Türkiye etiketine sahip içerikler sıralanmıştır.
Ekonomi

Gayrimenkul satışı 6 ayda milyonu aştı

11 Ağustos 2020
En yüksek gayrimenkul satışı 150 bin 699 adetle İstanbul’da olurken, İstanbul’u, 93 bin 511 adetle Ankara, 58 bin 852 adetle İzmir, 44 bin 939 adetle Antalya ve 40 bin 240 adetle Bursa takip etti.Ülke genelindeki gayrimenkul satışlarınd..
Politika

CHP’li Faik Öztrak, işsizlik rakamlarını değerlendirdi

10 Ağustos 2020
Faik Öztrak, yaptığı yazılı açıklamada genç işsizliğinin ‘beka sorunu’ olduğunu belirterek, gerçek sayıların daha da kötü olduğunu vurguladı. Öztrak, muhalefetin önerilerinin dikkate alınmadığını ifade ederek şu tespitleri yaptı: ..
Gündem

Fatih Sultan Mehmet portresinin sergileneceği tarih netleşiyor

10 Ağustos 2020
İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) tarafından satın alınan 540 yıllık Fatih Sultan Mehmet portresi, Türkiye’ye doğru son yolculuğuna başlıyor. İBB Kültür Varlıkları Daire Başkanı Mahir Polat, yapıtı teslim almak üzere İngiltere’nin başken..
Politika

CHP’li Ağbaba: Gençlerin yüzde 40’ı ailesinin eline muhtaç

10 Ağustos 2020
CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, TÜİK’in açıkladığı işsizlik verilerini değerlendirdi. Ağbaba, ‘dünyanın hiçbir yerinde istihdam azalırken işsizliğin azalmadığına’ dikkat çekerek, “Lakin istatistik kurumundan..
Ekonomi

TÜİK işsizlik verilerini açıkladı

10 Ağustos 2020
Türkiye genelinde 15 ve daha yukarı yaştakilerde işsiz sayısı 2020 yılı Mayıs döneminde geçen yılın aynı dönemine göre 331 bin kişi azalarak 3 milyon 826 bin kişi oldu. İşsizlik oranı 0,1 puanlık artış ile %12,9 ..
Sağlık

Fahrettin Koca güncel koronavirüs verilerini açıkladı

8 Ağustos 2020
Sağlık Bakanı Koca, güncel koronavirüs verilerini açıkladı. Koca'nın açıkladığı son verilere göre koronavirüs nedeniyle yaşamını yitirenlerin sayısı 16 kişi artarak 5 bin 829'a yükseldi.Son 24 saatte bin 172 yeni vaka tespit edilirken, ..
Gündem

Bilim Kurulu üyesinden artan vaka sayısı hakkında açıklama

8 Ağustos 2020
Sağlık Bakanlığı Koronavirüs Bilim Kurulu Üyesi ve Karadeniz Teknik Üniversitesi Farabi Hastanesi Göğüs Hastalıkları Uzmanı Prof. Dr. Tevfik Özlü, Youtube üzerinden yayımladığı videoda, koronavirüs salgının kısa süreceğini düşündüklerini; a..
Eğitim

Bakan Selçuk açıkladı: İlkokul öğrencilerine iki yeni çalışma seti

8 Ağustos 2020
Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, dünya ve Türkiye'nin farklı bir tarihi süreç yaşadığını, bu dönemin eğitim üzerinde de etkisini gösterdiğini belirtti. Türkiye'nin eğitim alanında bu süreci en az kayıpla at..
Politika

Kılıçdaroğlu: Tefecilere 18 yılda 178 milyar dolar faiz ödediler

8 Ağustos 2020
Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun açıklamalarından satır başları:Her birimize tek tek sorumluluk yükledi. O ilk sorumluluk benim, ikincisi ise siz parti üyelerisiniz.Parti meclisimiz 60 kişiden oluşuyor. 3..
Dünya

Akdeniz’de yeni hamle

7 Ağustos 2020
Anlaşma Türkiye’nin Libya ve Akdeniz’deki faaliyetlerine yönelik hamle olarak değerlendirildi. Mısır, Suriye ve İsrail konusunda yanlış dış politikada ısrar eden Ankara anlaşma için “yok hükmünde” dedi.Türkiye, Akdeniz’de Navtex duyurus..
Eğitim

Okulların açılması hakkında kritik uyarı!

