Papağan Bahtiyar Öldü

20 Aralık 2018 17:53 Gündem
Papağan Bahtiyar Öldü

Özdemir’in kötü muamelede bulunduğu Bahtiyar’ın sol bacağının diz ekleminde çıkık ve başında yumuşak doku zedelenmesi olduğu tespit edilmişti. Papağan dün, İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Veteriner Fakültesi’nde Yabani Hayvan Hastalıkları Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Serhat Özsoy tarafından ameliyat edilmişti. Özsoy, tedavinin 1-2 ay daha devam edeceğini ve “Afrika Gri” cinsi papağanın aşırı stres altında olduğunu belirterek şöyle demişti:
“Afrika Gri Papağanları yabani oldukları için çok duyarlıdırlar. Televizyonda da gördüğümüz kadarıyla sahibi ona oldukça hırçın ve asi biçimde yaklaşıyor. O nedenle hayvanda da özellikle erkeklere karşı büyük bir iritasyon (Dış etkene bağlı sinir sisteminin verdiği olumsuz tepki- rahatsız olma, öfkelenme) var. Bu sabah da denedik erkeklere daha başka bir tepki gösteriyor. Ne kadardır strese maruz kaldı bilmiyoruz. Etkisi altında…”
Bugün hayatını kaybeden papağanın işkencecisi Özdemir, sadece 5 bin 254 lira para cezasına çarptırılmış ve yirmi bir günlüğüne Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi’ne sevk edilmişti.

Bu Haberi Yorumlayın..

Benzer Haberler