YKS etiketine sahip içerikler sıralanmıştır.
Eğitim

MEB’den okulların açılmasına ilişkin 4 plan

6 Ağustos 2020
Sözcü'den Sultan Uçar'ın haberine göre bakanlık, salgının gidişatını da göz önüne alarak okulların açılmasına dair farklı senaryolar hazırladı. Planlar şu şekilde:1. Okulların öncelikle tüm çocuklar için sosyal mesafe korunarak, ortak k..
Eğitim

ÖSYM ‘Mabel Matiz’ sorusuyla ilgili inceleme başlattı!

3 Temmuz 2020
Geçen hafta sonu gerçekleştirilen Yükseköğretim Kurumları Sınavı’nın (YKS) Türkçe bölümünde, şarkıcı Mabel Matiz’e ilişkin bir soru sorulmuştu...
Yurt Haber

17 yaşındaki genç YKS’ye girdikten sonra intihar etti!

30 Haziran 2020
Diyarbakır'ın Kulp ilçesinde yaşayan Ömer A., YKS'nin ikinci oturumu olan AYT’ye katıldıktan sonra evine döndü. Mahallede arkadaşlarıyla karşılaşan, Ömer A., yorgun olduğunu ve eve gideceğini söyledi.Polis ekipleri Ömer'in cansı..
Eğitim

YKS sonuçları 28 Temmuz’da açıklanacak

28 Haziran 2020
Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Başkanı Prof. Dr. Halis Aygün, 2020-YKS'nin birinci oturumu olan Temel Yeterlilik Testi'nin (TYT) dün tamamlanmasının ardından, bugün gerçekleştirilen Alan Yeterlilik Testleri (AYT) ile üçüncü otu..
Gündem

81 ilde uygulanan sokağa çıkma yasağı sona erdi

28 Haziran 2020
YKS'nin ikinci oturumu bugün saat 10.15'te başlayıp 13.15'de, üçüncü oturumu saat 15.45'te başlayıp 17.45'de bitti. Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) öncesi ve sonrasında oluşabilecek yoğunluğu ve bulaşma riskini azaltmak, sınavın soruns..
Gündem

Sınav yolunda kaza! hastane yerine sınava gitti

28 Haziran 2020
Olay saat 09.00 sıralarında Maltepe Altayçeşme Mahallesi İstiklal Caddesi üzerinde meydana geldi. Üniversite sınavına girecek olan ablası Yeşim Şeker'i sınava gireceği okula götüren Mehmet Şeker, karşı yönden gelen Mesut Başaran yönetiminde..
Gündem

YKS soru kitapçığını paylaşan kişi gözaltına alındı

28 Haziran 2020
Yükseköğretim Kurumları Sınavı'nın (YKS) ilk oturumu Temel Yeterlilik Testi (TYT) sonrası soru kitapçığının bazı sayfalarının fotoğrafını çekerek sosyal medyadan paylaşan ve kopya girişiminde bulunduğu tespit edilen bir kişi, Batman'da göza..
Medya

Mansur Yavaş Ekşi Sözlük yazarı oldu

27 Haziran 2020
Yerel seçimlerden önce Ekşi Sözlük’e konuk olarak sözlük yazarlarının sorularını yanıtlayan Yavaş, bu kez Ekşi Sözlük’e yazar olarak katıldı. Sözcü'den Deniz Ayhan'ın haberine göre Yavaş ilk paylaşımını YKS’ye giren öğrenciler için yaptı ve..
Eğitim

TYT sınavının ardından uzmanların yorumu ne oldu?

