Yüzüne etiketine sahip içerikler sıralanmıştır.
Gündemde Son Dakika

Bin 200 Yıllık Tibet Kilisesinin Saklı Tarihi Gün Yüzüne Çıkartılıyor

14 Ağustos 2020
Artvin’de bin 200 yıllık tarihe sahip Tibet Kilisesinde arkeolojik kazı çalışmasına başlandı. Kazı çalışmasında kilisenin saklı tarihinin gün yüzüne çıkarılması amaçlanıyor.Artvin’in sakin şehir (cittaslow) ünvanlı Şavşat ilçesi..
Gündemde Son Dakika

Aratosun Anıt Mezarını Gün Yüzüne Çıkarmak İçin Kazı Çalışmaları Başladı

8 Ağustos 2020
İnsanlık tarihinin en önemli filozoflarından ve astronomi biliminin kurucusu Aratos’un, Mersin’in merkez Mezitli ilçesindeki anıt mezarının gün yüzüne çıkarılması için kazı çalışmaları başladı.Mezitli Belediyesinin girişimleriyl..
Gündemde Son Dakika

Sinoptaki Gizli Tünel Gün Yüzüne Çıktı

6 Ağustos 2020
Sinop’ta, içerisinde Kral Midridat’ın mezarı ile ’Yedi Kuyular’ adlı mağaranın da olduğuna inanılan 3 bin yıllık tünellerden biri görüntülendi.Tarihi ve doğal güzellikleri ile ’Karadeniz’in incisi’ olarak adlandırılan Sinop’un y..
Gündemde Son Dakika

Bağların Gelişen Yüzüne Yeni Nefes Alanı

5 Ağustos 2020
AK Partili Diyarbakır’ın Bağlar İlçe Belediyesi, ilçenin yeni ve gelişen yüzü olarak bilinen Bağcılar Mahallesi protokol yolu bölgesinde vatandaşların talebi üzerine 7 bin metrekarelik alanı kapsayan çok amaçlı park inşa etmeye başladı...
Gündemde Son Dakika

Gekanın Desteğiyle Tarih Gün Yüzüne Çıkıyor

4 Ağustos 2020
Güney Ege Kalkınma Ajansı (GEKA), Laodikya Antik Kenti’ne verdiği proje destekleriyle kültür tarihi açısından önemli yapıların gün yüzüne çıkmasına katkı sağlıyor. Desteklenen projeler kapsamında ortaya çıkarılan yapılar, bölge ve ülke turi..
Gündemde Son Dakika

Bilecikte 9 Bin Yıllık Bulgular Titizlikle Gün Yüzüne Çıkarılıyor

24 Temmuz 2020
Bilecik’in bilinen tarihini 4 bin yıl geriye götüren, günümüzden 9 bin yıl öncesine ait bulguları barındıran yerleşim alanında çalışmalar devam ediyor. Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Şükrü Beydemir, çalışma alanında inc..