Maskematiklerle İzmirlilere 6 milyon maske

15 Haziran 2020 11:56 Çevre
İzmir Büyükşehir Belediyesini Korona virüsle mücadele sürecinde yeni uygulamayla hizmete aldığı maskematikler sayesinde dağıtılan ücretsiz maske sayısı, 2 aydan kısa bir sürede 6 milyona yaklaştı.
Maskematiklerle İzmirlilere 6 milyon maske

İzmir Büyükşehir Belediyesinin salgınla mücadele kapsamında İzmirlilerin maskeye erişimini kolaylaştırmak adına maskematiklerden dağıttığı ücretsiz maske sayısı 2 aydan kısa bir süre içinde 6 milyona yaklaştı. Meslek Fabrikası bünyesinde yapılan maske üretimi ve hayata geçirdiği maskematik formülü İzmirli vatandaşların tıbbi maskeye erişimini kolaylaştırmak adına 17 metro istasyonu, Karşıyaka, Bostanlı, Konak vapur iskelelerine de yerleştirildi. Buca’da Şirinyer İZBAN, Çiğli İZBAN İstasyon ve Dokuz Eylül Mahallesi parkı önüne de seyyar maskematikler kuruldu. Metro istasyonlarındaki Maskematiklerden 4 milyon 700 bin, İZDENİZ iskelelerinde 494 bin, seyyar maskematiklere ise 553 bin adet dağıtım yapıldı. Normalleşme sürecinde yeni başlayan uygulamayla birlikte beşli paketler bir biniş ücreti yani 3.56 TL kaşlığında vadandaşlar tarafından alınabilecek.

İzmir Büyükşehir Belediyesi, İzmirlilere daha fazla maske ulaştırmak için maske üretim kapasitesini günlük 120 bine çıkardı. Meslek Fabrikası çalışanları kadar gönüllüler de maske dikimi yapıyor. İzmir Büyükşehir Belediyesi pandemi sürecinde ilçe belediyelerine, 65 yaş ve üzeri vatandaşlara ve tarım işçilerine ise 368 bin maske dağıttı.

Kaynak : İHA Haber Ajansı

Bu Haberi Yorumlayın..