27 Haziran 2020
YKS TYT saat 10.15'te başladı ve sınav 165 dakika sürdü. TYT testi 13.00'te biterken şimdi sırada AYT ve YDT var. İlk oturumun tamamlanmasının ardından öğrenciler sınav sorumları yapmaya başladı ve sınavın zor olup olmadığı merak edildi. ..
Eğitim

Kadıköy Belediyesi’nden öğrencilere destek

27 Haziran 2020
Kadıköy ilçesinde bugün YKS’nin ilk ayağı olan TYT sınavının düzenlendiği okulların önünde heyecan vardı. Kadıköy Belediyesi, saat 10.15’te başlayan TYT için sınavın düzenlendiği okulların önünde stant açtı. Pandemi nedeniyle sosyal mesafe ..
Gündem

81 ilde sokağa çıkma kısıtlaması sona erdi

27 Haziran 2020
İçişleri Bakanlığı, 18 Haziran'da 81 il valiliğine gönderdiği genelgeyle 20 Haziran'daki Liselere Geçiş Sistemi (LGS) kapsamındaki merkezi sınav ile bugün ve yarın yapılacak YKS'nin halk sağlığı açısından en uygun koşullarda gerçekleştirilm..
Gündem

Kartal Belediyesi YKS’ye giren öğrencilere su ve maske dağıttı

27 Haziran 2020
Liseyi bitirip üniversiteye girebilmek için ter döken gençlerin heyecanına ortak olan belediye görevlileri, sık sık sosyal mesafe ile ilgili uyarılarda bulundu. Sınavların gerçekleşeceği okulların önünde stant kuran Kartal Belediyesi, görev..
Eğitim

Öğrenciler tedirgin: Salgın gölgesinde sınav olmaz

26 Haziran 2020
Yaklaşık 2 milyon 500 bin öğrencinin gireceği Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS), koronavirüs (Kovid-19) riski altında 27-28 Haziran günlerinde yapılacak. Salgın nedeniyle tarihi iki kere değiştirilip, Temmuz sonunda yapılması beklenen sı..
Eğitim

Ekrem İmamoğlu’ndan YKS’ye girecek öğrencilere müjde!

24 Haziran 2020
İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, 27-28 Haziran tarihlerinde Yükseköğretim Kurumları Sınavı’na (YKS) girecek 30 öğrenciyle, Florya’daki Başkanlık Konutu’nun bahçesinde bir araya geldi. Bu hafta sonu sınava girecek ö..
Eğitim

ÖSYM Başkanı’ndan YKS’ye gireceklere uyarı!

24 Haziran 2020
Aygün, 27-28 Haziran'da yapılacak YKS ile ilgili Twitter hesabından paylaşımda bulundu.YSK'nin 3 oturumda yapılacağını hatırlatan Prof. Dr. Aygün, adaylara Temel Yeterlilik Testi'nde (TYT) 120 soru için 165 dakika, Alan Yeterlilik Testi..
Yurt Haber

27-28 Haziran’daki sokağa çıkma yasağında bakkal ve marketler açık!

24 Haziran 2020
Geçen hafta LGS sebebiyle uygulanan sokağa çıkma yasağı bu hafta YKS için uygulanacak. Yasak belirli saatleri kapsarken birçok işletmenin çalışma düzeni etkilenmeyecek ancak yurttaşlar evlerinin çevresindeki market bakkal ve diğer açık olan..
Eğitim

Yapay zekayla sınava hazırlanan Bahçeşehir Koleji öğrencileri LGS’de rekor kırdı

22 Haziran 2020
Bahçeşehir Koleji Genel Müdiresi Özlem Dağ: “Ulusal sınavlara hazırlıkta yeni bir dönem başlıyor olabilir”LGS başarılarının uzaktan eğitim süreciyle birlikte gözle görülür şekilde arttığını söyleyen Bahçeşehir Koleji Genel Müdiresi Özle..
Gündem

CHP’li Öztrak: Hesabı kim vercek; Saray mı?

19 Haziran 2020
CHP Parti Sözcüsü Faik Öztrak 20 Haziran günü yapılacak Liselere Geçiş Sınavı (LGS) ve 27-28 Haziran tarihlerinde yapılacak olan Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) sınavları için uygulanacak sokağa çıkma yasağının yeterli bir tedbir olmad..

Yazar Gündemleri

Ali Murat İRAT

İnsan insanın yarasıdır

Enver AYSEVER

Hangi Diyanet, hangi laiklik?

Gündemde Son Dakika