TBMM etiketine sahip içerikler sıralanmıştır.
Politika

Selahattin Demirtaş hakkındaki 7 iddiaya cevap verdi

6 Ağustos 2020
Demirtaş, kendisi hakkında fezlekeyi hazırlayan savcı Uğur Özcan’ın FETÖ’den tutuklandığını ifade etti. Demokratik Toplum Kongresi’nin (DTK) ‘terör yapılanması’ diye açıklandığını hatırlatan Demirtaş, “(DTK) ..
Çevre

CHP’li Yeşil: TOKİ ihaleleri rant alanına mı dönüştürüldü?

5 Ağustos 2020
Konu hakkında Çevre Şehircilik Bakanlığına soru önergesi veren Yeşil, “TOKİ tarafından yapılan konut projelerinin, meskenlerin kullanımı ve binalarda yaşanan sorunlara ilişkin mağduriyetler nedeniyle yapım aşamasında inşaat tekniğine ne düz..
Politika

HDP’li Mensur Işık’a ‘eşini yaralama’ fezlekesi

5 Ağustos 2020
HDP Muş Milletvekili Mensur Işık, 15 Temmuz'da eşi Ebru Işık'a şiddet uyguladı. Ebru Işık da karakola giderek eşi hakkında şikayette bulundu.Hürriyet'ten Mesut Hasan Benli'nin haberine göre, Ebru Işık 16 Temmuz günü de koruma talebinde ..
Politika

Kılıçdaroğlu’ndan kurultay uyarısı

3 Ağustos 2020
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, dört yardımcısının Parti Meclisi’ne (PM) seçilemediği kurultayla ilgili tartışmaların geride kalmasını istiyor. Kılıçdaroğlu’nun yakın çevresine yaptığı değerlendirmede, 'kurul..
Politika

Meral Akşener’den ‘EYT’ mesajı

30 Temmuz 2020
İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, 1 Ekim 2020 tarihine kadar tatile giren TBMM'de hükümetin, Emeklilikte Yaşa Takılanlar'ın (EYT) sorunlarını görüşmediğini belirterek, "Bu bayram da EYT'lilere bayram yok" dedi.Sosyal medya h..
Gündem

TBMM tatile girdi

29 Temmuz 2020
TBMM, sosyal medya düzenlemesine ilişkin kanun teklifinin görüşmelerinin tamamlanmasının ardından 1 Ekim'e kadar tatile girdi.Genel Kurulda, AKP'nin gündem ve çalışma saatlerine ilişkin grup önerisi kabul edildi...
Politika

Kılıçdaroğlu: Türkiye’nin toplumsal barışı ve huzuru sağlanacaktır.

28 Temmuz 2020
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu partisinin grup toplantısında konuştu. Kılıçdaroğlu'nun konuşmasından başlıklar şöyle: "Kimse umutsuzluğa kapılmasın, önümüzdeki süreç parlak.Yeter ki sandığı koysunlar, koy..
Gündem

Dijital Mecralar Komisyonu kuruluyor

28 Temmuz 2020
'Dijital Mecralar Komisyonu Kurulması ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılması Hakkında Kanun' Resmi Gazete'de yayımlandı.Buna göre, bireylerin kişilik haklarına, özel hayatın gizliliğine ve diğer temel hak ve özgürlüklere aykırı ya da ..
Politika

MHP VPN’lerin engellenmesini istedi

27 Temmuz 2020
MHP Genel Başkan Yardımcısı Feti Yıldız, TBMM’de görüşülmesi beklenen ve muhalefetin “yeni sansür” olarak nitelendirdiği sosyal medya düzenlemesi hakkındayazılı bir açıklama yaptı.“Mevcut mevzuatlar sorunları çözmekte yetersiz kalmaktad..
Politika

CHP’li Ünsal’dan Tiyatrolara destek çağrısı

24 Temmuz 2020
CHP Ankara Milletvekili Servet Ünsal, pandemi sürecinde zor günler geçiren tiyatroların, tiyatro sanatçısı ve emekçilerinin yaşadığı sorunları TBMM gündemine taşındı.Ünsal, “Pandemi nedeniyle tiyatroların, sanatçıların, emekçilerin arta..
Politika

CHP’li Özel’den ‘Yaramış’ yorumu

22 Temmuz 2020
CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, TBMM'de düzenlediği basın toplantısında, 15 Temmuz darbe girişimi ile ilgili söylediği “Darbe teşebbüsüne karışmış, pişman olmuş kişilere de sahip çıkmamız, onları bu toplumun iç..
Politika

CHP’den işsizliğe karşı araştırma önergesi

19 Temmuz 2020
CHP İstanbul Milletvekili Sibel Özdemir, TBMM Başkanlığı’na sunduğu araştırma önergesinde; her geçen gün derinleşen işsizliğe çare üretilememesi nedeniyle en az 10 milyon 221 bin kişinin işsiz olduğunu, işsiz olan milyonların umudunu yitird..
Politika

CHP’li Özel: İktidar ihaleleri istediği firmalara veriyor

18 Temmuz 2020
CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanlığı’na sunduğu araştırma önergesinde, kamunun zarara sokulduğu iddiaları başta olmak üzere kamu ihalelerindeki usulsüzlük iddialarının araştırılmasını istedi.“..
Politika

Tuma Çelik, HDP’den istifa etti

18 Temmuz 2020
HDP Mardin Milletvekili Tuma Çelik, HDP’den istifa ettiğini duyurdu. Kamuoyuna bilgilendirme yapan Tuma Çelik, istifasının gerekçesini şöyle anlattı:“TBMM bünyesinde ve halk içerisinde yaptığım çalışmalar bazı çevreleri rahatsız etmiş o..
Gündem

İstihdam paketi komisyondan geçti

18 Temmuz 2020
AKP hükümetinin ‘işgücü piyasasında normalleşme sürecini hızlandıracağı’ iddiasıyla Meclis’e getirdiği mini istihdam paketi, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’nda kabul edildi. Teklif yasalaşırsa Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın kararıyla yüz binlerce i..
Gündem

Çalışanlara kötü haber: Ücretsiz izine gönderilebilirler

17 Temmuz 2020
Kovid-19 pandemisinin istihdama etkilerinin azaltılması amacıyla alınan tedbirler kapsamında hazırlanan mini istihdam paketini içeren yasa teklifi TBMM Plan Bütçe Komisyonu’nda dün akşam kabul edildi. Teklifin en çok tartışılan maddesi işte..
Politika

AKP’den yeni yasa teklifi

16 Temmuz 2020
AKP’nin Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne (TBMM) sunduğu yasa teklifi ile işçiler 2021 Temmuz ayına kadar ücretsiz izne çıkarılabilecek.Teklif ile sözleşmeyi feshetme alanı da genişletiliyor. Torba öneride yer alan düzenlemelere göre işve..
Gündem

TRT, 3 bin 149 kişiyi sınavsız olarak işe aldı

16 Temmuz 2020
Sözcü'den Deniz Ayhan'ın haberine göre, İyi Partili Koncuk, ''TRT'de 2 bin civarında yetişmiş personel emekli edildi. Emekli olmayanların bir kısmı da Devlet Personel Başkanlığı'nda havuza atıldı. Akabinde, 3 binin üzerinde yeni eleman alın..

Yazar Gündemleri

Ali Murat İRAT

İnsan insanın yarasıdır

Enver AYSEVER

Hangi Diyanet, hangi laiklik?

Gündemde Son Dakika