Portakal’ın çiftliğinde kaçak yapı yok

16 Mayıs 2020 16:26 Medya
İzmir, Seferihisar'daki çiftliğinde kaçak yapılaşma olduğu yönündeki iddialar üzerine, Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü Gazeteci Fatih Portakal'ın eşi Armağan Portakal'ın arazisinde inceleme başlattı. Arazide kaçak yapıya rastlanmadı.
Portakal’ın çiftliğinde kaçak yapı yok

İzmir’in Seferihisar ilçesi Camikebir Mahallesi’nde 2015 yılında Fox TV Ana Haber sunucusu Fatih Portakal’ın eşi Armağan Portakal adına kurulan Torlak Çiftliği’nde bazı yapıların kaçak olduğu iddiası üzerine ekipler harekete geçti.

İmar Barışı’ndan faydalandı

İzmir Valiliği Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü ekipleri, Gözsüzler mevkisindeki 8 bin 394 metrekarelik tapu alanına sahip çiftliğe giderek inceleme başlattı. Yapılan ilk incelemede, ailenin 3 parça yapı için 2018 yılında çıkarılan İmar Barışı yasasından faydalandığı tespit edildi.

2016 yılında yapılan 36 metrekare alana sahip atölye olarak kullanılan ahşap bina, depo olarak kullanılan 21 metrekarelik bina ve önündeki pergoleli mutfak olarak kullanılan bölüm ile hobi odası olarak kullanılan 10 metrekarelik ahşap bina için yapı kayıt belgesi alındığı saptandı. Fotoğraflarla da tespit edildi.

Çiftlikte kaçak yapıya rastlanmazken, incelemeleri tamamlayan ve gerekli işlemleri yapan ekiplerin söz konusu yapılarla ilgili rapor hazırlayacağı ifade edildi.

Bu Haberi Yorumlayın..

Yazar Gündemleri

Ali Murat İRAT

İnsan insanın yarasıdır

Enver AYSEVER

Hangi Diyanet, hangi laiklik?

Gündemde Son Dakika