Yunanistan etiketine sahip içerikler sıralanmıştır.
Dünya

Akdeniz’de yeni hamle

7 Ağustos 2020
Anlaşma Türkiye’nin Libya ve Akdeniz’deki faaliyetlerine yönelik hamle olarak değerlendirildi. Mısır, Suriye ve İsrail konusunda yanlış dış politikada ısrar eden Ankara anlaşma için “yok hükmünde” dedi.Türkiye, Akdeniz’de Navtex duyurus..
Dünya

Yunanistan Türkiye ile ulaşım sınırlamasını uzattı

1 Ağustos 2020
Yunanistan, koronavirüs vakalarının sürekli artması üzerine bir dizi ek tedbir aldı. Alınan tedbirlerle ilgili açıklamalar yapan Sivil Savunma Bakan Yardımcısı Nikos Hardalias, komşu ülkeler Türkiye, Arnavutluk v..
Gündem

Dışişleri’nden Yunanistan’a tepki

25 Temmuz 2020
Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Hami Aksoy, Yunanistan'ın, Ayasofya-ı Kebir Camii-i Şerifi’nin ibadete açılmasına tepki gösterme bahanesiyle İslam’a ve Türkiye’ye karşı düşmanlığını bir kez daha ortaya koyduğunu belirterek," Yunan Hükümetinin v..
Dünya

Yunanistan’daki kiliseler Ayasofya için yas tutuyor

24 Temmuz 2020
Ayasofya’nın ibadete açılmasını tepkiyle karşılayan Yunanistan’da bugün tüm kiliselerde ‘yas günü’ ilan edildi. Kararı protesto amacıyla bayrakların yarıya indirilmesi ve tüm kilise çanlarının öğle vaktinde çalması planlanıyor.Yunan Kil..
Gündem

Kemal Kılıçdaroğlu’nun avukatından tazminat açıklaması

17 Temmuz 2020
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun avukatı Celal Çelik, CHP Genel Merkezi'nde basın toplantısı düzenledi.FETÖ'CÜ HAKİM KAÇARKEN YAKALANDIÇelik, Man Adası davasında mahkeme hakiminin 15 Temmuz sonrası Yunanista..
Politika

İnce: Davet gelirse Ayasofya’da namaza gidebilirim

11 Temmuz 2020
Halk TV’de yayınlanan ‘Taksim Meydanı’ programında konuşan CHP'li Muharrem İnce, Ayasofya'nın müze statüsünün kaldırılmasına ilişkin konuştu."Ayasofya’nın tapusu bize aittir, orası bizim mülkümüzdür. Türkiye Cumhuriyeti’nindir! Yunanist..
Dünya

Avrupa Birliği’nden Türkiye ile ilgili açıklama

9 Temmuz 2020
Avrupa Birliği (AB) Dış İlişkiler ve Güvenlik Politikası Yüksek Temsilcisi Josep Borrell, Avrupa Parlamentosu (AP) Genel Kurulunda Avrupa Halk Partisinin (EPP) "Akdeniz'de İstikrar ve Güvenlik: Türkiye'nin Olumsuz Rolü" başlıklı oturumda sö..
Gündem

Yunanistan, Türkiye sınırları açılıyor

29 Haziran 2020
Yunanistan, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınıyla mücadele kapsamında kapatılan sınır kapılarını 1 Temmuz'da tekrar açıyor. Açılan sınır kapıları arasında Türkiye de var...
Gündem

İngiltere, Türkiye’ye seyahat yasağını kaldırıyor

28 Haziran 2020
Hükümet kaynakları, seyahat koridorunun açılacağı ülkelere tatile gidenler için dönüşte 14 günlük karantina kuralının uygulanmayacağnı belirtti.Henüz resmen açıklanmasa İngiltere'den ismi haberlerde telaffuz edilen bazı ülkeler için rek..
Politika

Türkiye’den Yunanistan ve AB’ye tepki!

25 Haziran 2020
Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Hami Aksoy tarafından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:"Yunanistan Dışişleri Bakanı Dendias’ın AB Yüksek Temsilcisi Borrell ile birlikte dün Türk-Yunan sınırında sarf ettiği sözler, her şeyden önce..
Dünya

Yunanistan, Lozan açıklamasıyla yeni bir skandala imza attı

7 Haziran 2020
Yunan Savunma Bakanı Nikos Panagiotopoulos’un “Türkiye ile çatışmaya hazırız” sözlerinden sonra bir skandal açıklama da Yunanistan Dışişleri Bakanı Nikos Dendias’tan geldi.Türkiye’ye Lozan Anlaşması üzerinden sataşan Dendias, “revizyoni..
Dünya

Atina’dan Ayasofya tepkisi: İç meselenize kurban etmeyin

30 Mayıs 2020
Yunanistan Dışişleri Bakanlığı, Ayasofya’ da gerçekleşen İstanbul’un fethinin 567. yıl dönümünü programına tepki gösterdi. Açıklamada, “Bugün Dünya Kültür Mirası Alanı'nın bir parçası olarak UNESCO Dünya Mirası Listesinde bulunan ve 1935'te..
Gündem

Yunanistan’a Ayasofya tepkisi: Komplekslerinizden arının

30 Mayıs 2020
Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Aksoy, Yunanistan Dışişleri Bakanlığı’nın Ayasofya’da Kuran-ı Kerim okunmasına ilişkin açıklamasına yanıt verdi. Ayasofya’da her Kur’an-ı Kerim okunmasından sonra Yunanistan'ın beyhude ve hiçbir sonucu olmayacak ..
Dünya

Yunan adalarına ulaşım yeniden başladı

25 Mayıs 2020
Yunanistan'da yeni tip korona virüs salgınına yönelik tedbirlerin hafifletilmesiyle adalar ile ana kara arasındaki ulaşım yeniden başladı. Dünya genelinde yeni tip korona virüs (Covid-19) ile mücadele kapsamında alınan tedbirler gevşetiliyo..
Dünya

Grup Yorum’la dayanışma klibi bu kez Yunanistan’dan geldi

19 Mayıs 2020
Yunanistan'da Support Art Workers adlı oluşum 120'den fazla Yunan müzisyen, şarkıcı, aktör, ses mühendisi ve kameraman ile biirlikte Kardeş Türküler'in Gezi Direnişi için bestelediği Tencere Tava Havası adlı şarkıyı seslendirdi.Video kl..
Dünya

Yunanistan’da halk 42 günün ardından sokağa çıktı

6 Mayıs 2020
Yunanistan'da Kovid-19 salgını nedeniyle alınan sıkı tedbirler gevşetilerek hayatın normalleşmesi için ilk adım atıldı. Yunanistan'da yaşayanlar, geçen 42 günün ardından bugün yeniden sokağa çıktı.Ülkedeki berberler, kuaförler, spor mal..

Yazar Gündemleri

Ali Murat İRAT

İnsan insanın yarasıdır

Enver AYSEVER

Hangi Diyanet, hangi laiklik?

Gündemde Son Dakika