RTÜK Başkanı istifa etti

22 Ocak 2019 13:19 Gündem
RTÜK Başkanı istifa etti

RTÜK Başkanı İlhan Yerlikaya'nın istifa kararını ailesinin sağlık sorunları nedeniyle aldığı iddia edildi.

İstifaya ilişkin yazılı bir açıklama yapan Yerlikaya, annesinin geçirdiği kalp krizi sonrası hastanede yoğun bakımda olduğunu, babasının da sağlık sorunları yaşadığını açıkladı.

RTÜK'te yarın yapılacak üst kurul toplantısında yeni başkan ve bir başkanvekili seçimi olacak. Yerlikaya'nın RTÜK üyeliğine devam edeceği bildirildi.

İstifa nedenin arkasında RTÜK'te yaptığı kadrolaşma olduğu iddia edilen İlhan Yerlikaya daha önce de hemşerilerini RTÜK'e almasıyla gündeme gelmişti.

KORUMA POLİSİNİ RTÜK DAİRE BAŞKAN YARDIMCISI KADROSUNA ALMIŞTI

RTÜK Başkanı İlhan Yerlikaya, koruma polisini RTÜK daire başkan yardımcılığı kadrosuna aldırdığı için eleştirilmişti.

Geçtiğimiz yıl göreve atanan M.E.’nin hangi dairenin başkan yardımcılığını yaptığı bilinmese de, RTÜK Başkanı’nın koruma polisliğini yapmaya devam ettiği belirlenmişti.

Konyalı olan İlhan Yerlikaya'nın yakın ekibindeki Özel Kalem Müdürü ve Daire Başkan Yardımcılarından oluşan 6 kişilik kadronun Konyalı olmasının yanı sıra İdari ve Mali İşler Daire Başkanı Ömer Yerlikaya'nın da birinci derece akraba olması kadrolaşma eleştirilerini gün yüzüne çıkarmıştı.

Mart 2011'de milletvekili adayı olmak için RTÜK'teki görevinden istifa eden Yerlikaya, Temmuz 2015'te RTÜK üyesi, Kasım 2015'te ise RTÜK başkanı seçilmişti.

Bu Haberi Yorumlayın..

Benzer Haberler