YÖK etiketine sahip içerikler sıralanmıştır.
Eğitim

YÖK, parayla tez hazırlanmasına karşı harekete geçti

16 Ocak 2021
Yükseköğretim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç, para karşılığı tez ve ödev hazırlayanlara karşı harekete geçtiklerini söyledi.Hürriyet yazarı Nuran Çakmakçı'ya konuşan Prof. Saraç, "Bu konuda dikkatimizi yoğunlaştırmamız gereken hus..
Eğitim

YÖK’ten para karşılığı tez hazırlayanlara suç duyurusu

13 Ocak 2021
Yükseköğretim Kurulu (YÖK), para karşılığı tez ve ödev hazırlayan ve hazırlatan şüpheliler hakkında Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'na suç duyurusunda bulundu.Suç duyurusu dilekçesinde, para karşılığı tez ya da ödev yapılarak 'nitelikli ..
Gündem

Melih Bulu: Siyasi geçmiş malzeme olarak kullanılıyor

6 Ocak 2021
Hürriyet'e konuşan Prof. Dr. Bulu, protestoları, “Ben de öğrenci oldum, yaşları gereği bu tip şeylerle enerjilerini atmayı severler. Bunu bir sorun olarak görmüyorum. Zaman içinde benim nasıl bir rektör olduğumu gördüklerinde anlayacaklar” ..
Eğitim

YÖK’den aşılama programında üniversitelere öncelik

17 Aralık 2020
YÖK, Sağlık Bakanlığına Covid-19 aşılama programına ilişkin önerilerini içeren bir yazı gönderdi.Yazıda, Covid-19 salgınıyla mücadele kapsamında yapılacak aşılama çalışmalarında, çeşitli nüfus grupları arasında enfeksiyon kapma, ölüm or..
Gündem

Konya Karatay Üniversitesi’nde kişiye özel kadro ilanı

14 Kasım 2020
Sözcü gazetesinden Deniz Ayhan'ın haberine göre, tarih bölümü araştırma görevlisi olabilmek için “İlahiyat Fakültesi lisans mezunu olma” şartı aranacak.Üniversitenin ilanında şu ifadelere yer verildi:"İlahiyat mezunu olmak. İslam Ta..
Eğitim

Vakıf üniversitelerinde tıp fakültesi açmanın şartları belirlendi

17 Ekim 2020
YÖK Başkanı Saraç, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, tıp eğitiminde ihmalin müsamaha ile karşılanmasının telafisi mümkün olmayacak sonuçlara yol açacağının malum olduğunu belirtti.Öğrencilerin gerekli ve yeterli tıp eğitimi alabilm..
Eğitim

Üniversitelerde alınacak Koronavirüs tedbirleri belirlendi

7 Ekim 2020
Yükseköğretim Kurulu (YÖK) ve Türk Standardları Enstitüsü (TSE) iş birliğiyle Koronavirüs (Covid-19) salgını ile mücadele kapsamında, üniversite yerleşkelerinde sağlıklı ve temiz ortamların oluşturulması, hijyen koşullarının sağlanması için..
Eğitim

YÖK’ten üniversitelerin açılış tarihine ilişkin açıklama

29 Eylül 2020
Koronavirüsünde vaka sayıları artarken YÖK’ten üniversitelerin açılmasıyla ilgili yeni bir açıklama yapıldı. Yapılan yazılı açıklamada şu ifadeler kullanıldı;"Yüksek Öğretim Kurulu Başkanı Yekta Saraç açıklad..
Politika

Kılıçdaroğlu: 21. yüzyıl Türkiyesi’nin büyük bir ayıbı

28 Eylül 2020
Edinilen bilgiye göre, Kılıçdaroğlu en son, partisine üye olan Ankara’nın Balâ ilçesinde yaşayan 2002 doğumlu Hacı Mehmet Tuncer’i telefonla aradı.Görüşmede Kılıçdaroğlu, her üniversite öğrencisinin bilgisaya..
Politika

