Kahramanmaraş’ta bir mahalle karantinaya alındı

08 Mayıs 2020 18:21 Yurt Haber
Kahramanmaraş’ın Afşin ilçesine bağlı Hüyüklü mahallesi, koronavirüs nedeniyle karantinaya alındı.
Kahramanmaraş’ta bir mahalle karantinaya alındı

Kahramanmaraş’ın Afşin ilçesine bağlı 2 bin nüfuslu Hüyüklü mahallesi, yeni tip koronavirüs (Covid-19) salgınıyla mücadele kapsamında karantinaya alındı.

Hüyüklü Mahallesinde iki aileden toplam 4 kişinin koronavirüs testinin pozitif çıkması üzerine, mahalle için karantina tedbiri uygulandı. Afşin İlçe Sağlık Müdürlüğü filyasyon ekiplerinin çalışmasının devam ettiği mahalleye giriş ve çıkışlar yasaklandı.

Afşin Kaymakamı Ahmet Can Pınar başkanlığında toplanan İlçe Hıfzıssıhha Kurulunda sonrasında; “İlçemize bağlı Hüyüklü Mahallesinde pozitif vakaların görülmesi ve temaslı kişilerin bulunması sebebi ile Hüyüklü Mahallesinin 08.05.2020 tarih ve saat 06:00 dan itibaren karantina altına alınmasına, mahalleye giriş ve çıkışların alınacak yeni bir karara kadar durdurulmasına, Afşin İlçe Jandarma ekiplerince belirlenecek bir kontrol noktası oluşturulmasına, Mahalleye bağlanan diğer yolların Afşin Belediyesi’nce kapatılmasına, Alınan karara aykırı hareket edenlere fiilleri ayrıca suç oluşturmadığı takdirde 1593 sayılı Umumi Hıfzıssıhha Kanununun 282. maddesi gereğince idari para cezası uygulanmasına karar verilmiştir” açıklaması yapıldı.

Bu Haberi Yorumlayın..

Yazar Gündemleri

Ali Murat İRAT

İnsan insanın yarasıdır

Enver AYSEVER

Hangi Diyanet, hangi laiklik?

Gündemde Son Dakika