7 Ağustos 2020
Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Enfeksiyon Hastalıkları Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Mehmet Ceyhan, Haber Global’de okullar ve vakalardaki artışlarla ilgili açıklamalarda bulundu.Okulların açılmasının kesin kriterlere bağ..
Politika

DEVA partisinden yeni kurulan ‘Umut’ partisine uyarı

6 Ağustos 2020
Türkiye’de sayıları 6 milyonu aşan Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT) siyasi bir parti kurdu. Partinin ismi “Umut” oldu. İçişleri Bakanlığı'na ilk başvurularını 14 Nisan günü yapan parti yöneticileri, faaliyete resmen başladı.Öte yandan ..
Sağlık

Bakan Koca’dan ‘Hastaneler doldu’ iddiasına yanıt

6 Ağustos 2020
Türkiye’de Kurban Bayramı ile beraber sahillerde gelen görüntüler endişeleri arttırdı. Tatilcilerin koronavirüs önlemlerine dikkat etmediği gözlendi. Yaşananlar koronavirüs vakalarının da artmaya başlamasıyla, hastanelerin dolduğu iddiaları..
Ekonomi

İthal ekmeğe ek vergi geldi

6 Ağustos 2020
Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'ın önümüzdeki dönemde belli başlı zorunlu ürünler dışında ithalatın zorlaşacağı mesajının ardından Ticaret Bakanlığı dün 115 işlenmiş tarım ürününe yüzde 4 ila yüzde 20 arasında değişen oranlarda ek gü..
Gündem

Türkiye’nin Beyrut Büyükelçisi’nden açıklama

6 Ağustos 2020
Türkiye'den Lübnan’a yardım malzemeleri ve personel ulaştıracak Türk Silahlı Kuvvetleri'ne ait uçağı Beyrut'a inişinde karşılayan Çakıl, AA muhabirine açıklamalarda bulundu.Lübnan'a arama kurtarma çalışmalarında yardım amaçlı sağlık eki..
Sağlık

Fahrettin Koca güncel koronavirüs verilerini açıkladı

5 Ağustos 2020
Sağlık Bakanlığı'nın açıkladığı koronavirüs tablosuna göre 1015 yurttaş hastalığı atlattı. Ağır hasta sayısının 582 olduğu Türkiye'de, ilk günden bu yana 5 bin 784 kişi virüse yenik düşerek yaşamını yitirdi.Vak..
Gündem

İçişleri Bakanlığı’ndan 81 il valiliğine koronavirüs genelgesi

5 Ağustos 2020
Bakan Soylu, sosyal paylaşım sitesi Twitter'daki hesabından, 'Kontrollü sosyal hayat' mesajı ile yaptığı açıklamada, "Yarın tüm Türkiye'de salgın ile ilgili bugüne kadar yaptığımız en yoğun denetimi gerçekleştireceğiz. Pazarlar, iş yerleri,..
Gündem

İzmir’de kadınların yürüyüşüne valilik engeli

5 Ağustos 2020
Türkiye'nin dört bir yanında artan kadın cinayetlerine ve İstanbul Sözleşmesi'nin geri çekilmek istenmesine tepki göstermek için İzmir'de yapılmak istenen kadın yürüyüşü valilik tarafından engellendi.İzmir’de bugün, Alsancak Türkan Sayl..

Yazar Gündemleri

Ali Murat İRAT

İnsan insanın yarasıdır

Enver AYSEVER

Hangi Diyanet, hangi laiklik?

Gündemde Son Dakika