Vaka sayıları etiketine sahip içerikler sıralanmıştır.
Dünya

Fransa’da Koronavirüs vakaları 3 milyonu geçti

23 Ocak 2021
Fransa Sağlık Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, son 24 saatte 23 bin 292 yeni vaka tespit edilmesi ile toplam vaka sayısının 3 milyon 11 bin 257'ye ulaştığı bildirildi.Son 24 saatte 323 kişinin daha Covid-19 nedeniyle hayatını ka..
Sağlık

Prof. Demirkıran: Yoğun bakımlarda yüzde 60 azalma var

21 Ocak 2021
Koronavirüs vaka sayılarındaki artış nedeniyle, yaklaşık 2 ay önce sokağa çıkma kısıtlamaları yeniden başladı. Bunun yanısıra restoranlar da yalnızca paket servis hizmeti verdi. Vatandaşların toplu şekilde bulund..
Dünya

Fransa’da Koronavirüs vaka sayıları tekrar yükselişte

18 Aralık 2020
Dünyayı etkisi altına alarak küresel bir sağlık krizine dönüşen Covid-19 salgınından en kötü etkilenen ülkelerden Fransa'da vaka sayıları yeniden yükselişe geçti.Fransa Sağlık Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, son 24 saatte 18 bi..
Sağlık

Fahrettin Koca’dan aşı açıklaması

9 Aralık 2020
Koronavirüs Bilim Kurulu bugün saat 17.00’de toplandı. Toplantı sonrası Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, basın açıklaması yapıyor.Koca, ''İllerimizdeki durumu görmek bizzat illere giderek yerel yöneticilerimizle yaptığımız toplantılar bu s..
Sağlık

Sağlık meslek örgütlerinden çağrı: Tam kapanma şart!

9 Aralık 2020
Birgün'den İsmail Arı'nın haberine göre, Sağlık meslek örgütlerinin temsilcileri ve sağlıkçı milletvekilleri zaman kaybetmeden en az 14 günlük tam kapanma uygulanması için çağrı yaptı. Sağlık sisteminin çökme noktasında olduğunu, hastaneler..
Sağlık

Cerrahpaşa’da ameliyathaneler, yoğun bakıma çevrildi

30 Kasım 2020
Gasilhane ve morglardaki cenaze görüntüleri salgının geldiği son durumu gözler önüne sererken hastanelerin de kapasiteleri doldu. Cerrahpaşa Tıp Fakültesi'nin ameliyathanesi, hastane yönetimi tarafından yoğun bakım ünitesine çevriliyor...
Sağlık

Bakan Koca, güncel koronavirüs verilerini açıkladı

28 Kasım 2020
Sağlık Bakanlığı'nın internet sitesinde yer alan Türkiye Günlük Koronavirüs Tablosu'nun güncel verilerini, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Twitter hesabından paylaştı.Koca, Türkiye'de koronavirüs nedeniyle 182 yurttaşın daha yaşamını yiti..
Sağlık

Son 24 saatin koronavirüs verileri açıklandı

27 Kasım 2020
Sağlık Bakanlığı'nın internet sitesinde yer alan Türkiye Günlük Koronavirüs Tablosu'nun güncel verilerini, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Twitter hesabından paylaştı.Koca, Türkiye'de koronavirüs nedeniyle 177 yurttaşın daha yaşamını yiti..
Sağlık

Gerçek vaka sayıları aşı alımı için açıklandı mı?

26 Kasım 2020
Sağlık Bakanlığı'nın 28 bin 351 vaka sayısı açıklamasının ardından tepkiler gelmeye devam ediyor. Muhalefet ve Türk Tabipleri Birliği (TTB) gibi meslek örgütleri, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'ya tepki göstererek, "istifa" çağrısı yaptı...
Sağlık

TTB’den Koca’ya istifa çağrısı: Şeffaf yürütmediniz

26 Kasım 2020
Türk Tabipleri Birliği (TTB), Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın vaka sayısı açıklamasına tepki gösterdi.TTB’nin sosyal medya hesabından yapılan açıklamada, “Gerçeklerin er ya da geç ortaya çıkmak gibi bir huyu vardır” ifadesine yer veril..
Yurt Haber

Koca’nın uyardığı Gaziantep’te tedbirlere yine uyulmuyor

25 Kasım 2020
Bakan Koca'nın 6 ilin sağlık müdürleriyle video konferans aracılığıyla görüşmesinin ardından sosyal medya hesabından Gaziantep, Bursa ve Kocaeli'de belirgin artış olduğunu söyledi. Bakanın uyardığı Gaziantep'te, birçok kişinin mağazaların v..
Yerel Yönetimler

İmamoğlu’ndan Bahçeli’ye: Aramaktan imtina etmem

25 Kasım 2020
Sözcü’den İsmail Saymaz’a konuşan İBB Başkanı İmamoğlu, polemiğe girmek istemediğini belirterek, şunları kaydetti:“Ben parti genel başkanlarına saygı duyarım. Onlarla polemiğe girmem. Benim yapmak istediğim, vatandaşı doğru bilgilendirm..
Sağlık

Türkiye’de koronavirüs: 153 kişi daha hayatını kaybetti

23 Kasım 2020
Sağlık Bakanlığı'nın internet sitesinde yer alan Türkiye Günlük Koronavirüs Tablosu'nun güncel verilerini, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Twitter hesabından paylaştı.Koca, Türkiye'de koronavirüs nedeniyle 153 yurttaşın daha yaşamını yiti..
Sağlık

Fahrettin Koca güncel koronavirüs verilerini açıkladı

20 Kasım 2020
Sağlık Bakanlığı'nın internet sitesinde yer alan Türkiye Günlük Koronavirüs Tablosu"nun güncel verilerini, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Twitter hesabından paylaştı.Koca, Türkiye'de koronavirüs nedeniyle 141 yurttaşın daha yaşamını yiti..
Sağlık

Türkiye’de koronavirüs: 123 kişi daha hayatını kaybetti

19 Kasım 2020
Sağlık Bakanlığı'nın internet sitesinde yer alan Türkiye Günlük Koronavirüs Tablosu"nun güncel verilerini, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Twitter hesabından paylaştı.Koca, Türkiye'de koronavirüs nedeniyle 123 yurttaşın daha yaşamını yiti..
Sağlık

TTB, vaka sayısının 87 bin 263 olabileceğini açıkladı

17 Kasım 2020
Sağlık Bakanlığı’nın açıkladığı bugünkü (16 Kasım 2020) verilerine göre, 151 bin 516 testten 3 bin 316’sında hasta tespit edildi, vefat sayısı 94; hastalarda zatürre oranı bu hafta yüzde 3,8, yatak doluluk oranı yüzde 54,7, erişkin yoğun ba..
Sağlık

Son 24 saatin güncel koronavirüs verileri açıklandı

13 Kasım 2020
Sağlık Bakanlığı güncel koronavirüs tablosunu açıkladı. Açıklanan tabloya göre hasta sayısı 3 bini aşarak 3 bin 45'e yükseldi.Salgın nedeniyle 93 yurttaşın yaşamını yitirdiği görülen tabloda iyileşen hasta sayısı da 2 bin 10 olarak ifad..
Sağlık

Fahrettin Koca güncel koronavirüs verilerini açıkladı

10 Kasım 2020
Sağlık Bakanlığı'nın internet sitesinde yer alan "Türkiye Günlük Koronavirüs Tablosu"nun güncel verilerini, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca da Twitter hesabından paylaştı.Koca, Türkiye'de koronavirüs nedeniyle 87 yurttaşın daha yaşamını yi..