yapılması gerektiğinin altını çizen açıklamada, çalışanların işten çıkarılmasının yasaklanması ve ücretli izin talep edildi. Ayrıca evden çalışanlar için bir mesai düzenlemes..
Yerel Yönetimler

Tunç Soyer’den açıklama: Suyu tasarruflu kullanalım

30 Kasım 2020
Soyer, kentin içme suyu ihtiyacının yarıya yakın bölümünü karşılayan ancak son dönemde kuraklık nedeniyle su seviyesi ciddi oranda düşen Tahtalı Barajı havzasında incelemelerde bulundu. İzmir'in can damarı konumundaki barajda su seviyesinin..
Çevre

Yağmurun memleketi Rize, su sıkıntısı çekiyor

19 Ekim 2020
Türkiye’nin yıllık 2 bin 400 kilogram yağış oranıyla en çok yağış alan ili olan ve her ay yaşanan sel, heyelan ve taşkınlarla gündeme gelen Rize’de su sıkıntısı yaşanıyor. Kette son aylarda yaşanan kuraklık nedeniyle içme suyu kaynakları az..