YÖK etiketine sahip içerikler sıralanmıştır.
Gündemde Son Dakika

Haliliyede Kaçak Yapılara Geçit Yok

9 Ağustos 2020
Haliliye Belediyesi, ilçe genelinde kaçak yapılara göz açtırmıyor. Bu kapsamda Devteşti Mahallesinde hazine arazisi üzerine inşa edilmiş kaçak yapı alanın güvenlik önlemleri eşliğinde ekiplerce yıkım işlemi gerçekleştirildi.Hali..
Gündemde Son Dakika

61 Kişinin Ölümüne Neden Olan Keneleri Yok Etmek İçin Yetiştirildiler

8 Ağustos 2020
Tokat’ın Erbaa ilçesinde Kırım Kongo Kanamalı Ateşi (KKKA) hastalığını yayan kenelerle doğal yollarla mücadele etmeleri için yetiştirilen bin adet keklik ve sülün düzenlenen törenle doğaya salındı.Türkiye’de İç Anadolu’nun kuzey..
Gündem

Eski rektör Okudan’a hayali ameliyat soruşturması

8 Ağustos 2020
Hürriyet'ten Fevzi Kızılkoyun'un haberine göre, Yüksek Öğretim Kurumu (YÖK) Denetleme Kurulu’nun hazırladığı raporda, Selçuk Üniversitesi eski rektörü ve şu anda üniversitenin Göz Hastalıkları Anabilim Dalı Başkanı olan Prof. Dr. Süleyman O..
Eğitim

Felsefe, YÖK Destek Bursları kapsamına alındı

6 Ağustos 2020
YÖK'ten yapılan yazılı açıklamada, Kurul tarafından son yıllarda rasyonel kontenjan politikasına geçildiği, bunun neticesinde bir yandan üniversitelerdeki programların doluluklarının son yılların en iyi oranlarına ulaştığı diğer taraftan ak..
Kültür Sanat

Demir Özlü’nün hayatı doktora tezi oldu

6 Ağustos 2020
Cumhuriyet'ten Osman İkiz'in haberine göre, Ardahan Üniversitesi, Türk Dili ve Edebiyatı Anabilim Dalı bölümünden Dr. Sevda Geçen’in tez metni YÖK kurallarına göre iki yıl sonra erişime açılacak. 519 sayfalık doktora tezi, Demir Özlü hakkın..
Gündemde Son Dakika

Dpü, Yök Sanal Fuarına Katıldı

5 Ağustos 2020
Kütahya Dumlupınar Üniversitesi DPÜ) YÖK’ün Türkiye’de eğitim veren üniversiteleri tanıtmak amacıyla düzenlediği “Üniversiteni Keşfet” YÖK Sanal Fuarı 2020’de yer aldı.Yükseköğretim Kurulunun Türkiye’de eğitim veren üniversitele..
Eğitim

‘Açık öğretim psikoloji’ raporu Erdoğan’a sunuldu

5 Ağustos 2020
Kurul toplantısında YÖK’ün ve bazı psikologların görüşleri değerlendirildi.Kurul, uzaktan psikoloji eğitimi verilmesinin uygun olmadığı yönde eğilim gösterirken, atılması gereken adımlara ilişkin detaylı raporunu da Cumhurbaşkanı Erdoğa..
Eğitim

Vakıf üniversiteleri harcadığının kat ve kat üstünü istiyor

3 Ağustos 2020
YÖK’ün "Vakıf Yükseköğretim Kurumları 2020" raporuna göre vakıf üniversiteleri arasında ortalama öğrenci başına en az harcama yapan Avrasya Üniversitesi oldu. Üniversite öğrenci başına 4 bin 527 lira 5 kuruş ..
Eğitim

Üniversitelerin uzaktan ve ikinci öğrenim ücretleri değişmedi

11 Temmuz 2020
"2020-2021 Eğitim-Öğretim Yılında Yükseköğretim Kurumlarında Cari Hizmet Maliyetlerine Öğrenci Katkısı Olarak Alınacak Katkı Payları ve Öğrenim Ücretlerinin Tespitine Dair Karar"ın yürürlüğe konulmasına ilişkin Cumhurbaşkanı Kararı, Resmi G..
Gündem

Kılıçdaroğlu: YÖK denen darbe kurumunu kaldıracağız

30 Haziran 2020
Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Z kuşağından oy alamayacağını söyleyen Kılıçdaroğlu, "O kuşaktan oy alacaksan bu dediklerimi asla unutmayacaksın. Gençler asla baskıcı yöneti..
Eğitim

İstanbul Şehir Üniversitesi’nin faaliyet izni kaldırıldı

30 Haziran 2020
Bugünkü sayıda, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla yer alan kararda, "Kurucu vakfına kayyım atanan ve garantör üniversitesi tarafından yapılan denetimler sonucunda mevcut mal varlığıyla eğitim ve öğretim faaliyetlerini sürdürem..
Asayiş

Malatyada Sokak Satıcılarına Geçit Yok

9 Haziran 2020
Malatya’da, orbacı olarak tabir edilen sokak satıcılarına yönelik yapılan iki farklı operasyon neticesinde uyuşturucu maddeler ele geçirilirken, olayla ilgili yakalanan 4 zanlı tutuklandı.Malatya Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçla..
Politika

Millet İttifakı devam edecek mi?

9 Mayıs 2020
Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, ‘İYİ Parti’yle ittifak devam edecek mi?’ sorusunu “Cumhuriyetimizi demokrasiyle taçlandıracağımız için demokrasiden yana olan bütün tarafları bir araya getirmek ve ortak hareket etme..
Eğitim

YÖK: TYT süresi artırıldı, 180 puan barajı düşürüldü

5 Mayıs 2020
Yüksek Öğretim Kurumu (YÖK) bir açıklama yayınlayarak, Lisans programlarını tercih edebilmek için ilgili puan türünde uygulanan 180 baraj puanının bu yıl ile sınırlı kalmak şartıyla 170'e çekildiğini bildirdi.YÖK ayrıca, Temel Yeterlili..

Yazar Gündemleri

Ali Murat İRAT

İnsan insanın yarasıdır

Enver AYSEVER

Hangi Diyanet, hangi laiklik?

Gündemde Son Dakika