Kadıköy’de sorunlu kurban satışı alanına izin yok

19 Temmuz 2020 10:17 Yerel Yönetimler
Yıllardır Kadıköy Belediyesi'nin ve Kadıköylü'nün karşı çıkmasına rağmen, Merdivenköy'de kurulan kurban satış alanı bu yıl kurulmayacak. 
Kadıköy’de sorunlu kurban satışı alanına izin yok

ÖZEL HABER – Kadıköy Belediyesi’nin karşı çıkmasına rağmen yıllardır, Merdivenköy’de kurulan ve çevrede oturan vatandaşların çilesi haline gelen Merdivenköy Kurban Pazarı, bu yıl kurulmayacak.

Kadıköy Belediyesi’nin valilik ve kaymakamlık nezdinde yaptığı girişimler sonuç verdi ve kurban satış alanına bu yıl izin çıkmadı. Kadıköy Kaymakamlığı tarafından kurulan komisyonda, belediyenin itirazları sonucu alınan karar üzerine, Merdivenköy’deki araziye giden Kadıköy Belediyesi zabıta ekipleri, kurulmaya başlayan çadırları sökerek, yerleşime izin vermedi. Söz konusu alan zabıta ekipleri tarafından mühürlenerek, kullanıma kapatıldı.

Konuyu yakından takip eden Kadıköylüler, konuyla ilgili memnuniyetlerini dile getirirken, araziyi kiralayan firmanın, hukuki yollara başvurarak, arazinin yeniden kurban satış alanı olarak kullanmak istediği öğrenildi.

Kadıköy Belediyesi, koku ve sinek başta olmak üzere çevreye verdiği rahatsızlık nedeniyle kurban pazarının bu bölgeye kurulamayacağını, kurulmasına karşı olacaklarını daha önce de açıklamıştı.

  

Bu Haberi Yorumlayın..