• Anasayfa /
  • /
  • İngiltere Türkiye’ye uçuş yasağını kaldırıyor

İngiltere Türkiye’ye uçuş yasağını kaldırıyor

02 Temmuz 2020 17:57 Dünya
İngiltere Türkiye’nin de yer aldığı 75 ülkeye uçuş yasağını kaldırmaya hazırlanıyor. The Telegraph'ın haberine göre İngiltere, aralarında Türkiye'nin de bulunduğu 75 ülkeye Pazartesi'den itibaren uçuş yasağını kaldırmaya hazırlanıyor.
İngiltere Türkiye’ye uçuş yasağını kaldırıyor
The Telegraph’ın bildirdiğine göre, İngiltere Türkiye’de Kovid-19 salgının düşüşe geçmesi ve hastalığa dair açıklanan verileri güvenilir bulduğu için bu yönde karar aldı.
İngiltere Dışişleri Bakanlığı aldığı karar ile İngiliz vatandaşları neredeyse tüm AB ülkeleri ile aralarında Türkiye, Tayland Avustralya ve Yeni Zelanda’nın yer aldığı 75 ülkeye kısıtlama olmadan seyahat edebilecek.

14 GÜN KARANTİNAYA ALINMA YOK

Haberde, İngiltere Dışişleri Bakanlığı’nın uçuş yasağını kaldırmasının nedeni olarak, söz konusu 75 ülkede yeni tip Koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle görülen vakaların düşüşe geçmesi ve hükümetler tarafından açıklanan verilerin güvenilir bulunması gösterildi.Bakanlığın kararı aynı zamanda belirtilen 75 ülkeyi ziyareteden İngilizlerin, yurda döndüklerinde 14 gün karantinaya alınmayacağı anlamına da geliyor.

Bu Haberi Yorumlayın..

Yazar Gündemleri

Ali Murat İRAT

İnsan insanın yarasıdır

Enver AYSEVER

Hangi Diyanet, hangi laiklik?

Gündemde Son Dakika