TMMOB etiketine sahip içerikler sıralanmıştır.
Yerel Yönetimler

TMMOB Mersin İKK, “Mersin’in projeci ve yatırımcı bir meclise ihtiyacı var”

16 Temmuz 2020
18 meslek odasının örgütlendiği Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği (TMMOB) Mersin İl Koordinasyon Kurulu, Büyükşehir Belediye Meclisi’ndeki gergin oturumu üzüntüyle karşıladığını duyurdu.Kurulun açıklamasında,  “Mersin’i yönetme nok..
Gündem

Eski TMMOB Başkanı Teoman Öztürk anıldı

13 Temmuz 2020
Anmada saygı duruşunun ardından konuşan TMMOB Yönetim Kurulu Başkanı Emin Koramaz, Teoman Öztürk'ün mühendislerin- mimarların mücadelesini düzene, sermaye kesim..
Gündem

TMMOB’den kıdem tazminatı tepkisi!

24 Haziran 2020
TMMOB Başkanı Koramaz, yazılı açıklama ile kıdem tazminatının yerine “Tamamlayıcı Emeklilik Sistemi” uygulamasının getirilmesine yönelik düzenlemeye tepki gösterdi. Türkiye’de her ekonomik kriz yaşandığında hükümetin aklına ilk gelen çözümü..
Gündem

Siyasi parti ve meslek örgütlerinden “Avukatların yanındayız” mesajı

22 Haziran 2020
HDP Grup Başkanvekili Saruhan Oluç, TBMM’de düzenlediği basın toplantısında baro başkanlarının polis tarafından engellenmesine tepki gösterdi. Oluç, engelleme sırasında çekilen fotoğrafları göstererek, “Bunlar yargı sisteminin vazgeçilmezi ..
Gündem

Ortak açıklama: Hukuksuzluğa alışmayacağız

9 Haziran 2020
Devrimci İşçi Sendikaları Konfederasyonu (DİSK), Kamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonu (KESK), Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği (TMMOB) ve Türk Tabipleri Birliği (TTB), iktidarın son..
Gündem

TMMOB’den milletvekillerine mektup

28 Mayıs 2020
Türkiye Büyük Millet Meclisi gündemine getirilmesi beklenen "meslek kuruluşları yasalarının değiştirilmesi" yönündeki tekliflere ilişkin TMMOB Yönetim Kurulu Başkanı Emin Koramaz tarafından tüm milletvekillerine bir mektup gönderildi. ..
Eğitim

10 öğrenciden 3’ü uzaktan eğitimi alabilmek için yeterli teknolojiye sahip değil

18 Mayıs 2020
Covid-19 salgınıyla beraber çalışma alanlarımızda olduğu kadar yüksek öğretim alanında da önemli değişiklikler meydana geldi. Pandemi nedeniyle eğitime ara verilmesi sonucu uzaktan eğitim modeline geçen üniversitelerde, uzaktan eğitime eriş..
Gündem

TTB’den Erdoğan’a tepki: Kimsenin emeğimizi yok saymaya hakkı olamaz

7 Mayıs 2020
TTB Merkez Konseyi, Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın açıkladığı meslek odalarının seçim yapılarının değiştirilmesi planının ardından yaptığı açıklamada, hiç kimsenin TTB ve meslek odalarının emeğini ve ülkemiz demo..

Yazar Gündemleri

Ali Murat İRAT

İnsan insanın yarasıdır

Enver AYSEVER

Hangi Diyanet, hangi laiklik?

Gündemde Son Dakika