GSM operatörleri yine sınıfta kaldı!

24 Mayıs 2020 18:49 Teknoloji
Sokağa çıkma yasağı nedeniyle, sevdiklerinin bayramını uzaktan kutlamak isteyenler, cep telefonlarına yüklendi. Ama özellikle sabah saatlerinde, operatörlerin yetersiz kalması nedeniyle insanlar birbirlerine ulaşamadılar. GSM operatörleri ise sorumluluğu birbirlerine attılar. Yaşanan olumsuzluklar akıllara, 'Bu şirketler, depremde ne yapacak" sorusunu getirdi
GSM operatörleri yine sınıfta kaldı!

Ramazan Bayramı bu yıl önceki senelerden farklı kutlanıyor. Corona virüsü salgını nedeniyle 81 ilde sokağa çıkma yasağı uygulanıyor. Hal böyle olunca bayram ziyaretleri de yapılamadı. Vatandaşlar sevdiklerini telefonla arayarak hasret gidermeye çalıştı.

Ancak bir çok vatandaş sabah saatlerinden itibaren haberleşmede sorun yaşamaya başladı. Sosyal medyadan konu hakkında çok fazla şikayet geldi. Türk Telekom, Turkcell ve Vodafone ise sosyal medya hesaplarından yaptıkları açıklamada sorunun kendilerinden kaynaklanmadığını belirtti.

Vatandaş sosyala medyada isyan etti

İletişim problemi yaşayan çok sayıda vatandaş sosyal medya üzerinden operatörlere şikayetlerini dile getirdi. Bazı kullanıcılar ise müşteri hizmetlerini aradıklarında sorunun ortadan kalktığını belirtti.

Bu Haberi Yorumlayın..