Van Gölü etiketine sahip içerikler sıralanmıştır.
Gündem

Van Valiliği’den yayınlanan görüntülere ilişkin açıklama

6 Ağustos 2020
Van Barosu Göç ve İltica Komisyonu, 27 Haziran’da Van Gölü’nde yaşanan ve 61 mültecinin cansız bedenine ulaşılan tekne faciasına ilişkin hazırladığı raporu dün açıklamıştı. Komisyon raporunu açıklarken, 3 ayrı v..
Yurt Haber

Van Gölü’nde 9 mültecinin daha cenazesine ulaşıldı

19 Temmuz 2020
Van Gölü’nde 27 Haziran’da batan teknede yaşamını yitiren mültecileri arama çalışmaları devam ediyor. Çarpanak Adası açıklarında 106.5 metre derinlikte yapılan arama çalışmalarında bugün 2‘si çocuk 9 cenazeye daha ulaşıldı. Böylece 21 günde..
Gündem

Van Gölü’nde iki kişinin daha cansız bedenine ulaşıldı

17 Temmuz 2020
Van'da 27 Haziran'da göle açılan teknenin batması sonucu kaybolan kişilerden biri çocuk ikisinin daha cesedine ulaşıldı.Gevaş ilçesi Altınsaç Mahallesi'nden açılan ve bir daha haber alınamayan tekne ile içindeki kişilerin cesetlerinin ç..
Yurt Haber

Van Gölü’ndeki tekne faciasında ölü sayısı 33’e yükseldi

14 Temmuz 2020
Gevaş ilçesi Altınsaç Mahallesi'nden açılan ve bir daha haber alınamayan tekne ile içindeki kişilerin cesetlerinin çıkarılması için Jandarma İç Güvenlik Timleri, Su Altı Arama Kurtarma (SAK), Jandarma Arama Kurtarma (JAK) ile Sahil Güvenlik..
Gündem

Van’da göçmen faciası: Ölü sayısı 29’a yükseldi

13 Temmuz 2020
Van Gölü’nde, içinde bulunduğu tahmin edilen 60 kaçak göçmenle batan ve 6 gün önce yeri tespit edilen teknedeki cesetlerin çıkarılması için çalışmalar sürüyor. Sabah saatlerinde Çarpanak Adası’na gelen Deniz Kuvv..
Gündem

Van’da batan tekne bulundu

8 Temmuz 2020
Van Gölü'nde 11 gün önce taşıdığı yaklaşık 60 kaçak göçmenle birlikte battığı belirtilen teknenin yeri tespit edildi. 106,5 metre derinlikte olduğu saptanan tekne ve cenazelerin çıkarılması için çalışma başlatıldı.Gevaş ilçesine bağlı A..
Gündem

Van’daki tekne faciasında ölü sayısı 11’e yükseldi

6 Temmuz 2020
Van'daki kayıp tekneyle ilgili yapılan arama tarama çalışmalarında, 2 kişinin daha cansız bedenine ulaşıldı. Ölenlerin sayısı 11'e yükseldi.60’a yakın göçmeni taşıdığı belirtilen tekne Van Gölü’nde battı.Bunun üzerine emniyet, janda..
Yurt Haber

Van Gölü’nde kaybolan tekneyle ilgili gözaltına alınan 3 kişi tutuklandı

3 Temmuz 2020
Gevaş ilçesine bağlı Altınsaç Mahallesi'nden Van Gölü'ne açılan ve bir daha haber alınamayan tekneyle ilgili yürütülen soruşturma kapsamda gözaltına alınan, aralarında tekneden yüzerek kıyıya çıkan Medeni Akbaş'ın da bulunduğu 6 zanlı, işle..
Çevre

Bu sergide Van Gölü’nden çıkan atıklar var

6 Haziran 2020
İpekyolu Belediyesi; Van Orman İşletme Müdürlüğü ve TEMA Vakfı gönüllüleri ile birlikte 5 Haziran Dünya Çevre Günü dolayısıyla bir etkinlik düzenledi. Çevre bilincinin artırılması ve çevre sorunlarının çeşitli yönlerine dikkat çekilmesi ama..