Uzaktan eğitim etiketine sahip içerikler sıralanmıştır.
Eğitim

Şırnak’ta anaokulları uzaktan eğitime geçti

30 Kasım 2020
İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu, Vali Ali Hamza Pehlivan başkanlığında toplandı. Koronavirüs'le mücadele çalışmalarının değerlendirildiği toplantıda, il genelinde anaokullarında uzaktan eğitime geçilmesine karar verildi. Toplantıda alınan karar..
Eğitim

Okullara yeni LGS ve YKS plan tasarısı geliyor

21 Kasım 2020
Hürriyet yazarı Nuray Babacan, Milli Eğitim Bakanlığı’nın okullar için planlarını bugünkü köşesine taşıdı. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’un önceki gün “Sınavlar iptal olmadı, ertelendi” sözlerinin ardından bakanlığın, özellikle yazılı ve ..
Politika

CHP’den 500 bin tablet tepkisi

19 Ekim 2020
CHP Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Onursal Adıgüzel, okulların Mart ayında kapatılmasından sonra Cumhurbaşkanı tarafından maddi durumu iyi olmayan öğrencilere dağıtılacağı açıklanan 500 bin tablete ilişkin TBMM’ye soru öne..
Eğitim

Yüz yüze eğitim çizelgesi bugün başlıyor

12 Ekim 2020
Milli Eğitim Bakanlığı, yüz yüze eğitime geçişte ana sınıfı ve birinci sınıfların belirli günlerde okula gittiği ilk aşamanın ar..
Yerel Yönetimler

Ankara Büyükşehir’den öğrencilere internet yardımı

6 Ekim 2020
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, pandemi sürecinde Başkent’teki kırsal mahallelerde uzaktan eğitim alan ancak internet sorunu yaşayan öğrencilerin hayatını kolaylaştıracak ve eğitimde fırsat e..
Yerel Yönetimler

Beşiktaş Belediyesi’nden eşit eğitim için dayanışma

2 Ekim 2020
Covid-19 salgının çıktığı ilk günden bu yana ilçe sakinlerine maddi ve manevi anlamla her türlü desteği veren Beşiktaş Belediyesi uzaktan eğitim alan öğrenciler için de harekete geçti.  Evlerinde tablet, bilgisayar ya da telev..
Eğitim

YÖK’ten üniversitelerin açılış tarihine ilişkin açıklama

29 Eylül 2020
Koronavirüsünde vaka sayıları artarken YÖK’ten üniversitelerin açılmasıyla ilgili yeni bir açıklama yapıldı. Yapılan yazılı açıklamada şu ifadeler kullanıldı;"Yüksek Öğretim Kurulu Başkanı Yekta Saraç açıklad..
Yerel Yönetimler

Beşiktaş Belediyesi eğitim seferberliği başlattı

23 Eylül 2020
Beşiktaş Belediyesi hayata geçirdiği ‘Askıda Cihaz’ kampanyasıyla ihtiyaç fazlası ekipmanları komşularından veya diğer ilçe sakinlerinden alıp, bunları gereksinim duyan öğrencilerine veriyor.Beşiktaş Belediyesi 'ne ulaşan ve sisteme dâh..
Politika

Karamollaoğlu’ndan GSM operatörlerine çağrıda bulundu

16 Eylül 2020
Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, uzaktan eğitim sürecinde yaşanan sorunlara ilişkin konuştu.Karamollaoğlu'nun açıklamalarından satırbaşları şu şekilde:"Online eğitime ulaşmak için gerekli bilgisayarı, tableti, inter..
Eğitim

Eğitim Sen’den ‘Uzaktan Eğitim’ raporu

14 Eylül 2020
Eğitim Sen’in 4 Eylül’de sahada görev yapan öğretmenlerin, akademisyenlerin ve sendika yöneticilerinin çevrim içi “Uzaktan Eğitim” çalıştayının sonuç raporu açıklandı. Uzaktan eğitim ile ilgili sorun ve aksaklıkların sıralandığı raporda, çö..
Eğitim

İşte uzaktan eğitim kararı alan üniversiteler

9 Eylül 2020
2020-2021 akademik yılı güz döneminde eğitimin büyük ölçüde uzaktan sürdürülmesi kararı alındı.Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi (MSKÜ) Rektörlüğünden yapılan açıklamada, "Üniversitemizde 2020-2021 Eğitim-Öğretim Yılı Güz Yarıyılında eğit..
Eğitim

Ankara Üniversitesi’nden ‘uzaktan eğitim’ kararı

4 Eylül 2020
Ankara Üniversitesi Senatosu, 2020-2021 Eğitim Öğretim Yılı Güz Yarıyılı öğretim sürecinin uzaktan eğitimle yapılacağını açıkladı.Üniversiteden..
Eğitim

Yeni eğitim öğretim yılı uzaktan eğitimle başladı

31 Ağustos 2020
Selçuk  açılış konuşmasında, "Çocuklarımız için hazırız. Ders programımız hazır. Uzaktan eğitimle başladığımız bu süreci 18’ine kadar sürdüreceğiz. Yeni takvim için gerekli işlemler sürüyor. Öğretmenlerimiz farklı platformlard..
Eğitim

Bakan Selçuk’tan ‘uzaktan eğitim’ açıklaması

24 Ağustos 2020
Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, '2020- 2021 Eğitim ve Öğretim Yılı Mesleki Çalışma Programı' kapsamında Eğitim Bilişim Ağı (EBA) üzerinden meslektaşlarına seslendi.Bakan Selçuk, dünyanın salgın nedeniyle zor..
Eğitim

ODTÜ’den “uzaktan eğitim” kararı

20 Ağustos 2020
Yükseköğretim Kurulu’nun (YÖK) Covid-19 salgınından kaynaklı 2020-2021 öğretim döneminde eğitimin nasıl yürütüleceğine ilişkin kararı üniversitelere bırakmasının ardından ODTÜ’de de fakülte yönetimleri harekete geçti. ODTÜ’de öğretim üyeler..
Eğitim

Ziya Selçuk, okulların açılacağı tarihi duyurdu

12 Ağustos 2020
Bakan Selçuk'un açıklamaları şöyle:- 2020-2021 eğitim öğretim yılına nasıl başlayacağımıza ilişkin kararlarımızı olgunlaştırdık. Aşamalı ve seyreltilmiş bir modelle eğitim öğretim yılına başlıyoruz. Buna göre 31 Ağustos'ta okulları uzak..
Yerel Yönetimler

Kartal Belediyesi’nin uzaktan eğitim bilgilendirmeleri devam ediyor.

29 Temmuz 2020
Kartal Belediyesi'nin 90 kreş öğretmeni görev başında..
Eğitim

Ziya Selçuk’tan okulların açılış tarihine ilişkin açıklama

9 Temmuz 2020
Bakan Selçuk, "Okulların açılacağı hafta ne olacağı bugünden bilinmez. Aylardır hazırlık yapıyoruz, planı 31 Ağustos'a göre yaptık. Bazı hukuki süreçler, mali süreçler nedeniyle takvimi açıklamak zorundayız. Açıklayacağız ki herkes ona göre..