YÖK etiketine sahip içerikler sıralanmıştır.
Eğitim

Vakıf üniversitelerinde tıp fakültesi açmanın şartları belirlendi

17 Ekim 2020
YÖK Başkanı Saraç, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, tıp eğitiminde ihmalin müsamaha ile karşılanmasının telafisi mümkün olmayacak sonuçlara yol açacağının malum olduğunu belirtti.Öğrencilerin gerekli ve yeterli tıp eğitimi alabilm..
Eğitim

Üniversitelerde alınacak Koronavirüs tedbirleri belirlendi

7 Ekim 2020
Yükseköğretim Kurulu (YÖK) ve Türk Standardları Enstitüsü (TSE) iş birliğiyle Koronavirüs (Covid-19) salgını ile mücadele kapsamında, üniversite yerleşkelerinde sağlıklı ve temiz ortamların oluşturulması, hijyen koşullarının sağlanması için..
Eğitim

YÖK’ten üniversitelerin açılış tarihine ilişkin açıklama

29 Eylül 2020
Koronavirüsünde vaka sayıları artarken YÖK’ten üniversitelerin açılmasıyla ilgili yeni bir açıklama yapıldı. Yapılan yazılı açıklamada şu ifadeler kullanıldı;"Yüksek Öğretim Kurulu Başkanı Yekta Saraç açıklad..
Politika

Kılıçdaroğlu: 21. yüzyıl Türkiyesi’nin büyük bir ayıbı

28 Eylül 2020
Edinilen bilgiye göre, Kılıçdaroğlu en son, partisine üye olan Ankara’nın Balâ ilçesinde yaşayan 2002 doğumlu Hacı Mehmet Tuncer’i telefonla aradı.Görüşmede Kılıçdaroğlu, her üniversite öğrencisinin bilgisaya..
Politika

Kılıçdaroğlu: Yoksulluk envanteri hazırlamaya çalışıyoruz

27 Eylül 2020
CHP lideri Kılıçdaroğlu, video konferansla bir araya geldiği üniversite öğrencilerinin sorunlarını dinledi.Üniversiteli gençlerin sorunlarını yakından takip ettiklerini, bunların çözümünün siyaset kurumunda olduğunu söyleyen Kılıçdaroğl..
Eğitim

Yurt dışında eğitim alacak 750 öğrenci aranıyor

10 Eylül 2020
Hürriyet'ten Nuray Çakmakçı'ya konuşan Bilgili, "Ülkemizin yetişmiş insan kaynağı ihtiyacının karşılanması amacıyla 1929 yılından beri lisansüstü öğrenim görmek üzere Bakanlığımızca mecburi hizmete dayalı olarak..
Eğitim

Sağlık Bakanlığı’ndan YÖK’e uzaktan eğitim tavsiyesi

5 Eylül 2020
YÖK tarafından rektörlüklere Kovid-19 sürecinde eğitim öğretim süreçlerine ilişkin yazı gönderildi. Yazıda, Kovid-19 küresel salgınıyla mücadele kapsamında kamu kurum ve kuruluşlarınca tedbir alındığı ve bunların uygulamaya konulduğu belirt..
Eğitim

CHP’li Adıgüzel: Öğrenciler kaderine terk edilemez

31 Ağustos 2020
Yeni eğitim döneminde üniversitelerde karma (hibrit) eğitim modelinin benimsenmesiyle birlikte internet ve bilgisayar ihtiyacının en önemli sorunlardan biri olduğunu belirten Adıgüzel, geçtiğimiz dönem yaşanan sıkıntıların tekrarlanmaması i..
Gündem

CHP’li Emir: YÖK’ün salgından haberi yok mu?

