• Anasayfa /
  • /
  • Pakistan’da düşen uçaktan bir kişi sağ kurtuldu

Pakistan’da düşen uçaktan bir kişi sağ kurtuldu

22 Mayıs 2020 21:05 Dünya
Sindh eyaleti Başbakanı Murad Ali Shah, Pakistan’da düşen ve tüm yolcuların öldüğü düşünülen uçakta bir kişinin sağ kurtulduğunu duyurdu.
Pakistan’da düşen uçaktan bir kişi sağ kurtuldu

Pakistan Uluslararası Havayolları’na (PIA) ait Lahor-Karaçi seferini yapan Airbus A320 tipi yolcu uçağı, Karaçi kentinde Jinnah Uluslararası Havaalanı’na (CAA) inişe geçtiği sırada evlerin üzerine düştü. Sindh eyaleti Başbakanı Murad Ali Shah, bankacı Zafar Mahmood’un düşen uçaktan hayatta kaldığını belirterek Mahmood’un sağlık durumuyla yakından ilgilendiğini belirtti.

Zafar Mahmood, düşen uçaktan hayatta kalan tek kişi.

Ünlü model de uçakta bulunuyordu

Uçağın yolcu listesinin de paylaşılmasıyla düşen uçakta, Pakistanlı ünlü model Zara Abid’in de bulunduğu ortaya çıktı. Ülkenin önde gelen moda tasarımcısı Khadijah Shah sosyal medya hesabından paylaşım yaparak hayatını kaybeden Abid’in çok çalışkan ve harika bir insan olduğunu ifade etti.

Pakistanlı ünlü model Zara Abid de düşen uçakta can verdi.

Pakistan Uluslararası Havayolları’na (PIA) ait Lahor-Karaçi seferini yapan Airbus A320 tipi yolcu uçağı, Karaçi kentinde Jinnah Uluslararası Havaalanı’na (CAA) inişe geçtiği sırada evlerin üzerine düştü. PK-8303 sefer sayılı uçakta 99 yolcu ve 8 mürettebat bulunuyordu.

Bu Haberi Yorumlayın..