Vuhan etiketine sahip içerikler sıralanmıştır.
Sağlık

Dünya genelinde koronavirüs vaka sayısı 19 milyonu aştı

6 Ağustos 2020
Covid-19 görülen ülke ve bölgelerdeki yeni vakalara ilişkin güncel verilerin derlendiği "Worldometer" internet sitesine göre, dünya genelinde virüs nedeniyle 711 bin 627 kişi yaşamını yitirdi.Vaka sayısı dünya genelinde 19 milyon 415’e ..
Gündem

Prof. İlhan’dan okulların açılış tarihi ile ilgili kritik açıklama

3 Ağustos 2020
Sağlık Bakanlığı Toplum Bilimleri Kurulu Üyesi Prof. Dr. Mustafa Necmi İlhan, Çin'in Hubey eyaletine bağlı Vuhan kentinde Aralık 2019'da ortaya çıkan ve kısa sürede dünyaya yayılan Covid-19'un, hala etkili olduğu..
Sağlık

İşte dünya genelinde koronavirüs bilançosu

12 Temmuz 2020
Dünyayı kasıp kavuran koronavirüs salgını 140’tan fazla ülkede yayılmaya devam ediyor. En fazla vakaya sahip 2’inci ülke olan Brezilya’da son paylaşılan verilere göre, 1 milyon 840 bin 812 vaka bulunuyor. Virüs kaynaklı toplam can kaybının ..
Sağlık

En yüksek günlük Kovid-19 ölü sayısı İran’da kaydedildi

5 Temmuz 2020
İran Sağlık Bakanlığı Sözcüsü Sima Sadat Lari, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) nedeniyle son 24 saatte ülke genelinde 163 kişinin yaşamını yitirdiğini söyledi.Bu, ülkede salgının başından bu yana kaydedilen en yüksek günlük ölüm sayısı ..
Dünya

Dünya genelinde koronavirüs verileri açıklandı

21 Haziran 2020
Dünya üzerinde vaka sayısı olarak 2’inci ülke olan Brezilya’da son paylaşılan verilere göre, ülkede 1 milyon 70 bin 139 vaka bulunuyor. Virüs kaynaklı toplam can kaybının ise 50 bin 58’e ulaştığı bildirildi. Dünya genelinde vaka sayısı olar..
Sağlık

Bakan Koca’dan ‘Kelebek Etkisi’ uyarısı

20 Mayıs 2020
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, sosyal medya hesabından bir paylaşımda bulunarak, yurttaşları koronavirüs tedbirlerine uymaları konusunda uyardı.Riskin devam ettiğini ve küçük bir ihmalin tüm ülkeyi etkileyebileceğine dikkati çeken Koca, ..
Dünya

İsveç’te de ilk Covid-19 vaka görülme tarihi değişiyor

6 Mayıs 2020
İsveç Kamu Sağlık Ajansı tarafından yapılan açıklamada yer alan ifadelere göre ilk potansiyel vakaların hiçbir belirti göstermeden ülkeye aylar önce giriş yapmış olma ihtimali var.Ne var ki, İsveç hükümeti şimdilik ilk vakaları tespit e..

Yazar Gündemleri

Ali Murat İRAT

İnsan insanın yarasıdır

Enver AYSEVER

Hangi Diyanet, hangi laiklik?

Gündemde Son Dakika