Kılıçdaroğlu: Yoksulluk envanteri hazırlamaya çalışıyoruz

27 Eylül 2020
CHP lideri Kılıçdaroğlu, video konferansla bir araya geldiği üniversite öğrencilerinin sorunlarını dinledi.Üniversiteli gençlerin sorunlarını yakından takip ettiklerini, bunların çözümünün siyaset kurumunda olduğunu söyleyen Kılıçdaroğl..
Eğitim

Yurt dışında eğitim alacak 750 öğrenci aranıyor

10 Eylül 2020
Hürriyet'ten Nuray Çakmakçı'ya konuşan Bilgili, "Ülkemizin yetişmiş insan kaynağı ihtiyacının karşılanması amacıyla 1929 yılından beri lisansüstü öğrenim görmek üzere Bakanlığımızca mecburi hizmete dayalı olarak..
Eğitim

Sağlık Bakanlığı’ndan YÖK’e uzaktan eğitim tavsiyesi

5 Eylül 2020
YÖK tarafından rektörlüklere Kovid-19 sürecinde eğitim öğretim süreçlerine ilişkin yazı gönderildi. Yazıda, Kovid-19 küresel salgınıyla mücadele kapsamında kamu kurum ve kuruluşlarınca tedbir alındığı ve bunların uygulamaya konulduğu belirt..
Eğitim

CHP’li Adıgüzel: Öğrenciler kaderine terk edilemez

31 Ağustos 2020
Yeni eğitim döneminde üniversitelerde karma (hibrit) eğitim modelinin benimsenmesiyle birlikte internet ve bilgisayar ihtiyacının en önemli sorunlardan biri olduğunu belirten Adıgüzel, geçtiğimiz dönem yaşanan sıkıntıların tekrarlanmaması i..
Gündem

CHP’li Emir: YÖK’ün salgından haberi yok mu?

28 Ağustos 2020
Sağlık ve spor bilimleri ile ilgili fakültelerde heyet raporu istenmesine ilişkin düzenleme, pandemi koşullarına uygun hale getirilmeyince binlerce öğrenci mağdur oldu. Kayıtları birkaç gün içinde sona erecek öğr..
Gündem

Pınar Gültekin eylemine katılan öğrenciye soruşturma

27 Ağustos 2020
Muğla'da Cemal Metin A.'nın öldürdüğü Pınar Gültekin için arından İzmir'de yapılan protesto eylemene katılan üniversite öğrencisi Emine Akbaba hakkında polis tutanağına dayanarak soruşturma başlatıldı.MA'da yer alan habere göre, eyleme ..
Eğitim

ODTÜ’den “uzaktan eğitim” kararı

20 Ağustos 2020
Yükseköğretim Kurulu’nun (YÖK) Covid-19 salgınından kaynaklı 2020-2021 öğretim döneminde eğitimin nasıl yürütüleceğine ilişkin kararı üniversitelere bırakmasının ardından ODTÜ’de de fakülte yönetimleri harekete geçti. ODTÜ’de öğretim üyeler..
Eğitim

YÖK, eğitim fakültelerine ilişkin yetkiyi üniversitelere devretti

18 Ağustos 2020
Yükseköğretim Kurumu (YÖK) Genel Kurulu, 10 Ağustos tarihli toplantısında eğitim fakültelerinin ders saatleri ve içerikleriyle ilgili yetkiyi üniversitelere devretme kararı aldı.ANKA'nın aktardığına göre YÖK, karara ilişkin yaptığı yazı..
Gündemde Son Dakika

Haliliyede Kaçak Yapılara Geçit Yok

9 Ağustos 2020
Haliliye Belediyesi, ilçe genelinde kaçak yapılara göz açtırmıyor. Bu kapsamda Devteşti Mahallesinde hazine arazisi üzerine inşa edilmiş kaçak yapı alanın güvenlik önlemleri eşliğinde ekiplerce yıkım işlemi gerçekleştirildi.Hali..