28 Ağustos 2020
Sağlık ve spor bilimleri ile ilgili fakültelerde heyet raporu istenmesine ilişkin düzenleme, pandemi koşullarına uygun hale getirilmeyince binlerce öğrenci mağdur oldu. Kayıtları birkaç gün içinde sona erecek öğr..
Gündem

Pınar Gültekin eylemine katılan öğrenciye soruşturma

27 Ağustos 2020
Muğla'da Cemal Metin A.'nın öldürdüğü Pınar Gültekin için arından İzmir'de yapılan protesto eylemene katılan üniversite öğrencisi Emine Akbaba hakkında polis tutanağına dayanarak soruşturma başlatıldı.MA'da yer alan habere göre, eyleme ..
Eğitim

ODTÜ’den “uzaktan eğitim” kararı

20 Ağustos 2020
Yükseköğretim Kurulu’nun (YÖK) Covid-19 salgınından kaynaklı 2020-2021 öğretim döneminde eğitimin nasıl yürütüleceğine ilişkin kararı üniversitelere bırakmasının ardından ODTÜ’de de fakülte yönetimleri harekete geçti. ODTÜ’de öğretim üyeler..
Eğitim

YÖK, eğitim fakültelerine ilişkin yetkiyi üniversitelere devretti

18 Ağustos 2020
Yükseköğretim Kurumu (YÖK) Genel Kurulu, 10 Ağustos tarihli toplantısında eğitim fakültelerinin ders saatleri ve içerikleriyle ilgili yetkiyi üniversitelere devretme kararı aldı.ANKA'nın aktardığına göre YÖK, karara ilişkin yaptığı yazı..
Gündemde Son Dakika

Haliliyede Kaçak Yapılara Geçit Yok

9 Ağustos 2020
Haliliye Belediyesi, ilçe genelinde kaçak yapılara göz açtırmıyor. Bu kapsamda Devteşti Mahallesinde hazine arazisi üzerine inşa edilmiş kaçak yapı alanın güvenlik önlemleri eşliğinde ekiplerce yıkım işlemi gerçekleştirildi.Hali..
Gündemde Son Dakika

61 Kişinin Ölümüne Neden Olan Keneleri Yok Etmek İçin Yetiştirildiler

8 Ağustos 2020
Tokat’ın Erbaa ilçesinde Kırım Kongo Kanamalı Ateşi (KKKA) hastalığını yayan kenelerle doğal yollarla mücadele etmeleri için yetiştirilen bin adet keklik ve sülün düzenlenen törenle doğaya salındı.Türkiye’de İç Anadolu’nun kuzey..
Gündem

Eski rektör Okudan’a hayali ameliyat soruşturması

8 Ağustos 2020
Hürriyet'ten Fevzi Kızılkoyun'un haberine göre, Yüksek Öğretim Kurumu (YÖK) Denetleme Kurulu’nun hazırladığı raporda, Selçuk Üniversitesi eski rektörü ve şu anda üniversitenin Göz Hastalıkları Anabilim Dalı Başkanı olan Prof. Dr. Süleyman O..
Eğitim

Felsefe, YÖK Destek Bursları kapsamına alındı

6 Ağustos 2020
YÖK'ten yapılan yazılı açıklamada, Kurul tarafından son yıllarda rasyonel kontenjan politikasına geçildiği, bunun neticesinde bir yandan üniversitelerdeki programların doluluklarının son yılların en iyi oranlarına ulaştığı diğer taraftan ak..
Kültür Sanat

Demir Özlü’nün hayatı doktora tezi oldu

6 Ağustos 2020
Cumhuriyet'ten Osman İkiz'in haberine göre, Ardahan Üniversitesi, Türk Dili ve Edebiyatı Anabilim Dalı bölümünden Dr. Sevda Geçen’in tez metni YÖK kurallarına göre iki yıl sonra erişime açılacak. 519 sayfalık doktora tezi, Demir Özlü hakkın..
Gündemde Son Dakika

Dpü, Yök Sanal Fuarına Katıldı

5 Ağustos 2020
Kütahya Dumlupınar Üniversitesi DPÜ) YÖK’ün Türkiye’de eğitim veren üniversiteleri tanıtmak amacıyla düzenlediği “Üniversiteni Keşfet” YÖK Sanal Fuarı 2020’de yer aldı.Yükseköğretim Kurulunun Türkiye’de eğitim veren üniversitele..