Meral Akşener’den Erdoğan’a uyarı

08 Temmuz 2020 14:00 Politika
İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, iktidarın olayları bahane ederek kendi istediklerini dayattığını söyledi. İstanbul Sözleşmesinin kaldırılacağı tartışmalarına ilişkin "Kadınlara gıcıklar. Türk kadını yükselmesin, hep geride kalsın, haddini bilsin istiyorlar. Kadın, hakkını, hukukunu koruyamasın istiyorlar" diyen Akşener, sosyal medya düzenlemesi tartışmalarına ilişkin ise "Türk gençliğinin önüne set çekmeye kalkarsan nasıl bir sel olduklarını anladığın gün, her şeyi kaybettiğin gün olur" ifadelerini kullandı.
Meral Akşener’den Erdoğan’a uyarı

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener partisinin grup toplantında konuştu. Akşener, iktidarın olayları bahane ederek kendi istediklerini dayattığını söyledi.

Çoklu baro teklifi ile toplumsal ayrışmanın barolara yansıtalacağını ifade eden Akşener ” Ankara Barosu’nun haddi aşan açıklamasını bahane edip tamamen yanlış bir uygulamanın yolunu yapıyorlar” dedi.

“KADINLARA GICIKLAR, KADINLAR HAKKINI KORUYAMASIN İSTİYORLAR”

İYİ Parti lideri Akşener, İstanbul Sözleşmesinin kaldırılacağı tartışmalarına ilişkin ise “Kadınlara gıcıklar. Türk kadını yükselmesin, hep geride kalsın, haddini bilsin istiyorlar. Kadın, hakkını, hukukunu koruyamasın istiyorlar. Bu nedenle kafaya koymuşlar; kırk yılda bir doğru yaptıkları bir iş olan, İstanbul Sözleşmesi’nden çekilecekler” şeklinde konuştu.

Akşener, iktidarın gençlerin kendilerini ifade etmesinden rahatsız olduğuna vurgu yaparak sosyal medya düzenlemesini tartışmasının nedeninin ise Twitter’ın AKP ile yakınlığı olduğu iddia edilen hesapları kapatması olarak gösterdi. Akşener, “Yapılan ahlaksızlıklardan önce, kendi kurdukları ahlaksız bir ekibin engellenmesine kızdılar. İşin özü bu. Eğer öyle olmasaydı daha bir hafta önce gençlere sosyal medyayı ve interneti öve öve bitiremeyen Sayın Erdoğan bir hafta sonra “Karşıyız, yasaklayacağız” der miydi?” şeklinde konuştu.

“SAYIN ERDOĞAN’A SORARSANIZ SUÇLU NETFLIX, SUÇLU TWITTER, SUÇLU YOUTUBE”Sosyal medyada her gün birilerinin hakarete uğradığına dikkat çeken Akşener “Türkiye’nin önde gelen sanatçıları mahkeme koridorlarında süründürülüyor. Masum gazeteciler tutuklanıp cezaevine konuluyor. Ama muhalif kadınlara tecavüz tehdidinde bulunan şeref yoksunları takipsizlik alıyor. Tek bildikleri nefret ekip, öfke biçmek.Ama Sayın Erdoğan’a sorarsanız suçlu Netflix, suçlu Twitter, suçlu Youtube. Sayın Erdoğan, toplumdaki gerilimi bastırmak için sosyal medyayı kapatmak, Madımak’lar yaşanmasın diye otelleri kapatmaya benzer. Böyle ahmakça tedbirlerle sonuç alamazsın” ifadelerini kullandı.

Sosyal medyayı yasaklama girişiminin özgürlüğüne düşkün gençlerin çağında bir işe yaramayacağına vurgu yapan Akşener, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı ise şu sözlerle uyardı:

“Tarih şahittir ki, gençlerin önüne örülen hiçbir duvar ayakta kalamamıştır. Hele ki Türk gençliğinin önüne set çekmeye kalkarsan nasıl bir sel olduklarını anladığın gün, her şeyi kaybettiğin gün olur.”

Bu Haberi Yorumlayın..

Yazar Gündemleri

Ali Murat İRAT

İnsan insanın yarasıdır

Enver AYSEVER

Hangi Diyanet, hangi laiklik?

Gündemde Son Dakika