virüs etiketine sahip içerikler sıralanmıştır.
Gündemde Son Dakika

Mezarlıklarda Korona Virüs Tedbirleri Artırıldı

30 Temmuz 2020
Van’da Büyükşehir Belediyesi tarafından Kurban bayramı öncesi kent merkezindeki mezarlıklarda korona virüs tedbirleri artırıldı.Van Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı ekipleri il genelinde bulunan mezarlıkl..
Gündemde Son Dakika

Kurbanlık Pazarında Sosyal Mesafe Unutuldu, Korona Virüs Pazarlığı Yapıldı

30 Temmuz 2020
Kurban Bayramı arifesinde Diyarbakır Canlı Hayvan Borsasında kurbanlık satışları yapılırken, satıcılar ve alıcılar sosyal mesafeyi unutup, maskesiz ve tedbirsiz olarak adeta korona virüs pazarlığı yaptı.Sur ilçesindeki Büyükşehi..
Gündemde Son Dakika

Fatma Şahin Karakteri İle Korona Virüs Mesajı Güldürdü

27 Temmuz 2020
Gaziantep’te düzenlenen tiyatro gösterinde Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin karakteri canlandırıldı. Oyunda maske ve sosyal mesafe konusunda esprili bir şekilde korona virüse karşı verilen mesajlar izleyenleri güldürdü...
Dünya

Alman virolog: İkinci dalga olmayacak

4 Temmuz 2020
Bonn Üniversitesi Hastanesi Viroloji Enstitüsü Başkanı Prof. Hendrik Streeck, Sputnik’e açıklamasında, “Gerek ulusal gerek uluslararası düzeylerde olsun ikinci dalganın olmayacağını düşünüyorum. Bu virüsün ortadan kalkacağını söylemiyorum. ..
Sağlık

Meclis’te bir koronavirüs vakası daha tespit edildi

3 Temmuz 2020
Genel Kurul'un toplanamadığı, muhalefetin tüm gücüyle Adalet Komisyonu'nda görüşülen "çoklu baro" teklifini engellemeye çalıştığı Meclis'te bir koronavirüs vakası daha tespit edildi.TBMM Başkanlığı, bugün..
Sağlık

Prof. Dr. Mehmet Ceyhan’dan normalleşme uyarısı

1 Temmuz 2020
Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Enfeksiyon Hastalıkları Bilim Dalı Başkanı ve Enfeksiyon Hastalıkları Derneği Başkanı Prof. Dr. Mehmet Ceyhan, yeni tip koronavirüs (Covid-19) salgınında normalleşme etkilerine ilişkin açıklamalard..
Gündem

Eminönü’nde Korkutan Kalabalık

14 Haziran 2020
Korona virüs ile mücadele kapsamında normalleşme sürecine girilmesinin hemen ardından virüsü unutan vatandaşlar hafta sonunu ve sıcak havayı fırsat bilip soluğu Eminönü'nde aldı. Galata Köprüsü'nde yoğunluk oluşturan vatandaşlar hem maske t..
Sağlık

Bilim Kurulu Üyesi Özlü: Hiçbirimiz güvende değiliz!

14 Haziran 2020
Prof. Dr. Özlü’nün açıklamaları şu şekilde:* İki gündür günlük olgu sayımızda artış var. Bu bir uyandırma alarmı. “Salgın bitti, tehlike geçti, eski günlere döndük” gibi davranmaya devam edemeyiz. Virüs tedbirsizliği affetmiyor. Salgın ..
Dünya

ABD’de “evde Kovid-19 testine” onay

9 Mayıs 2020
FDA'dan yapılan yazılı açıklamada, Rutgers Üniversitesi'nin geliştirdiği ve salya numunesiyle evde yapılabilen teste "acil durum onayı" verdiğini duyurdu.Rutgers Üniversitesi Biyoloji Laboratuvarı Teknoloji Geliştirme Direktörü Andrew B..
Sağlık

Türkiye’de son 24 saatte 50 kişi hayatını kaybetti

9 Mayıs 2020
Türkiye'de son 24 saatte 1546 kişiye Kovid-19 tanısı kondu, 50 kişi hayatını kaybetti, toplam vaka sayısı 137 bin 115, can kaybı 3 bin 739 oldu.Son bir gün içide 3 bin 84 kişinin daha iyileşmesiyle Kovid-19 tedavisi tamamlananların sayı..

Yazar Gündemleri

Ali Murat İRAT

İnsan insanın yarasıdır

Enver AYSEVER

Hangi Diyanet, hangi laiklik?

Gündemde Son Dakika