İMO: “AKP ve MHP’li Meclis Üyeleri kimlerin yararına çalışıyor”

12 Mayıs 2020 20:18 Yerel Yönetimler
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’a asbestli boruların değişimi için kredi talebinin AKP ve MHP’li Meclis üyelerinin oylarıyla reddedilmesine tepki gösteren İnşaat Mühendisleri Odası Ankara Şubesi, “Halkın yararına çalışmadığı aşikâr olan belediye meclis üyelerinin çoğunluğunun acaba kimlerin yararına çalışıyor” dedi.
İMO: “AKP ve MHP’li Meclis Üyeleri kimlerin yararına çalışıyor”

İnşaat Mühendisleri Odası (İMO) Ankara Şubesi, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’a asbestli boruların değişimi için kredi yetkisinin verilmemesini “Halkın yararına çalışmadığı aşikâr olan belediye meclis üyelerinin çoğunluğunun acaba kimlerin yararına çalışıyor” dedi.

İMO Ankara Şubesi’nden yapılan yazılı açıklamada, Ankara Büyükşehir Belediye Meclis’i toplantısında asbestli boruların değişimi için Başkan Mansur Yavaş’a AKP ve MHP’lilerin oylarıyla kredi yetkisinin verilmemesi değerlendirildi.

Açıklamada şu ifadelere yer verildi: “Halkın yararına çalışmadığı aşikâr olan belediye meclis üyelerinin çoğunluğunun acaba kimlerin yararına çalışıyor. Ankara halkı yıllardır aksatılmış altyapı yatırımlarının bedelini, yağan her yağmurda maruz kaldığı taşkınlarla, geciktirilen içme suyu yatırımları nedeniyle mahkûm bırakıldığı Kızılırmak suyuyla yıllarca ödemiştir.”

“Önümüzdeki süreçte artık geciktirilmemesi gereken yatırımlar arasında yağmur suyu ve kanalizasyon hatlarının tamamen ayrık sistem ile planlandığı BAKAY projesindeki eksikliklerin tamamlanması, arıtma tesislerindeki kapasite artırımlarının planlama çalışmalarında öngörüldüğü şekilde hayata geçirilmesi, İvedik-Bağlıca-Temelli-Polatlı ve Mamak- Altındağ-Çankaya-Gölbaşı su iletim hatlarının yapılması gibi çok önemli projeler bulunmaktadır. “

“Çalışmalarına yeni başlanan Ankara ili İçme Suyu, Yağmur Suyu ve Kanalizasyon Master Planı ile diğer tüm hususlar da dikkate alınarak ilgili yatırımların artık geciktirilmeden hayata geçirilmesi gerekmektedir. Sorumlu tüm kişi, kurum ve kuruluşların bu sorumluluk bilinciyle görevlerini yerine getirmeye çağırıyoruz ve bu sürecin takipçisi olacağımızı kamuoyuna duyuruyoruz.”

Bu Haberi Yorumlayın..